Hry

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Nie je možné meniť veľkosť písma, formát je preto vhodný skôr pre väčšie obrazovky.

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na:

Neprečítate na:

Ako čítať e-knihy zabezpečené cez Adobe DRM?
Kniha: Synovia Márie Terézie (Friedrich Weissensteiner). Ikar, 2006
Kniha: Synovia Márie Terézie (Friedrich Weissensteiner). Ikar, 2006

Synovia Márie Terézie

Zo šestnástich detí, ktoré Mária Terézia priviedla na svet, bolo päť synov... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ikar, 2006
208 strán
4-5 hodín čítania
Vychádzame z priemerného údaju o rýchlosti čítania 230 slov za minútu, od knihy ku knihe a čitateľa ku čitateľovi sa to však môže líšiť.

Zo šestnástich detí, ktoré Mária Terézia priviedla na svet, bolo päť synov... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.

Dostupné v 46 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Ikonická séria. Záver trilógie Láska podľa čísel. Kniha Jedenásť škandálov na získanie vojvodovho srdca, Sarah MacLean. Vydavateľstvo Ikar, 2026. Zistiť viac

Viac o knihe

Zo šestnástich detí, ktoré Mária Terézia priviedla na svet, bolo päť synov. Na rozdiel od dcér prežili všetci piati chlapci detský vek. Mária Terézia nezaobchádzala s nimi inak ako s dcérami. Prejavovala voči nim rovnakú materinskú starostlivosť, lásku a priazeň. Dostali však lepšie, solídnejšie vzdelanie a starostlivejšiu výchovu, keďže všetci boli predurčení stať sa regentmi. Mária Terézia tak synov, ako aj dcéry až do dospelosti kárala a hrešila, zriedkavejšie chválila. Zaujímala sa o ich vývin a osudy, udržiavala s nimi písomnú a osobnú pravidelnú výmenu názorov. S Jozefom, ktorý sa mal stať jej spoluregentom a následníkom, nevychádzala však najlepšie. Azda to bolo aj tým, že sa s ním nezhodla vo viacerých veciach a bol jej stále nablízku.
Naše katalógové číslo
26429
Počet strán
208
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
294 g
ISBN
805511210X
Rok vydania
2006
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste chybu alebo škodlivý obsah? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu alebo škodlivý obsah

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5
3
3
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Overený zákazník
9.4.2022
Veľmi precízne spracovaná kniha. Prehľadné kapitoly, z ktorých každá je venovaná jednému synovi Márie Terézie. Okrem charakterových vlastností, je podrobne opísaný aj vzťah jednotlivých synov k matke a naopak. Takisto aj ich súrodenecké vzťahy, zlozvyky a talent.
reagovať

Recenzie, kritiky

Pod prísnym matkiným dohľadom (Michaela Geisbacherová), Knižná revue

Vydavateľstvo Ikar

Obchodný názov
IKAR, a.s.
Adresa
Miletičova 23
821 09 Bratislava
Slovenská republika
E-mail
ikar@ikar.sk
Bola jeho Polárkou, pevným bodom, okolo ktorého sa krútil celý jeho svet. Bol presvedčený, že pokým bije srdce jemu alebo jej, ich osud bude nerozlučne spojený.
Kniha: Trója - Pád kráľov (David Gemmell), 2012
Trója - Pád kráľov
  • David Gemmell