Ples u vojvodkyne - Martina Monošová, Marenčin PT, 2021

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Ples u vojvodkyne - Martina Monošová, Marenčin PT, 2021
Ples u vojvodkyne - Martina Monošová, Marenčin PT, 2021

Ples u vojvodkyne

Píše sa rok 1531. Na francúzskom zámku Anet sa za dramatických okolností objaví mladučká šľachtičná, ktorá nielenže stratila pamäť, ale ani nerozpráva. Jej príchod zasiahne do... Čítať viac

4,5 23 hodnotení
1. diel série
Sophie
Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2021
256 strán
4-5 hodín čítania

Píše sa rok 1531. Na francúzskom zámku Anet sa za dramatických okolností objaví mladučká šľachtičná, ktorá nielenže stratila pamäť, ale ani nerozpráva. Jej príchod zasiahne do života majiteľky zámku, dvornej dámy Diany de Poitiers... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

U dodávateľa
Posielame do 17 – 22 dní

Dostupné v 13 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Ples u vojvodkyne - Martina Monošová, Marenčin PT, 2018
Pevná väzba
Slovenčina, 2018
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Temné sekundy - Karin Fossum, mamaš, 2024

Viac o knihe

Píše sa rok 1531. Na francúzskom zámku Anet sa za dramatických okolností objaví mladučká šľachtičná, ktorá nielenže stratila pamäť, ale ani nerozpráva. Jej príchod zasiahne do života majiteľky zámku, dvornej dámy Diany de Poitiers, ako aj ostatných členov jej domácnosti. Lenže kto sa usiluje záhadnej kráske o život, až radšej predstiera, že je nemá? A kam sa podel rytier Marcel, ktorý ju odvážne zachránil pred banditami, alebo kam zmizli jej vzácne klenoty? A kto v skutočnosti krásna neznáma naozaj je?
Čítať viac
Počet strán
256
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
399 g
ISBN
9788056908624
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
901551
Vydanie
2
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
1. diel série
Sophie
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

23 hodnotení

17
3
2
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Jana Semančíková
Neoverený nákup
4.6.2023
Ples u vojvodkyne
Od prvej stránky nás dej románu núti čítať ďalej a dozvedieť sa viac o osude Sophie. Je to nezabudnuteľný a pútavý pribeh. Teším sa na ďalšie diely. Tiež som potešená tým, že na Slovensku máme spisovateľku, ktorá svojimi knihami pohladí našu čitateľskú dušu. Pani Monošová, držím palce, aby Vaša studňa príbehov nikdy nevyschla. Čítať viac
Zdenka B.
Neoverený nákup
22.2.2023
skvelá Sophie
Ak máme takéto knihy od takýchto autoriek, potom sa ničoho nemusíme báť. Výborne spojená história a vymyslený príbeh. Normálne som si pozerala na nete a preverovala informácie o postavách v knihe. A hlavná postava je vraj vymyslená. No to potom musím uznať, že autorka má talent posplietať "realitu" a vymyslený príbeh. Odporúčam. Čítať viac
Monika
Neoverený nákup
17.7.2022
Pentalogia SOPHIE
Pre milovníkov historických romancí je táto séria ako stvorená.
Spisovateľka 1časť napísala bravúrne,páčilo sa mi prelínanie prítomnosti a minulosti a postupné odhaľovanie "všetkých tajomstiev". Spoznáte viacero osôb,s ktorými je príbeh prepojený, nechýbajú samozrejme intrigy,zákernosti ale gro príbehu je samozrejme o záhadnej Sophii a jej údajnom rytierovy Marcelovi,ktorý ju zachránil . Lenže aj on skrýva mnoho tajomstiev.....
Úžasná,dokonalá- odporúčam.Ja pokračujem ďalšou časťou.
Čítať viac
14
Poškvrnená - Michaela Mihoková, 2017
Práve čítam
Poškvrnená

Knihy majú dosť veľký význam v mojom źivote. Knihy dodávajú ľuďom, teda tým, čo ich čítajú fantáziu, ktorú potrebuje každý človek. Veď, keď si predstavíme koľko fantázie má autor takej knihy. Vždy ma fascinovali knihy. Obdivovala som autorov pre ich fantáziu a predstavivosť. Začalo to rozprávkovými knihami v detstve, ktoré mi mamka čítala. V prvej triede, keď som sa naučila čítať, vzala som do ruky knihu sama. Iný význam kníh spočíva v tom, že nám, poskytujú bohatú slovnú zásobu. V knihách vidím tiež oddych od reálneho sveta. Niekedy som znechutená z celého dňa. Vtedy mi kniha poskytne pomocnú ruku a pohltí ma svojím dejom.

Terezia Horňáková
Overený zákazník
6.7.2022
Tesy
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Rada čítam dobrodružné, historické romány. Román "Ples u vojvodkyne" je prvý diel série venovanej Sophie de Marginel. Je to vzrušujúci a zároveň tajomný príbeh z obdobia roku 1531.
Dej sa odohral vo Francúzsku a Španielsku. Osud krásnej Sophie de Marginel, ktorá vyrastala u strýka markíza de Pays-Rouge v Španielsku, bol po strate rodičov zahalený rúškom tajomstva. Po svadbe v zastúpení, vydala sa s rytierom le Marcelom Clérmontom za manželom, vojvodom Cloudom de Guisé. Ich cesta sa však riadne zauzlila. Sophia a Marcel len šťastnou náhodou ušli pred hrdlorezmi, ktorých najal jej manžel, aby ju zavraždili. Jeho snaha získať jej majetok bola silnejšia ako česť a slovo šľachtica. Utečenci sa museli rozdeliť. Tak sa Sophie ocitla ako neznáma osoba, v zúboženom stave na zámku Anet.
Autorka výborne vykreslila aj ďalšiu postavu známu z histórie, dvornú dámu Dianu de Poitiers, čerstvú vdovu a majiteľku zámku Anet. Tiež nešťastnú barónku Lorenzu, ktorá prišla o manžela a na zámku Anet bola len trpená. Jej smutný koniec bol zarážajúci. Autorka pútavo vykreslila intrigy, začínajúcu lásku hlavných hrdinov Sophie a Marcela, ako aj život a ples na zámku, kde sa ukázal aj jej manžel, vojvoda de Guisé. Napätie gradovalo, keď hlavní hrdinovia museli ujsť pred prezradením. Ale to sa rozvíja až v ďalšom dieli tejto série pod názvom "Ritierova druhá šanca".
Tento román a ďalšie diely vrele oporúčam všetkým milovníkom historických románov.
Čítať viac
7.6.2022
Príjemné čítanie
Kniha poteší čitateľov historických románov, hlavne tých, ktorí poznajú tvorbu spisovateľov Marija Jurić Zagorka, Maurice Druon a Juliette Benzoniová.
Dej je zasadený do šesťnásteho storočia, za vlády francúzského kráľa Františka I.
Príbeh o krásnej Sophie, ktorá vyrastá u strýka a jej osud je zahalený rúškom tajomného rádu. Po prepadnutí hostinca ( v ktorom nocovala)banditami, nájde útočisko na Château d'Anet.
Tu sa začína príbeh, rozvíjajúcej sa lásky, pretkaný intrigami hrdinov knihy, ktorým samozrejme ide len o svoj prospech.
Prvá časť otvorila mnoho otázok, rozvila príbehy ďalších postáv, ktoré čakajú na svoj ďalší vývoj. Aj keď niektorých osud je spečatený už v tejto časti. Som veľmi zvedavá, ako sa dej bude vyvíjať a aké nástrahy autorka hrdinom ešte nadelila.
Oceňujem nádherne spracované slová pri opisoch prostredia a myšlienok postáv, ktoré presne zapapasujú do tejto doby.
Jediné negatívum, ktoré mi prekáža, sú malé písmenká :-)
Znova sa mi potvrdilo, že kniha, ktorú odsúvam na neskôr, ma veľmi milo prekvapí.
A tak ak máte radi podobné knihy, určite túto neodsúvajte. Zaslúži si Vašu pozornosť. Pomyslene sa odejte do bohate zdobených rób tej doby a začítajte sa do prvej časti tohoto historického románu.
Čítať viac
knizny_blond
Neoverený nákup
12.5.2022
Ples u vojvodkyne je začínajúca časť série (konkrétne pentálogie) s názvom Sophie. Musím uznať, že táto prvá časť úchvatne naladí na čítanie ďalších kníh...

Dej sa odohráva v 16. storočí a autorka výborne vystihla štýl písania, ktorý je nenahraditeľnou súčasťou tejto doby. Mala som pocit, akoby som čítala knihu, ktorá bola aj reálna napísaná v inom storočí…
Zameriava sa aj na opisy, a hoci tie ma nikdy nenadchýnajú, k štýlu písania sa náramne hodia. S hlavnou postavou Sophie sa nezoznamujeme hneď v prvej kapitole, ale o čosi neskôr a jej príchod „na scénu“ je vážne zaujímavý. Ostatné postavy majú v sebe istú dávku záhady. S ohľadom na ich charakter, ktorý som úplne nevedela odhaliť, som pri tejto časti bola stále na pochybách, kto je pozitívnou a kto je negatívnou postavou. Autorka to však bude pomaly odhaľovať v ďalších častiach...

Veľmi ma oslovilo rozloženie kapitol. V jednej sa niečo stane a druhá sa to určitým spôsobom snaží vysvetliť tak, že hovorí o udalostiach predtým. Vždy keď som sa na nejakú takú dostala, potešilo ma to.

Príbeh napreduje trošku pomalšie, čo niekoho môže odradiť od čítania dalších kníh, ale bola by to chyba. Už nasledujúca časť je dokonalá.

Hoci som v tejto časti neverila ešte žiadnej z postáv, pomaly som si vytvárala vzťah k Sophie, ktorá ma fascinovala a k rytierovi, ktorý mi bol veľmi sympatický. V tomto kontexte by som však spomenula prekvapujúce, avšak nie úplné odhalenia, ktoré naozaj dokazujú, že autorka to s tajomstvami v knihách vie. A tým spôsobila, že som bola zvedavejšia ako inokedy a na knihu som myslela pokým…pokým som sa nezačítala do ďalšej časti!
Čítať viac
9
Na veky vekov - Ken Follett, 2011
Práve čítam
Na veky vekov

Láska prechádza všetkým, nie láska je všetko. Ako môžeš povedať, že láska nejestvuje, keď nič okrem Lásky nie je? (Fakhruddin Araqi)

Eva Ava Šranková
Overený zákazník
20.4.2022
Výborná!
Láska k písanému a čítanému slovu mi nedá nenapísať: Je zopár historických diel, ktoré sa dotkli môjho srdca: spracovaním, originalitou príbehu, vyobrazením charakterov postáv jednotlivých hrdinov, ktorí nielenže nie sú mdlí, ale z napísaného vystupujú sťa živí.
Monošovej Sophie – Ples u vojvodkyne radím k jedným z nich.

Nie je ľahké napísať knihu, tobôž nie historický román, ktorý má nielen hlavu a pätu, no navyše nie je tuctový.
Nedávno som čítala Follettov Večer a ráno: dielo, ktoré čitateľovi má čo povedať napriek „nepatrným“ logickostiam v príbehu, ktoré autorovi ušli – vnímavý čitateľ ich zaiste nemohol nepostrehnúť, rovnako ako vnímavý čitateľ nemohol nepostrehnúť zopár preklepov-drobností, ktoré pri korektúre Plesu u vojvodkyne nedopatrením unikli najmä redaktorke tejto knihy. Nuž nedá mi nepoložiť otázku a rovno na ňu neodpovedať: Je „svetový“ autor väčší pán ako autor slovenský, ktorého príbeh nemal jedinú chybnú logickosť v deji, lebo jeho autor sa v príbehu „nestratil“ napriek tomu, že preklepy mu ušli, pretože, pravdu povediac, keď niekoľkokrát čítate po sebe to isté, mnoho ráz už nečítate napísané písmeno po písmene, ale to, čo viete, že tam má byť?

Milujem slovenských autorov, už neraz mi ukázali, že sú prinajmenšom rovnako kvalitní ako tí svetoví, ba mnoho ráz ich v mnohom aj prevyšujú.
Čítať viac
Veve
Neoverený nákup
6.1.2022
Rušivé momenty.
Zaujímavo písané knihy, nemôžem však uveriť, že texty šli do tlače s tak veľkým počtom gramatických chýb, čo v mojom prípade uberá na celkovom knižnom zážitku a vnímanie knihy radím o kategóriu nižšie ako by si zaslúžila. Čítať viac
31.10.2021
Historické romány nečítam až tak často,ale keď už, vždy mi ulahodia.

Rovnako,ako prvá časť série o Sophie de Marginel. Okrem tejto ústrednej postavy,sa to tu ľuďmi len tak hemží. Povedali by ste si, že niektoré postavy sú zbytočné. Nie sú. Verte mi. Pani Monošová vyskladala krásny, trošku tajomný príbeh a postupne odkrýva jednak minulosť a všetky okolnosti, ktoré predchádzali súčasnosti (rozumej rok 1531). Či už ide o vojvodkyňu, čerstvú vdovu,Dianu; Lorenzu,ovdovenú,jednu noc vydatú barónku,alebo služobníctvo- každému z nich dala autorka svoj vlastný priestor. Síce je príbeh viac opisný s pomenším výskytom dialógov, vôbec mi to nevadilo. Dostala som krásny príbeh bez nezodpovedaných otázok, ktoré sa mi čítaním zbierali. Na všetko som dostala odpoveď. Musím priznať, že som zvedavá,ako to bude v ďalšej časti s Dianou,zvrat týkajúci sa Lorenzy bol perfektný a Sophie som držala palce,nech jej srdce dostane to,po čom túži (zatiaľ to nie je definitívne,ale na dobrej ceste). Ďalšie detaily, ktoré ma uchvátili okrem krásnej obálky,boli napríklad prvé písmená každej kapitoly, francúzske príslovia hneď v zátvorke preložené alebo samotný jazyk, ktorý autorka používa. Akoby som sa preniesla do toho historického obdobia pred takmer 500 rokmi. Drobnejšie písmo a husto popísané stránky spôsobili, že sa mi kniha čítala pomalšie ako zvyčajne,no napriek tomu som si vychutnávala každú jednu vetu. Určite sa pani Monošová radí medzi moje obľúbené slovenské autorky.
Čítať viac
Elen
Neoverený nákup
18.10.2020
konecne!
Konecne niekdo pise aj u nas nieco ine ako romance. Mne osobne sa trilogie pacia viac. Sophie je uplne na moj vkus. Je tam historia, dobrodruzstvo a vsetko co mam rada. Velmi dakujem a tesim sa na pokracovania. Čítať viac

Martina Monošová

Čítať viac

Vydavateľstvo Marenčin PT

Čítať viac

„Ľudia nazývajú čas krutým, ale čas je milosrdnejší ako oni. Ako sa skončí júnová noc pre zamilovaných, tak sa raz skončí i to, čo ľudia pomenovali "doživotný trest".“

Fajky - Iľja Erenburg, 2007
Fajky
Iľja Erenburg