Nezmar - Jean-Michel Guenassia, Argo, 2016

13,49 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Nezmar - Jean-Michel Guenassia, Argo, 2016
Nezmar - Jean-Michel Guenassia, Argo, 2016

Nezmar

Je Tom Larch skutečně nesmrtelný? Žádný člověk by nemohl přežít nehody, z nichž Tom vyvázl. Zná snad nějaké tajemství, které ho před ranami osudu chrání? Nebo nad ním bdí anděl... Čítať viac

Vydavateľstvo
Argo, 2016
296 strán
4 hodiny čítania

Je Tom Larch skutečně nesmrtelný? Žádný člověk by nemohl přežít nehody, z nichž Tom vyvázl. Zná snad nějaké tajemství, které ho před ranami osudu chrání? Nebo nad ním bdí anděl strážný? Dostane se pokaždé ze všeho náhodou, nebo díky pudu sebezáchovy? Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština

13,49 €

-17 %
Pôvodná cena: 16,39 €
U dodávateľa 5 ks
Posielame do 2 – 3 dní

Dostupné v štyroch knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Pollyanna - Eleanor H. Porter, Kumran, 2024

Viac o knihe

Je Tom Larch skutečně nesmrtelný? Žádný člověk by nemohl přežít nehody, z nichž Tom vyvázl. Zná snad nějaké tajemství, které ho před ranami osudu chrání? Nebo nad ním bdí anděl strážný? Dostane se pokaždé ze všeho náhodou, nebo díky pudu sebezáchovy? V osmi letech musel opustit Nové Dillí a vydat se do Londýna; Tom je odjakživa rozkročen mezi dvěma kulturami – kulturou indické matky a kulturou otce, anglického inženýra. Když mu je osmnáct roků, nastoupí ke Královskému námořnictvu a proti jeho vůli se z něj stane hrdina. Po návratu do civilu ho jeden z nejbohatších mužů světa požádá, aby se vydal do Indie pátrat po jeho ztraceném synovi – jedině Tom jej totiž dokáže najít.
Čítať viac
Počet strán
296
Väzba
pevná väzba
Rozmer
154×210 mm
Hmotnosť
497 g
ISBN
9788025717721
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
219035
Štýl
napínavý, historický
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Argo
Pre koho
pre mužov, pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Nezmar - Jean-Michel Guenassia, Argo, 2016
Stoprocentní riziko - Jean-Michel Guenassia, Argo, 2015
22,45 €
Ušetríte 4,83 €

Hodnotenia

4,2 / 5

6 hodnotení

2
3
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
Ivana Kopková
zamestnanec
3. októbra 2016

Kniha Jean-Michela Guenassia přináší nesmírně poutavý příběh. Příběh chlapce, který se v dětství s rodinou přestěhoval z Indie do Británie a po letech se pracovně vrací zpátky do rodné Indie. Autor popisuje osamocený mladistvý život, který Toma přivede k vojákům a slibné kariéře, po které vlastně vůbec netouží.
Kniha se čte jedním dechem a opravdu vtáhne do děje.
Jediné, co jí ubírá na mém hodnocení je dle mého názoru urychlený konec, jako kdyby autorovi došel papír a už neměl kam psát, a tak se děj rozhodl ukončit.

Čítať viac
1. augusta 2016
Názor čitateľa

Aj svojím štvrtým románom Jean-Michel Guenassia dokazuje, že písať naozaj vie. Príbeh malého chlapca Toma Larcha, z ktorého sa neskôr stáva vojak a ešte neskôr detektív, sa číta skoro sám. Román popisuje jeho vyrastanie v prostredí rodiny pochádzajúcej z dvoch odlišných kultúr, jeho neuveriteľné zážitky z čias vojenskej služby a tiež osobné drámy, ktorým musel čeliť. A hoci pre mňa osobne ostáva Klub nenapraviteľných optimistov najlepším Guenassiovým románom, Nezmara určite odporúčam ako pútavú knihu, po ktorej sa oplatí siahnuť.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Natália z nathalysreading
Neoverený nákup
22.12.2023
Zdá sa, že Tom sa necíti doma nikde. Ani v Indii, ani v Anglicku. Stvorila ho láska Indky a Brita, no nikto mu nepovedal, ako má s týmito dvomi kultúrnymi identitami zaobchádzať. Vie, že človek musí niekam patriť, a tak si hľadá vlastnú cestu. Prihlási sa do britského vojnového námorníctva a strávi tam roky. Avšak potom jeho kroky smerujú do civilu, a vtedy začína pravý život so všetkými jeho odtieňmi. Bude na to pripravený? Sám nevie, kam ho nohy zavedú, no z čitateľského pohľadu to je zaujímavá púť.

Aj keď som o tomto autorovi v živote nepočula, jeho štýl písania ma zaujal od prvej stránky. Napísal príbeh plný zvratov a prekvapení, a to zaručilo, že som napredovala šialeným tempom. Chcela som vedieť, čo bude ďalej. Kultúrne kontrasty, ktoré opisoval prostredníctvom hlavného protagonistu, boli pútavé a to som zbožňovala. Teraz vám asi napadne, že niečo som rada nemala. Boli to rýchle skoky v deji. Niekomu by možno mohol prekážať tiež otvorený koniec, no mne sa páčil. Ani život nie je nikdy ukončený (iba smrťou) a človek nevie, čo ho ešte čaká. Ale ten rýchly prelet dejom sa mi nezdal v poriadku. Myslela som, že aspoň posledná časť bude trošku spomalená, obšírnejšia. Nebola.

V závere ma prekvapilo ešte jedno zistenie. Ako čitateľka som bola informovaná o kľúčovej situácii, ktorá v príbehu nastala, no myslela som si, že o nej vie aj Tom. Na konci ma udivilo, že on si ju dobre nepamätal. Momentálne sa zamýšľam nad tým, či sme na to ako čitatelia nemali prísť neskôr a byť rovnako zmätení ako hlavná postava. Preto na mňa dielo pôsobí rozpačito. Síce oceňujem spojenie indického a britského pohľadu na svet a zvraty, ktoré sa diali, no kniha na niektorých miestach viditeľne pokrivkávala.

Dielo odporúčam tým, ktorí majú radi spoločenské romány, knihy plné akcie, skoky v deji, a neprekáža im, ak na konci zostane všetko otvorené. Môžete si z toho veľa domyslieť, to áno, ale nikdy neviete, akým smerom by to viedol autor.
Čítať viac
IV
Neoverený nákup
16.3.2021
poriadna kniha
Tak si predstavujem poriadnu knihu. Nosný príbeh, mimochodom veľmi zaujímavý, je popretkávaný krásnymi postrehmi zo života /vysvetlenie vojen v skratke, život emancipovanej ženy, lesk a bieda filmového hrdinu.../. Guenassia vie citlivo opísať pohľad na svet hlavného hrdinu ako dieťaťa, aj ako dospelého, zoznámi vás s indickou kultúrou a pobaví suchým humorom. Po Klube optimistov moja najobľúbenejšia kniha od neho. Čítať viac
Ingrid
Neoverený nákup
8.1.2018
Nezmar
Kniha je perfektná a vďaka pútavému deju sa nedá prestať čítať. Odporúčam prečítať. Páči sa mi rozdelenie knihy na časti - zoznámenie sa rodičov v Indii, detstvo hrdinu v Indii a dospievanie v Anglicku , čas strávený v armáde , láska a práca a zmierenie sa s osudom. Čítať viac
František Šimon
Overený zákazník
23.7.2016
Názor čitateľa
prave so docital Nezmara a je to trocha ine ako prve dva romany od Guennassiu. ine a tiez dobre. ma to spad, dost sa tam deje, nie su tam hluche miesta aj ked ja by som privital keby to malo o 100 stran viac.

Čítať viac

Jean-Michel Guenassia

Čítať viac

Vydavateľstvo Argo

Čítať viac
Kúpte spolu
Nezmar - Jean-Michel Guenassia, Argo, 2016
Stoprocentní riziko - Jean-Michel Guenassia, Argo, 2015
22,45 €
Ušetríte 4,83 €

„Bláznovstvo je neschopnosť vyjadriť svoje myšlienky. Ako keby si bola v nejakej cudzieho krajine. - Všetko vidíš, chápeš, čo sa deje okolo teba, ale nevieš sa vyjadriť. A nikto ti nemôže pomôcť, lebo nerozumieš jazyku, ktorým tam hovoria. “