Klub nerozbitných detí - Slávka Kubíková, Postoj Media, 2018

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Klub nerozbitných detí

Sedem vecí, ktoré pomôžu vašim deťom prežiť v modernej dobe

Klub nerozbitných detí je o hľadaní strateného detského šťastia v dobe tabletov a instantných riešení. Na rozdiel od prekladov americkej výchov­nej literatúry je to kniha šitá... Čítať viac

4,4 154 hodnotení
Vydavateľstvo
Postoj Media, 2018
Počet strán
308

Klub nerozbitných detí je o hľadaní strateného detského šťastia v dobe tabletov a instantných riešení. Na rozdiel od prekladov americkej výchov­nej literatúry je to kniha šitá na mieru slovenským rodičom. Vychádza z medicínskych a psychologických štúdií.. Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 54 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Knihy pre rodičov

Viac z kolekcie

Ako knihy na mieru menia postoj k čítaniu (webinár)

Zobraziť viac kolekcií
Zuzana Čaputová - Peter Bárdy, Ringier Slovakia Media, 2024

Viac o knihe

Dostupné aj v atraktívnej kolekcii za výhodnú cenu!

Klub nerozbitných detí je o hľadaní strateného detského šťastia v dobe tabletov a instantných riešení. Na rozdiel od prekladov americkej výchov­nej literatúry je to kniha šitá na mieru slovenským rodičom. Vychádza z medicínskych a psychologických štúdií a je doplnená o rozhovory so slo­venskými expertmi. Každý z nich je autoritou v jednej z dôležitých oblastí, ktoré potrebujeme rozvíjať u našich detí. Aby zvládli náročnú dobu, v ktorej budú žiť. Aby sa stali nerozbitnými.
Čítať viac
Počet strán
308
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
507 g
ISBN
9788089994007
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
428211
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Postoj Media
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

154 hodnotení

114
12
9
6
12

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Kniha sa veľmi páčila

Veľmi príjemná kniha na čítanie aj na zamyslenie. Manželka si ju plánuje prečítať znovu, pretože je tam naozaj veľa zaujímavých postrehov, na ktoré zabúdame alebo prehliadame pri výchove detí. Nie je to návod, čo je dobré a čo je zlé, je to na uvážení každého z nás, k čomu chceme viesť naše deti.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

19.2.2024
Nejdem písať skvelú recenziu, aj keď by si to kniha možno zaslúžila. Idem sa radšej venovať tomu, čo od knihy nečakajte. Nečakajte nič ako v podobe návodu, že výchova "nerozbitného" dieťaťa bude jednoduchá. Mnohé až kontroverzné metódy je podľa mňa ťažké zaviesť dnes do praxe a to nehovoriac o všetkých siedmych bodoch. Avšak myšlienka je to skvelá a keď sa mne aspoň čiastočne niečo z toho podarí, tak budem rada. Kniha je dobrá aj pre nerodičov, keďže je plná štúdií vplyvov dnešnej doby nie len na psychické zdravie detí. Čítať viac
Veronika Krajnáková
Neoverený nákup
9.9.2023
Originálna skvelá kniha od názvu cez obsah
Táto kniha so mnou “rezonovala” možno ako žiadna iná doposiaľ. A že som sa tej rodičovskej literatúry načítala..Trochu ma prekvapili niektoré drsné jednohviezdičkové recenzie..
Pravdepodobne veľmi záleží v akej mentálnej “rodičovskej” pohode (či nepohode) sa zrovna čítajúci rodič nachádza. Ak má zrovna veľmi ťažké obdobie, môže asi pôsobiť príliš kritick a neláskavo. No holt niektoré pravdy “bolia”.
Ja som s drvivou väčšinou súhlasila, kniha ma v tomto smere veľmi prakticky obohatila a inšpirovala. Hovorila som si, aká je autorka skvelá, že to vlastne tak perfektne vystihla, to gro celého rodičovstva… veľmi pútavo napísané. Veru, asi všetko naraz praktikovať nie je v ľudských silách. Ale s určitou dávkou sebakritiky si tam človek nájde veľmi veľa inšpirácie k skvalitneniu rodinného života. Že sa jedná o knižku z Postoja, som si azda všimla len pri rozhovore v poslednej kapitole.
Takže oceňujem tiež, že nie je písaná “len pre veriacich”. Naozaj obsahovo veľmi výživné, nie ako veľa amerických kníh, kde je jedna myšlienka rozpísaná na 150strán..
Čítať viac
Sona Chrenkova
Overený zákazník
5.4.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Neláskavá, nekompromisná. Dorazila ma hneď prvá kapitola o moderných technológiách. Že deti nemajú do 2 rokov VÔBEC, za žiadnych okolností pozerať TV. Ani keď je matka vyčerpaná a nevie si inak rady, potrebuje nachvíľu kľud? Nie, ani vtedy. Ak vám takýto prístup vyhovuje, je to kniha pre vás. Ak hľadáte oporu pri ťažkých rodičovských výzvach, siahnite po inej knihe. Čítať viac
11
Noc žeriava - Patrick Ness, 2019
Práve čítam
Noc žeriava

Čítam s obľubou odkedy viem čítať, s výnimkou niekoľkých čitateľských kríz (prvý počítač, prvý frajer, vysoká škola, ďalší frajer, nová práca, ďalší...). Avšak po každej menšej či väčšej kríze, som sa ku knihám vracala s pocitom "ach, konečne plnohodnotný me-time". Momentálne čítam knižky na materskej dovolenke kým drobec spí. A keď príde návšteva len previnilo krčím plecia "Mrzí ma ten neporiadok, ale viete popri malom..."

Gabriela Maráková
Overený zákazník
4.2.2023
Na taky bestseller som cakala omnoho viac
Citat odporucam velmi kriticky voci obsahu, lebo autorka pise velmi sebavedomo a prisposobuje si fakty tomu co chce dokazat.

Vo viacerych pasazach bol na mna styl pisania dost arogantny (cit: “Doktor Sears je sice inspirativny, ale Bibliu uz napisal niekto iny”).

Spominane studie, ked som si dohladavala, tak informacie z nich su vyberane tendencne. Okrem toho ze uz samotne studie boli navrhnute s cielom ukazat katastrofu (napr studia kde slovenskym studentom obmedzili media nemala zo svojej podstaty moznost ziadneho pozitivneho zistenia a aj studenti ktori vyhlasili ze z takeho dna profitovali boli otoceni na zombie, ktori by boli stastnejsi bez internetu).

V rozhovore s odbornikmi autorka strasne pretlaca svoju “pravdu”.

Generalizacie (rodicia sa nevenuju svojim detom, vacsina manzelstiev krachuje, slovenskym oblubenym sportom je nadavanie na niekoho, …) v kombinacii s pomenovaniami, ktore sa s oblubou pouzivaju v hanlivom kontexte po socialnych sietach (helikoptetovi rodicia, biomatky,…) podla mna do serioznej literatury nepatria a vyvolavaju vo mne dojem, ze autorka utokom naprava nieco bolave vo svojom vnutri.
Čítať viac
Andrea
Neoverený nákup
25.11.2022
1/5
Tato kniha je zbierka pocitov, moralizovania a prerutenych faktov, povyberanych podla toho, ako sa prave hodia do narativu. Som sokovana, kolko ludi ju povazuje za kvalitnu literaturu. Čítať viac
Judita Vancáková
Overený nákup
24.10.2022
Neodborný emočný výlev, ktorý nepatrí na papier
Slávka Kubíková nie je psychológ ani pediater, práci s deťmi sa odborne nevenuje a je to vidieť. Kniha obsahuje aj odkazy na odborné štúdie (prevažne americké) a rozhovory s odborníkmi, no z veľkej časti sa skladá z jej osobných názorov a postojov (POSTOJov), z ktorých kričí konzervativizmus a moralizovanie. Vysmieva sa súčasnému rodičovi v tejto skazenej dobre, kritizuje ho, povyšuje sa nad neho. Z každej strany sála jej pocit morálnej nadradenosti.

V prvej časti sa venuje téme technológií a sociálnych sietí a ich vplyvu na deti, no sama o nich vie veľmi málo, nepoužíva ich a informácie, ktoré uvádza sú zastarané, nepresné, miestami až komické.

Škatuľkuje matky na biomatky, necitlivo a hlúpo hovorí o dojčení a nosení. Spomína na 'staré dobré časy ', keď sa deti hrali vonku a rodičia ani nevedeli kde sú, idealizuje minulosť. Píše jedno rodičovské klišé za druhým. Rodič, ktorý doposiaľ nežil zavretý v jaskyni, sa veľa nového nedozvie, i keď je pravda, že niektoré veci stojí za to opakovať (deti naozaj netreba biť).
Čítať viac
28.6.2022
Klub nerozbitných detí
Knižku som si požičala od kamarátky a neľutujem. Aj keď som sa, tuším, rozpolila.. Polovicu knihy som hltala a súhlasne prikyvovala a druhú polovicu som bola zúfalá a bolo mi do revu.
Unikátne štylizovaná! Dovolím si ale povedať, že nikto na svete nežije ani polovicu jej obsahu a keby sa chcel niekto podľa toho úplne "nastaviť", tiež to nevidím reálne. Ale každý si tam určite nájde svoje a myslím, že každému rodičovi by prospelo, keby si ju prečítal... Mala som často pocit, že všetky kapitoly samo osebe sú super, ale spoločne nezlúčiteľné pre bežný život. Ja som sa najviac stotožnila s poslednou, siedmou. Kniha obsahuje veľa pekných myšlienok a návodov, ako si niekedy poradiť.
Čítať viac
Otília
Neoverený nákup
8.4.2022
Osobnosti
"Nebojte sa plávať proti prúdu. Veď máme Božie prisľúbenie, že je s nami po všetky dni nášho života. A Boh je verný!" Tak aby sa moje vnúčatá nebáli "plávať proti prúdu"... Čítať viac

Vydavateľstvo Postoj Media

Čítať viac

„O čo väčšia múdrosť, o to väčší rozmar. Zamkni ženský dôvtip za dverami, vyskočí oknom. Zavri okno, vylezie kľúčovou dierkou. Upchaj ju, vyletí s dymom cez komín.“

Ako sa vám páči - William Shakespeare, 2006
Ako sa vám páči
William Shakespeare