Nevyhorení (01/2022) - Zuzana Matuščáková, Lucia Okša, barecz & conrad books, 2022

16,00 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Nevyhorení (01/2022)

Magazín o tom, ako sa starať o seba a svojich blízkych

V záplave množstva vnemov, informácií či požiadaviek, ktoré k nám prichádzajú, sa každý z nás občas vzdiali sám od seba, od svojich pocitov a potrieb. Preto sme sa v prvom... Čítať viac

Vydavateľstvo
barecz & conrad books, 2022
Počet strán
156

V záplave množstva vnemov, informácií či požiadaviek, ktoré k nám prichádzajú, sa každý z nás občas vzdiali sám od seba, od svojich pocitov a potrieb. Preto sme sa v prvom čísle magazínu rozhodli podrobnejšie venovať tomu, ako sa dostať bližšie k sebe... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

16,00 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v jednej knižnici. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Olga Tokarczuk: Pán výrazný. Artforum, 2024
Nevyhorení (01/2022) - Zuzana Matuščáková, Lucia Okša, barecz & conrad books, 2022
16,00 €

Viac o knihe

Za posledné desaťročia sme si okolo seba vytvorili uponáhľaný svet, v ktorom môžeme ľahko nadobudnúť pocit, že to jediné, čo nás definuje, je výkon. V záplave množstva vnemov, informácií či požiadaviek, ktoré k nám prichádzajú, sa každý z nás občas vzdiali sám od seba, od svojich pocitov a potrieb.
Preto sme sa v prvom čísle magazínu Nevyhorení rozhodli podrobnejšie venovať tomu, ako sa dostať bližšie k sebe. Cez inšpiratívne príbehy zaujímavých ľudí a rozhovory s odborníkmi v oblasti duševného zdravia vás pozývame spomaliť. Na chvíľu sa stíšiť a zahĺbiť sa do svojho vnútra.
Prečítajte si príbehy ľudí, ktorí hľadajú nový spôsob života mimo ruchu mesta. Dozviete sa viac aj o mýte autenticity a o tom, čo to vlastne znamená byť sám sebou. Taktiež o tom, čo s nami robí dnešná doba a ako v nej nájsť svoj zmysel, či ako sa vysporiadať s problémami, ktoré nám nahovárajú, že nie sme dosť dobrí. A možno pritom zistíte, prečo ste nečakane úžasní.
Ponúkame vám pomalé čítanie v rýchlom svete.

Kto sme?
Nevyhorení je projekt o duševnom zdraví, ktorý vznikol v redakcii magazínu Forbes Slovensko v roku 2019. Začal ako séria rozhovorov s ľuďmi, ktorí vyhoreli, ale znova našli svoju iskru a neskôr vyústil do rovnomennej knihy, ktorá sa stala bestsellerom.
Dnes sa venujeme témam duševnej pohody, návratu k pravým hodnotám, jednoduchšiemu, spokojnejšiemu a zmysluplnejšiemu životu. Robíme tak prostredníctvom rovnomenného úspešného podcastu plného inšpiratívnych rozhovorov s psychológmi, zaujímavých článkov, osvety na sociálnych sieťach, prednášok pre organizácie aj verejnosť a najnovšie aj tohto magazínu.

Prečo sme sa rozhodli prejsť do tlačeného magazínu? Pretože niektoré myšlienky a ľudské príbehy sú príliš silné, príliš nadčasové a inšpiratívne na to, aby sa stratili v záplave ďalších informácií, na ktoré človek narazí online a o pár minút zabudne, že ich čítal.
Magazín je pre nás prirodzeným zhmotnením túžby ponúknuť ľuďom čítanie, ktoré im umožní zastaviť sa. Na chvíľu sa stíšiť a zahĺbiť sa do svojho vnútra. Položiť si otázku, či žijú tak, ako by chceli – a či cítia naplnenie a zmysel, alebo precítiť vďačnosť za to všetko, čo majú.
Čítať viac
Počet strán
156
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
190×250 mm
Hmotnosť
600 g
ISBN
9788082580092
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1712827
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
barecz & conrad books
Účel knihy
proti stresu
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

26.2.2023
Keď som bola oslovená prečítať si prvé číslo bookazínu Nevyhorení, bola som nadšená, no zároveň aj trochu skeptická, či si ho vôbec niekedy prečítam celý. Nechápte ma zle, téma duševného zdravia ma zaujíma v posledných rokoch stále viac a viac. Desila som sa však formátu, ktorý pripomína časopis. Poznám samu seba a viem, že v živote som žiaden časopis neprečítala od začiatku až do konca. No, tak teraz už áno.

Nevyhorení nie sú totiž len tak hocijaký časopis. Nenájdete tu reklamu ani balast navyše. Každá stránka, každá téma má svoje opodstatnenie, bookazín je štruktúrovaný skôr ako kniha a jednotlivé príbehy a rozhovory na seba nadväzujú. Názov, ktorý mu autorky dali, mu teda právom patrí.

V tomto čísle sa Lucia Okšová a Zuzana Matuščáková venujú návratu k sebe. O tom, aké je stratiť sa vo svete zameranom na výkon a znovu sa nájsť, sa môžete dočítať v rozhovoroch s mnohými inšpiratívnymi ľuďmi. So psychológmi, ktorí majú dlhoročnú prax, no aj s ľuďmi, ktorí dosiahli veľké veci, no zaplatili za to krutú daň a potýkali sa s úplným vyhorením.

Veľmi sa mi páčila rubrika Návrat ku koreňom, pretože ukázala pohľad na rozličné spôsoby života a na to, že aj keď človek žije niekde na vidieku v dokonalom súznení s prírodou, nie je voči vyhoreniu imúnny. Každá práca je svojím spôsobom psychicky aj fyzicky náročná. Príbehy zo zákulisia životov reálnych ľudí mi otvorili oči a dali podnet k zamysleniu. Rozhovor s uznávaným českým psychológom Radkinom Honzákom ma rozosmial a zahrial pri srdci, článok Lesný kúpeľ ma inšpiroval k častejšiemu pobytu v prírode bez mobilného telefónu, tipy na ďalšie podnetné čítanie z oblasti psychológie od Panta Rhei mi zasa o kúsok rozšírili obzory.

Nevyhorených hodnotím ako veľmi kvalitné čítanie, ktoré vás v tomto rýchlom svete prinúti na moment spomaliť, zhlboka sa nadýchnuť a ponoriť sa do seba. Bookazín je prekrásne spracovaný aj po vizuálnej stránke a pohladí tak nejednu estetickú dušu. Som nadšená a budem ho odporúčať a posúvať ďalej tým, ktorí ho potrebujú. Čiže úplne každému! Ďakujem autorkám za možnosť prečítať si prvé číslo Nevyhorených a teším sa, aké témy prinesie pokračovanie.
Čítať viac

„Nejlepší možný z pokrokových názoru je ten,který má v sobě dostatečnou dávku provokatívnosti, aby jeho stoupenec nohl byt hrdý na svou odlišnost,ale přitahuje i takové množství přivržencu, aby riziko osamocené vyjimečnosti bylo hned zažehnáno hlasitým souhlasem vítězicího množství.“