Na rozhraní dvoch svetov - Michal Škombár, Elist, 2017

8,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Na rozhraní dvoch svetov - Michal Škombár, Elist, 2017
Na rozhraní dvoch svetov - Michal Škombár, Elist, 2017

Na rozhraní dvoch svetov

William už neraz myslel na samovraždu, ale komu to nepreblesklo hlavou ešte ani raz v živote? Nemôcť nikdy zaspať je darom aj prekliatím zároveň. A týmto handicapom bol na... Čítať viac

4,5 26 hodnotení
Vydavateľstvo
Elist, 2017
220 strán
3 hodiny čítania

William už neraz myslel na samovraždu, ale komu to nepreblesklo hlavou ešte ani raz v živote? Nemôcť nikdy zaspať je darom aj prekliatím zároveň. A týmto handicapom bol na planéte obdarovaný každý ctihodný občan... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

8,95 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 5 dní

Dostupné v 22 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Joga pre stuhnuté vtáčatá - Marion Deuchars, Slovart, 2024

Viac o knihe

William už neraz myslel na samovraždu, ale komu to nepreblesklo hlavou ešte ani raz v živote? Nemôcť nikdy zaspať je darom aj prekliatím zároveň. A týmto handicapom bol na planéte obdarovaný každý ctihodný občan. Ako malý býval William nesmierne šťastný, že nemusí vykonávať tú čudesnú činnosť, o ktorej netušil, že kdesi v hĺbke stále existuje. No keď ste starší a morený v práci deň čo deň, odrazu sa vo vašom vnútri začne rozvíjať istá nebezpečná túžba. Nemusieť pohnúť ničím na svojom tele. Spánok sa ho snažil potajomky premôcť. William však nevedel, ako to spraviť. Nepoznal postup. Túžil aspoň raz v živote zakúsiť neopísateľný pocit voľnosti. Po dovŕšení toho najlepšieho veku, dvadsať rokov, mu vpichli pod kožu tekutinu. Tá zastavila jeho starnutie. Preto planétu obývali len ľudia prevtelení do mladíckej podoby. Rodiny, ktoré žili v manželstve takmer už veky, neboli obmedzené na počty detí. Krajina však nebola napriek tomu nikdy preľudnená, za čo mohli hlavne samovraždy, vraždy, neplodnosť, zrútenie sa, čo nakoniec opäť viedlo väčšinou len k samovražde. Všetko vyzeralo na oko prekrásne. Počatie nového života sa tu zakaždým rovnalo veľkému zázraku a bolo hodné aj bujarej oslavy.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
220
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
120×170 mm
Hmotnosť
165 g
ISBN
9788081970504
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
277382
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Elist
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Na rozhraní dvoch svetov - Michal Škombár, Elist, 2017
Prežila som svet - Miroslava Varáčková, Elist, 2017
17,90 €

Hodnotenia

4,5 / 5

26 hodnotení

18
6
1
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Danica
Neoverený nákup
17.1.2022
Zaujímavá kniha. Prečítaná na jeden šup. Žiadne rozsiahle opisy (niečo treba nechať aj na fantáziu). Čítať viac
11

Môj knižný profil nájdete na Instagrame pod menom : @libri_victoria . Úplne obyčajná osoba, ktorá patrí do knihomoľského sveta a je na to hrdá!

Viktória Pauliková
Overený zákazník
15.7.2021
Na rozhraní dvoch svetov
Kniha ma veľmi prekvapila! Nedajte sa odradiť anotáciou knihy. To, že sa tam spomína túžba "odísť" navždy zo sveta, ešte neznamená, že celá kniha je zameraná len na to. Sci-fi? Fantasy? Prečítate = uvidíte. Ako som už spomenula, kniha bola pre mňa naozaj milým prekvapením, najmä svojím koncom. Spoznala som príbeh Williama a iných postáv, ktoré boli krásne vykreslené. Autor využil taký štýl písania, od ktorého sa len ťažšie viete odtrhnúť. Dávky humoru, precítenia, pocitov a myšlienok, úvah. Myslím, že tam bolo všetko, čo tam malo byť. Ak mám byť úprimná, zo začiatku som dej trošku podozrievala, pretože som netušila, akým smerom sa bude tiahnuť. Poriadne som sa začítala, povedala som si, že chválim autora za parádne sci-fi/fantasy a potom...bum! Nebudem viac prezrádzať, pretože potom by ste zrejme niečo tušili. Každopádne, nápad bol fakt úžasný, pre mňa nečakaný, no príbeh sám o sebe krásny. Veľmi sa mi páči, keď sa v knihách presunieme do myšlienok človeka. Autor má podľa mňa veľký potenciál. Čítať viac
Radka Berecová
Neoverený nákup
23.6.2021
Veľmi zaujímavá kniha s dobrým nápadom
Veľmi prekvapivá kniha...U mňa totiž tento príbeh vyvolával veľa rozporuplných názorov.

Na jednej strane tu máme dokonalý nápad o svete, v ktorom ľudia nespia a sú nesmrteľný. Na druhej strane tu máme zase môj pocit, že kniha je v istých opisoch, stavbe sveta trochu plytká.

Na jednej strane tu máme kratučkú knihu o 180 stranách.
Na druhej strane tu máme dej, ktorý ma miestami nudil takže som mala pocit, že má kniha o trochu viac strán. Miestami som totiž našla stránky kde bol pre mňa dej nezaujímavý a radšej by som naozaj uvítala namiesto toho nejakú výstavbu sveta.

Ako som písala vyššie, počas čítania tejto knihy sa vo mne bilo viacej pocitov, miestami som o nej rozmýšľala ako o úplne dokonalej knihe, miestami zase nie...

Nemyslím si, že bol príbeh zlý alebo sama kniha o sebe by bola zlá...Skôr mi podľa mňa asi úplne nesadlo autorove tempo deja.

No jedna vec, z ktorej som bola veľmi pozitívne prekvapená, boli posledné stránky knihy. Milo prekvapená som ich čítala, a práve vďaka nim dávam knihe také hodnotenie, aké odo mňa kniha dostala.

4/5 Pretože podľa mňa si zaslúži aspoň priemernú pozornosť čitateľa- keď už to bude len prečítanie anotácie. Kniha totiž vyšla v roku 2017, takže to nie je úplne najnovšia tvorba autora. Ak som vás teda nenalákala konkrétne na túto knihu môžete dať šancu nejakej inej z jeho tvorby.
Čítať viac
24

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Malá
Overený zákazník
25.4.2021
Veľmi príjemná oddychovka. Kniha sa aj vďaka malej väzbe čítala veľmi dobre a rýchlo. Kniha je síce malá a útla, ale na jej stránkach nájdete skvelý príbeh. Hlavnými postavami príbehu sú William a Harry. Obaja sa nachádzajú vo svete, kde ľudia nespia a nestarnú. Tento nápad bol skvelý ale chýbalo mi troška viac rozvinúť celý svet. Príbeh bol dynamický a napínavý, čo vás nútilo obracať strany ďalej. Autorov štýl mi sadol. Dostatok priamej reči, žiadne zbytočné a zdĺhavé opisy prostredia a napínavé momenty. Koniec knihy ma veľmi prekvapil. Vôbec som
neočakávala takýto zvrat. Klobúk dole pred autorom, ktorý aj napriek svojmu hendikepu dokázal  napísať skvelý príbeh, ktorý naťukal bradou písmenko po písmenku.
Čítať viac
Beáta
Neoverený nákup
8.4.2021
Príjemné prekvapenie
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Príbeh Williama, ktorý oslavuje už dvesté narodeniny a nikdy nespí je sci-fi príbehom muža bojujúceho o svoju lepšiu budúcnosť. Niekedy myslí aj na samovraždu, ale nad hladinou ho drží myšlienka na neznámu modrovlasú ženu, ktorú náhodou zazrel. Nájde si lepšiu prácu, kde získa aj najlepšieho kamaráta, ale stále nie je spokojný so svojím životom. S kamarátom Harrym spriadajú plány na útek do lepšieho sveta. Podarí sa im to? Ale kto je vlastne William? Kto Harry? A čo neznáma žena?
Pre mňa to bola prvá kniha od autora, ktorú som čítala. Autor píše veľmi dobre, text je ozvláštnený humorom, ktorý mi sadol. Kniha je pútavá, číta sa rýchlo, nedeje sa v nej milión vecí, takže sa človek nestráca v deji. Všetko ide plynule a vďaka menšiemu množstvu postáv sa nepletú, avšak, sú veľmi dobre vykreslené a vieme aj o ich zmýšľaní. Autor zobrazil aj priateľstvo, kedy jeden položí život za druhého. A koniec? Čakala som všelijaký, len taký nie. Výborný.
Aj napriek autorovmu ťažkému osudu a téme je z knihy cítiť pozitívnu energiu.
Akurát čo by som pridala možno trošku viac akcie.
Ja túto knihu vrelo odporúčam každému, kto má rád sci-fi a chce mať knihu prečítanú za jeden deň, je ozaj výborná. Od Michala Škombára si budem musieť ešte niečo prečítať aj ja.
Čítať viac
Michal Škombár
Overený zákazník
6.9.2019
Vďaka za pozitívnu recenziu. :) Čítať viac
Michal Škombár
Overený zákazník
17.2.2019
Ďakujem za pozitívnu recenziu. :) Čítať viac
Gabriela Harvanová
Overený zákazník
10.8.2018
Super
Knihu som zhltla za jeden večer. Naozaj veľmi pútavá a nemohla som sa od nej odtrhnúť. Taká super oddychovka. Písaná bola ľahko a koniec som naozaj nečakala. Čítať viac
Michal Škombár
Overený zákazník
20.8.2018
Vďaka za recenziu. :) Čítať viac
Matej
Neoverený nákup
16.6.2018
Kvalitné dielo
Už samotný názov diela ma zaujal k tomu, aby som si knihu zakúpil. Čítala sa mi veľmi dobre, skutočne má autor talent. Príbeh je dosť napínavý, musel som čítať neustále ďalej. Som milovníkom nových originálnych svetov a nápadov, ktoých tam bolo mnoho. Myslím si, že aj hlavné postavy boli prepracované a celkovo hodnotím dielo kladne. Veľmi dobrým štýlom píšete, pán Škombár. Prial by som si jedného dňa niečo také tiež dokázať :). Určite píšte ďalej! Čítať viac
Michal Škombár
Overený zákazník
20.6.2018
Tam mal byť na konci smajlík. Nechápem ako sa tam dostali otázniky... Čítať viac
Michal Škombár
Overený zákazník
20.6.2018
Vďaka za recenziu. Potešili ste ma a verím, že sa vám vaša túžba čoskoro splní. ???? Čítať viac
Dia
Neoverený nákup
12.1.2018
Medzi svetmi.
Knihu som si dnes odniesla domov z knižnice a vzápätí bola aj prečítana. Čítala sa ľahko a rýchlo, celkovo ma veľmi milo prekvapila, vzhľadom aj na pomerne mladý vek autora. Verím, že pokiaľ bude Michal na sebe ďalej pracovať, dosiahne to veľmi ďaleko- má obrovský potenciál. :) Čítať viac
Michal Škombár
Overený zákazník
13.1.2018
Ďakujem za recenziu. Budem sa snažiť stále zlepšovať v tom čo robím. :) Čítať viac

Michal Škombár

Čítať viac

Vydavateľstvo Elist

Čítať viac
Kúpte spolu
Na rozhraní dvoch svetov - Michal Škombár, Elist, 2017
Prežila som svet - Miroslava Varáčková, Elist, 2017
17,90 €

„Vždy, keď niekto umrie, starostlivo vygravírujú do náhrobku jeho dátum narodenia a smrti. Ale vlastne to jediné, čo sa skutočne ráta, je tá malá pomlčka medzi rokmi.“

Kodanská pieseň piesní - Annette Bjergfeldt, 2021
Kodanská pieseň piesní
Annette Bjergfeldt