Čarovný strom - Christie Matheson, Zelený kocúr, 2022

9,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Čarovný strom

V každej knihe treba obracať strany. Ale nie každú treba poklopkať, potriasť ňou, pobúchať ju či poslať jej vzdušný bozk. Čarovný strom je inovatívna a nadčasová knižka,... Čítať viac

Vydavateľstvo
Zelený kocúr, 2022
40 strán
34 minút čítania

V každej knihe treba obracať strany. Ale nie každú treba poklopkať, potriasť ňou, pobúchať ju či poslať jej vzdušný bozk. Čarovný strom je inovatívna a nadčasová knižka, v ktorej malý čitateľ pomôže osamelému stromu, aby sa menil podľa ročných období... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

9,90 €

Na sklade 3 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 14 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Sila fantázie

Viac z kolekcie

Detské knihy na oslavu jari

Zobraziť viac kolekcií
Pozvánka - Sebastian Fitzek, Tatran, 2024
Čarovný strom - Christie Matheson, Zelený kocúr, 2022
9,90 €

Viac o knihe

V každej knihe treba obracať strany. Ale nie každú treba poklopkať, potriasť ňou, pobúchať ju či poslať jej vzdušný bozk. Čarovný strom je inovatívna a nadčasová knižka, v ktorej malý čitateľ pomôže osamelému stromu, aby sa menil podľa ročných období. Je interaktívna a čarovná!

Na začiatku je holý hnedý strom. Ale stačí naň zaklopať a už mu narastie prvý list! Ešte jeden klop, druhý, tretí, štvrtý – a na ďalšej strane už má listov päť! Pohlaďte ho, potraste ním a pozorujte, ako zakvitne, ako sa obsype jabĺčkami aj ako v jesennom vetre zhodí lístie. Koláž v spojení s akvarelom pripomína jednoduchý farebný štýl Lois Ehlertovej a Erica Carla, interaktívny koncept zas Knižku od Hervého Tulleta. Christie Matheson spája hravosť s údivom nad fungovaním prírody. Je to moderná klasika, ktorá vyhráva v každom ročnom období a pri každom spoločnom čítaní.
Čítať viac
Originálny názov
Tap the Magic Tree
Počet strán
40
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×150 mm
Hmotnosť
257 g
ISBN
9788089761876
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
912259
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Zelený kocúr
Pre koho
pre deti
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

41

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
12.1.2023
Krásna kniha pre najmenšie detičky
Keď budete so svojimi deťmi listovať v tejto krásnej knižke s tvrdými stranami, na každej jednej sa stane zázrak. Ale naozaj! No nie je zázračný kolobeh života stromu počas ročných období? Ich striedanie sa prináša krásne zmeny, ktoré budú v tejto knihe odhaľovať hravou formou tie najmenšie detičky (ale kľudne i väčšie).
Myslím si, že táto kniha je skvelou voľbou na učenie sa ročných období a jej typických čŕt. Deti od 1 roka budú klopkať, tlieskať, hladkať strany a väčšie môžu i počítať. Zapájaním sa do ,,čítania" zábavnou formou ich kniha bude určite baviť tak, ako nás. Vrelo vám ju odporúčam. Je ozaj prekrásna.
Čítať viac
30.12.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Je jeden strom. Ale nemyslite si, že len taký – hocijaký. Tento je, predstavte si, čarovný. Poviete si, čarovné stromy neexistujú, ale keď nazriete do tejto knižky, zmeníte názor. Tak 3, 2, 1 – kuk.

Môžete naň klopať alebo ho trošku pošúchať, či len tak - sa dotknúť jeho púčikov, a potom sa začnú diať divy, že neveríte?
Poštekliť, pomrviť, fúknuť – všetky tieto činnosti sa stromu páčia, veruže áno, a dáva to aj patrične najavo. Má nielen krásne listy, ale objavia sa aj jemné ružové kvety, či dokonca sýte plody.

A ako sa k nim dostať?
Stačí stromom potriasť a červené jabĺčka Vám popadajú, kade – tade, po záhrade.

Ale aj stromy potrebujú oddychovať a s príchodom jesene, keď listy pomaly opadávajú - mu môžete popriať snehovo-bielu zimu. Lebo na jar, opäť rozkvitne.

Jedinečná kniha, ktorá je nielen interaktívna, ale vďaka nej sa môžete, aj vy, stať súčasťou príbehu ročného cyklu stromu.
Pochopiť, ako to príroda úžasne vymyslela, spolu so stromom prežiť jeho dobrodružstvá, a čo-to sa naučiť.
Výnimočná kniha, pre každého, kto má záujem do nej nahliadnuť. A chuť zažiť niečo nové! Kúzelné!
Čítať viac

Recenzie, kritiky

Oceňovaná interaktívna obrázková knižka o striedaní ročných období. „Ako Knižka Hervého Tulleta, aj Mathesonovej Čarovný strom dokazuje, že na interaktivitu netreba digitálne aplikácie.“ New York Times 
 
Autorka pozýva čitateľov, aby si spolu s jabloňou prešli štyri ročné obdobia. Žiadne dotykové obrazovky, len ťukáte a otáčate stránky... Univerzálna téma v nezvyčajne čistom, jednoduchom podaní. . .  a nepotrebujete k tomu dobíjať batérie.“ — Kirkus Reviews

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth, 2017
Človek na ulici
Ivan Horváth