Knihy
E-knihy

Eskimák na korze

Ján Marton

Ján Marton sa poézii venuje od roku 1998. Ako člen Spišského literárneho klubu sa stal laureátom viacerých literárnych súťaží na Slovensku. V roku 2009 debutoval zbierkou básní Život nie je pes, je to suka. Publikoval aj v Dotykoch a Literárnej revue. V roku 2010 vydal druhú zbierku básní s...

HladoHlas, 2011
Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
HladoHlas, 2011

Ján Marton vo svojej druhej zbierke šetrí slovami a o to majú jeho verše bez rýmu väčšiu silu. Je to koncentrát pocitu, beznádeje, úprimnosti... Je to nárek duše, ktorá sa zvíja, plazí, skučí, plače a jediné, čo sa jej podarilo dočiahnuť, je pero...

Čítaj viac

4,50 €

Bežná cena Bežne 5,99 €

Ušetríte 25%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Ján Marton vo svojej druhej zbierke šetrí slovami a o to majú jeho verše bez rýmu väčšiu silu. Je to koncentrát pocitu, beznádeje, úprimnosti... Je to nárek duše, ktorá sa zvíja, plazí, skučí, plače a jediné, čo sa jej podarilo dočiahnuť, je pero. Tak sa ho chytá, stíska ho spotenou dlaňou a ryje s ním do sveta svoje slzy. Nezaujíma ju, aká bude odozva. Potrebuje úľavu, žiada sa jej prežiť, aj keď to v niektorých básňach vyznieva možno opačne. Neverte tomu. Marton sa narodil pre nás všetkých... Keď prežije on, prežije aj ľudstvo.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Eskimák na korze - Ján Marton
Zadná izba - Jorn Lier Horst
12,40 €
Ušetríte 6,54 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
100180
Rok vydania
2011
Vydavateľstvo
HladoHlas

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ľubomír Perunko
7.12.2010
ESKIMÁK NA KORZE
Priznám sa, že o Martonovych plánoch vydať druhú zbierku som už vedel dávno predtým, než mal pokope všetky básne, dokonca mi pri pive pošepol jej názov a ja som za odmenu musel sľúbiť, že to nikomu nepoviem. Radšej by som vtedy hrýzol do železa, ako do vlastného jazyka, predsa vyzradiť Janove plány najbližším by nebolo fér. Urobil som dobre, že som si to nechal pre seba a od prvého dňa, kedy kniha oficiálne vyšla som ju v ďalelkom Anglicku očakával každý deň. Poštár nie a nie zaklopať na tie správne dvere. Prácu mu zrejme skomplikoval sneh, ale nakoniec ako v jeho pokusoch o poéziu všetko dopadlo relatívne dobre a omrznutý ESKIMÁK NA KORZE, ktosi nakoniec predsalen prestrčil v bielej obálke do poštovej schránky.

Myslieť si naivne, že Marton už ničím neprekvapí je maximálne nezodpovedné a taktiež moje slová nazývať recenziou by bolo viac než do neba volajúcou hlúposťou, keďže sme dlhoroční priatelia a moja objektivita by strácala na význame.

Jano ma dokázal prekvapovať celý život od kedy sa naše cesty pred dlhými rokmi spojili úplnou náhodou. Boli dni, kedy som to ľutoval, boli chvíle, kedy som sa hanbil priznať (veď viete ako to chodí, keď chlapi majú svoje dni), že ho poznám a boli a sú dni, kedy musím povedať, že som rád, že Marton dostal ŠANCU ukázať svetu jeho vnútro plné myšlienok, emócii a zvratov.

Kniha ESKIMÁK NA KORZE je síce kratšia ale o to dosť údernejšia a niektoré slová a myšlienky sa dokážu zavŕtať hlboko pod kožu. Viem, že Jano by dal zo seba aj poslednú košeľu no osobne mi prekáža častokrát opakujúce sa slovo LÁSKA pri pohľade na knihu ako celok. Ale keďže som napísal to, čo som napísal o tej košeli, som ochotný prižmúriť oči, lebo povedzme si, kto nepotrebuje lásku, kto nepotrebuje milovať, či byť milovany? Veď aj dlhoročné priateľstvá su založené na určitej forme lásky no nie?
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Eskimák na korze - Ján Marton
Zadná izba - Jorn Lier Horst
12,40 €
Ušetríte 6,54 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green