If He Had Been with Me - Laura Nowlin, Sourcebooks Casablanca, 2019

12,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
If He Had Been with Me - Laura Nowlin, Sourcebooks Casablanca, 2019
If He Had Been with Me - Laura Nowlin, Sourcebooks Casablanca, 2019

If He Had Been with Me

An achingly authentic and raw portrait of love, regret, and the life-altering impact of the relationships we hold closest to us, this YA romance bestseller is perfect for fans... Čítať viac

Vydavateľstvo
Sourcebooks Casablanca, 2019
400 strán
6-7 hodín čítania

An achingly authentic and raw portrait of love, regret, and the life-altering impact of the relationships we hold closest to us, this YA romance bestseller is perfect for fans of Colleen Hoover, Jenny Han, and You've Reached Sam... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina

12,95 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Ďalšie knižné vydania
If He Had Been with Me (CZ) - Laura Nowlin, YOLi, 2024
Brožovaná väzba
Čeština, 2024
Pripravujeme,
vychádza 1. 7. 2024

Naši škriatkovia odporúčajú

Grand Union - Zadie Smith, Inaque, 2024
If He Had Been with Me - Laura Nowlin, Sourcebooks Casablanca, 2019
12,95 €

Viac o knihe

An achingly authentic and raw portrait of love, regret, and the life-altering impact of the relationships we hold closest to us, this YA romance bestseller is perfect for fans of Colleen Hoover, Jenny Han, and You've Reached Sam.

If he had been with me, everything would have been different…

Autumn and Finn used to be inseparable. But then something changed. Or they changed. Now, they do their best to ignore each other.
Autumn has her boyfriend Jamie, and her close-knit group of friends. And Finn has become that boy at school, the one everyone wants to be around.
That still doesn't stop the way Autumn feels every time she and Finn cross paths, and the growing, nagging thought that maybe things could have been different. Maybe they should be together.
But come August, things will change forever. And as time passes, Autumn will be forced to confront how else life might have been different if they had never parted ways…
Čítať viac
Počet strán
400
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
140×208 mm
Hmotnosť
320 g
ISBN
9781728205489
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
1869403
Štýl
romantický
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
Sourcebooks Casablanca
Pre koho
young adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,6 / 5

13 hodnotení

5
4
1
0
3

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

pred týždňom
Celkom sklamanie
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Nerada píšem recenzie, obzvlášť tie negatívne, no pri tejto knihe som si nemohla pomôcť. Vždy som rada čítala knihy tohto žánru, niektoré z nich stále patria medzi moje obľúbené, no pri tejto som zostala až šokovaná prehnane dobrými hodnoteniami. Neviem, možno som len nebola cieľovka, no podľa zhrnutia deja a samotného názvu som asi očakávala niečo, neviem, viac vyspelé?

Úprimne, veľmi som sa na túto knihu tešila a mala som veľké očakávania, nakoľko je, ako hovorím, väčšinou na internete hodnotená veľmi dobre, dokonca je odporúčaná ako jedna z "kníh, ktoré vám zlomia srdce". Bohužiaľ, mne osobne príbeh srdce nezlomil, práve naopak - s ťažkosťami vo mne vyvolal hocijaké pocity. Jediné, čo som počas celého čítania cítila, bola otrávenosť, znudenie a frustrácia.

Zozačiatku som sa cítila, akoby som bola zaseknutá v mindsete 15-ročného dieťaťa (i keď teda, aspoň časti tomu tak bolo). Strany sa prevracali, kapitoly sa mihali pred očami a ja som pomaly, ale isto očakávala nejakú zmenu. Viete, človek by čakal, že keď už je v polovici knihy, bolo by načase, aby sa dej začať trochu posúvať, no nie nie - roky v knihe plynú, naša hlavná hrdinka rastie a dospieva, no rieši stále dokola 5 či 6 tých istých myšlienkových pochodov, pričom sa jej názory v podstate vôbec nemenia, nevyvýjajú, nikam sa neposúva. Žiadna zmena pohľadu, názoru, nijaká (aspoň sčasti) zaujímavá zápletka, iba povrchné klišé problémy vedľajších postáv, ktoré, tak či onak, nikam dejovo nevedú. Postupne sa takto dostanete do 3/4 knihy, keď už sa KONEČNE začne niečo diať, dej sa začne trochu zamotávať (to, že je všetko strašne predvídateľné nejdem ani spomínať), až kým sa nedostanete do finále, kde sa autorke podarí v posledných štyroch kapitolách to, čo málokomu v celej niekoľko-knižnej sérii - vyvrcholenie tak očakávaného "slow burn" vzťahu, tragická smrť, pokus o sam*vraždu, odhalenie tehotenstva a následné osvietenie, že život sa vlastne asi oplatí žiť. Podotýkam, že toto všetko v priebehu posledných desiatich strán (z necelých, ehm, 400). Myslím, že to vypovedá samo za seba.

Ako som povedala, zrejme mi knihu pokazili moje nadmerné očakávania, no i tak by som chcela upozorniť - ak by si ju niekto chcel kúpiť s myšlienkou, že to je majstrovské dielo plné reálneho slow burn vzťahu a s tým spojeného napätia, túto knihu by som pravdepodobne neodporúčala.
Čítať viac
pred týždňom
Celkom sklamanie
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Nerada píšem recenzie, obzvlášť tie negatívne, no pri tejto knihe som si nemohla pomôcť. Vždy som rada čítala knihy tohto žánru, niektoré z nich stále patria medzi moje obľúbené, no pri tejto som zostala až šokovaná prehnane dobrými hodnoteniami. Neviem, možno som len nebola cieľovka, no podľa zhrnutia deja a samotného názvu som asi očakávala niečo, neviem, viac vyspelé?

Úprimne, veľmi som sa na túto knihu tešila a mala som veľké očakávania, nakoľko je, ako hovorím, väčšinou na internete hodnotená veľmi dobre, dokonca je odporúčaná ako jedna z "kníh, ktoré vám zlomia srdce". Bohužiaľ, mne osobne príbeh srdce nezlomil, práve naopak - s ťažkosťami vo mne vyvolal hocijaké pocity. Jediné, čo som počas celého čítania cítila, bola otrávenosť, znudenie a frustrácia.

Zozačiatku som sa cítila, akoby som bola zaseknutá v mindsete 15-ročného dieťaťa (i keď teda, aspoň časti tomu tak bolo). Strany sa prevracali, kapitoly sa mihali pred očami a ja som pomaly, ale isto očakávala nejakú zmenu. Viete, človek by čakal, že keď už je v polovici knihy, bolo by načase, aby sa dej začať trochu posúvať, no nie nie - roky v knihe plynú, naša hlavná hrdinka rastie a dospieva, no rieši stále dokola 5 či 6 tých istých myšlienkových pochodov, pričom sa jej názory v podstate vôbec nemenia, nevyvýjajú, nikam sa neposúva. Žiadna zmena pohľadu, názoru, nijaká (aspoň sčasti) zaujímavá zápletka, iba povrchné klišé problémy vedľajších postáv, ktoré, tak či onak, nikam dejovo nevedú. Postupne sa takto dostanete do 3/4 knihy, keď už sa KONEČNE začne niečo diať, dej sa začne trochu zamotávať (to, že je všetko strašne predvídateľné nejdem ani spomínať), až kým sa nedostanete do finále, kde sa autorke podarí v posledných štyroch kapitolách to, čo málokomu v celej niekoľko-knižnej sérii - vyvrcholenie tak očakávaného "slow burn" vzťahu, tragická smrť, pokus o sam*vraždu, odhalenie tehotenstva a následné osvietenie, že život sa vlastne asi oplatí žiť. Podotýkam, že toto všetko v priebehu posledných desiatich strán (z necelých, ehm, 400). Myslím, že to vypovedá samo za seba.

Ako som povedala, zrejme mi knihu pokazili moje nadmerné očakávania, no i tak by som chcela upozorniť - ak by si ju niekto chcel kúpiť s myšlienkou, že to je majstrovské dielo plné reálneho slow burn vzťahu a s tým spojeného napätia, túto knihu by som pravdepodobne neodporúčala.
Čítať viac
2
Red Queen - Victoria Aveyard, 2015
Práve čítam
Red Queen

v momente, keď otvorím knihu, som vtiahnutý do príbehu, akoby som tam žil. Niekedy, keď čítam na verejnosti a niekto ma zavolá, často zabudnem, že náš svet existuje. Čítanie je pre mňa niečo veľké – útek, dobrodružstvo, fantázia a oveľa viac. Pre niekoho je to len hlboký oceán slov vytlačených na stránke.. ale pre nás čitateľov? Je to ďalší oceán, ktorý treba preskúmať a ponoriť sa do neho PS: všetky moje knihy čítam LEN v anglickom jazyku <3

Eli Savel
Overený zákazník
15.1.2024
Extrémne smutné, nikdy to nechcem čítať dva krát (v dobrom samozrejme)
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Naozaj, keď som sa dočítal že Finny zomrel v tej autonehode, prišlo mi extrémne smutno, pretože pokúsil by som sa presne o to čo spravila Autumn. Tak či tak bolo mi smutno pretože Finny a Autumn si zaslúžili veľmi, veľmi veľa. Mali ostať spolu a žit si svoj život tak ako to malo byť.. Čítať viac
Anna Miľová
Neoverený nákup
6.11.2023
Plná emócií
Kniha je napísaná zaujímavým štýlom, najprv mi to prišlo zvláštne, ale rýchlo som si zvykla. Knihu som čítala po anglicky. Túto knihu vystihuje slovo - napätie a emócie. Čítať viac
22.9.2023
Odporúčam!
Na túto knihu som sa odhodlávala dlhšie.. začala som čítať prvé kapitoly a však nijako ma to nezaujalo, nedávalo mi to zmysel a myslela som, že sa k nej už nevrátim. Kniha patrí k tým smutnejším. Som veľmi vďačná, že som po roku po nej siahla a dala jej šancu. Niektoré kapitoly sa čítali ťažšie, bolo to miestami predvídateľné, no napriek tomu mi kniha otvorila oči.
Človek si uvedomí, že naozaj nie je čas strácať čas.. a nebáť sa!
Čítať viac

„Sme dokonca prvým druhom, ktorý vyletel zo Zeme a pristál nohami na Mesiaci. Ale prečo práve my? Prečo nebol banán prvým astronautom? Môže to znieť ako hlúpa otázka, geneticky sme však na 60 percent identickí s banánmi.“

Ľudskosť - Rutger Bregman, 2020
Ľudskosť
Rutger Bregman