Ešte sme nezomreli - Stanislava Harkotová, Ringier Slovakia Media, 2022

15,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Ešte sme nezomreli

Príbehy z vojnovej Ukrajiny 2013 - 2022

Autorka mapuje dianie na Ukrajine priamo v teréne už od roku 2015. Jej knižný debut Ešte sme nezomreli je správou o ľuďoch vo vojne, ktorú ilustrujú fotografie oceňovaného... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ringier Slovakia Media, 2022
208 strán
3 hodiny čítania

Autorka mapuje dianie na Ukrajine priamo v teréne už od roku 2015. Jej knižný debut Ešte sme nezomreli je správou o ľuďoch vo vojne, ktorú ilustrujú fotografie oceňovaného fotografa Juraja Mravca... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

15,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 9 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Kolekcia kníh o Ukrajine

Naši škriatkovia odporúčajú

Pollyanna - Eleanor H. Porter, Kumran, 2024
Ešte sme nezomreli - Stanislava Harkotová, Ringier Slovakia Media, 2022
15,90 €

Viac o knihe

Učiteľka na dôchodku Julija Votčer najprv dvíhala na Majdane mobily nebohých demonštrantov a oznamovala smutnú správu ich príbuzným. Potom založila organizáciu Moľfar a dodnes vozí na front potraviny, šatstvo, technológie i lieky pre vojakov.
Gréckokatolícky kňaz Vasyľ Ivaňuk odšoféroval v prvý rok vojny s humanitárnou pomocou pre civilistov i vojakov 80-tisíc kilometrov. Dnes sa pravidelne vracia na Donbas, aby slúžil liturgie a ďalej distribuoval pomoc.
Učiteľka francúzštiny Anna Zajcevová prežila s niekoľkomesačným synom Svjatoslavom a rodičmi 65 dní v podzemí Azovstaľu, jej manžel skončil ako vojak v ruskom zajatí.
Vysokoškolský pedagóg Ihor Kozlovskyj šiel vysypať smeti a skončil ako politický väzeň na 700 dní v pivničnej kobke. Oleksandr Sarabun prežil ilovajské peklo a na front sa vrátil s protézou.

Aj to sú hrdinovia časozberných reportáží Stanislavy Harkotovej, ktorá mapuje dianie na Ukrajine priamo v teréne už od roku 2015. Správu o ruskej invázii sa dozvedela cestou vo vlaku do Kramatorska. Na vojnou sužovaných územiach strávila súvisle niekoľko mesiacov. Jej knižný debut Ešte sme nezomreli je správou o ľuďoch vo vojne, ktorú ilustrujú fotografie oceňovaného fotografa Juraja Mravca.
Čítať viac
Počet strán
208
Väzba
pevná väzba
Rozmer
166×222 mm
Hmotnosť
355 g
ISBN
9788097422622
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1717291
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Ringier Slovakia Media
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

6 hodnotení

5
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Róbert
Neoverený nákup
11.9.2023
Kniha plná emócií, ktorá ponúka aspoň stručný prehľad toho, čo sa odohráva/lo na Ukrajine od Majdanu až po vojnu na Ukrajine. Oplatí sa ju prečítať, netreba sa báť faktov, že vojna nemá víťazov, prináša len utrpenie, frustráciu a žiaľ. Čítať viac
Edita
Neoverený nákup
14.3.2023
odporúčam
Vynikajúca kniha, prečítaná za 2 dni, veľmi dobrým štýlom, ľahko sa číta, všetko je zrozumiteľné, úplne to človeka pohltí... veľa vysvetľuje o pozadí konfliktu, o tom akí ľudia žijú na východe Ukrajiny, odkiaľ pochádzajú a ako sa k vojne postavili. Čítať viac

„Neviem o sebe nič dopredu a moje dobrodružstvá sa začínajú až vo chvíli, keď o nich rozprávam.“

Jednoducho je to tak - Gérard Depardieu, Lionel Duroy, 2015
Jednoducho je to tak
Gérard Depardieu, Lionel Duroy