Bezosudovosť - Imre Kertész, Slovart, 2018

12,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Bezosudovosť

Bezosudovosť je Kertészov prvý román. Rodil sa ťažko a k čitateľovi sa dostal po mnohých peripetiách. Zdanlivo neosobný apatický úškrn, s ktorým sa hlavný hrdina vyrovnáva s... Čítať viac

4,6 27 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovart, 2018
216 strán
3 hodiny čítania

Bezosudovosť je Kertészov prvý román. Rodil sa ťažko a k čitateľovi sa dostal po mnohých peripetiách. Zdanlivo neosobný apatický úškrn, s ktorým sa hlavný hrdina vyrovnáva s realitou v lágri, ba spočiatku priam... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

12,95 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 8 dní

Dostupné v 16 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Bezosudovosť - Imre Kertész, Slovart
Pevná väzba
Slovenčina
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Harry Potter: Čarodejnícky almanach - J.K. Rowling, Ikar, 2024

Viac o knihe

Bezosudovosť je Kertészov prvý román. Rodil sa ťažko a k čitateľovi sa dostal po mnohých peripetiách. Zdanlivo neosobný apatický úškrn, s ktorým sa hlavný hrdina vyrovnáva s realitou v lágri, ba spočiatku priam nadšenie dospievajúceho chlapca, ktorý pokladal aj transport do neznáma za dobrodružstvo, u potenciálnych vydavateľov vyvolával rozpaky až pobúrenie. Autor totiž nezobrazil problematiku holokaustu tradične - z morálneho či citového hľadiska, ale predstavil ju svojským jazykom rozprávača s autobiografickými črtami. Kniha vyšla prvý raz v roku 1975 a dnes patrí medzi najpozoruhodnejšie literárne diela dvadsiateho storočia. Podľa románu bol nakrútený aj rovnomenný film.

Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom kvalitne napísaných románov, ktoré zanechajú stopu.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
216
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
348 g
ISBN
9788055634647
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
308589
Štýl
historický, životopisný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

27 hodnotení

18
6
3
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

31
Overený zákazník
23.9.2022
Román z pohľadu dospievajúceho chlapca poskytuje veľmi neobvyklý pohľad na dianie v koncentračnom pracovnom tábore.
Do polovice knihy som mal rozporuplné pocity, pretože opisy mali z časti skoro až zhovievavý charakter. Pri nepríjemných a miestami až hnusných situáciách to chlapec uzatváral spôsobom, že sa o tom ani neoplatí rozprávať, že to nestojí za reč a je zbytočne to opisovať. Občas to vyznievalo takmer žoviálne, akoby bol mladík niekde na obyčajnom výlete. Napokon to prinieslo dojem, že išlo o akýsi milosrdný sebaklam s efektom pudu sebazáchovy či obranného mechanizmu.
Tento čoraz výraznejší paradox ešte väčšmi podškrtával absurdnosť a šialenosť zverstiev a neľudskosti.
.
Zvláštne dielo z roku 1975, ktoré v rámci témy holokaustu veľmi vyniká spôsobom akým je svedectvo vypovedané.
To robí túto knihu podľa mňa pozoruhodnou.
Čítať viac
7.6.2021
Iný pohľad človeka, chlapca, ktorý prežil
Nový pohľad na tragédiu kocentračných táborov. Autor sa ako 15 ročný dostal do transportu. Popisuje nezvyčajným pohľadom chlapca udalosti, ktoré ho postihli a pocity, ktoré pri tom zažíval. My už vieme, aká obrovská neľudskosť sa spája s koncentračnými tábormi, jeho však mnohé skôr prekvapovalo a spočiatku to zaváňalo dobrodružstvom. Veľmi dobre napísaný román, odporúčam prečítať. Čítať viac
Monika
Neoverený nákup
28.8.2019
Unikátne dielo
Doteraz nikto takto o koncentračných táboroch nepísal. Vrelo odporúčam. Je to hlboké, pútavé a najmä ORIGINÁLNE. Čítať viac
13

Ťažko sa vyberá päť diel a zopár obľúbených autorov. Milujem literatúru! Deň bez knihy je pre mňa neúplný. Aspoň stránku musím prečítať :-)

Ivana Zacharová
Overený nákup
27.8.2019
Skutočné a neskutočne smutné svedectvo o holokauste
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Autor opisuje zverstvá holokaustu očami pätnásťročného chlapca priamočiaro, miestami až komicky a naivne. Zo začiatku sa hlavný hrdina Ďurko (ako ho rodičia familiárne volajú) dokonca teší na dobrodružstvo, keď ho jedného obyčajného rána vytiahnu z električky a odvedú preč na policajnú stanicu. Jeho nadšenie pretrváva dokonca aj v dobytčom vagóne, keď ho spolu s kamarátmi a ďalšími židovskými mužmi vezú do Osvienčimu. A čo vyznieva ešte absurdnejšie, pekne opisuje vojakov, komandantov, snaží sa ukázať, ako vie dobre pracovať a až postupne mu dochádza, kde je a čo sa deje. Pomaličky prichádza na to, že akokoľvek sa bude snažiť, neodvrátiteľne sa aj on premení na obraz väzňov, ktorých videl vychudnutých a vycivených pri vstupe do tábora smrti. Svojím optimizmom sa však stále bráni osudu. Aj napriek všetkým strastiam sú jeho spomienky plné láskavého optimizmu a jemného vykresľovania všetkých tých slovami neopísateľných hrôz.
Ani detsky naivný a odľahčený opis udalostí v nacistických táboroch nezmierni dusivý a silno emotívny zážitok z čítania tohto príbehu. Odporúčam všetkým, ktorým nie je ľahostajná minulosť ani budúcnosť ľudstva.
Čítať viac
Iva
Neoverený nákup
15.6.2019
Táto kniha je iná ako ostatné knihy o koncentračných táboroch.
Imre Kertész vyrozprával svoje zážitky z koncentračného tábora očami štrnásťročného chlapca, pubertiaka, ktorý spočiatku berie, podobne ako jeho bývalí spolužiaci, cestu do Auschwitzu ako jedno veľké dobrodružstvo. Možno aj preto sa mu podarí prežiť až do oslobodenia.
A takisto aj zaradenie do práce berie ako niečo, čo bolo určené a nebúri sa. Dochádza do továrne spolu s ostatnými mladými chlapcami z mesta.
Naivne verí, že ak sa bude snažiť, bude sa mu dariť, a práca ho oslobodí.
Čítať viac
Katarína
Neoverený nákup
5.9.2018
Šoa
Veľmi netradičný pohľad na holokaust,až by som povedala veselý.
Autor berie svoj pobyt v koncentračných táboroch ako takú zaujímavú čast svojho života.
Odporúčam
Čítať viac
Katarína
Neoverený nákup
6.9.2018
Včera som zabudla dať plný počet päť hviezdičiek. Čítať viac

Imre Kertész

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Čo má cítiť? Kam má kráčať? Na koho sa hnevať? O čo sa usilovať? Kde je ten jediný pevný bod, od ktorého sa dá odvodiť všetko ostatné, čo by už konečne spolu súviselo, bolo by to správne a fungovalo by to tak, že by už nebolo potrebné vracať sa z kratšej cesty? Konečne sa nemusieť vracať z kratšej cesty, ako už toľkokrát za svoj dospelý život.“

Úplne najviac - Maxim E. Matkin, 2013
Úplne najviac
Maxim E. Matkin