Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Kvet hrôzy - Hana Zelinová, Slovenský spisovateľ, 2019

13,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Kvet hrôzy - Hana Zelinová, Slovenský spisovateľ, 2019
Kvet hrôzy - Hana Zelinová, Slovenský spisovateľ, 2019

Kvet hrôzy

Po románoch Alžbetin dvor a Volanie vetra vrcholí slávna turčianska trilógia Hany Zelinovej záverečnou časťou s názvom Kvet hrôzy, ktorú vám prinášame v novom vydaní... Čítať viac

Séria
Turčianska trilógia
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2019
320 strán
4-5 hodín čítania

Po románoch Alžbetin dvor a Volanie vetra vrcholí slávna turčianska trilógia Hany Zelinovej záverečnou časťou s názvom Kvet hrôzy, ktorú vám prinášame v novom vydaní... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 9 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Nenásilná komunikácia - Marshall B. Rosenberg, Aktuell, 2023
Nakúpte knižné darčeky do 22.12. na Martinus.sk alebo v našich kníhkupectvách a deň pred Vianocami vyhrá sedem z vás poukážku v hodnote 200 €. Sedem sviatočných hrdinov a hrdiniek žrebujeme 23. decembra 🎄

Viac informácií nájdete tu

Viac o knihe

Po románoch Alžbetin dvor a Volanie vetra vrcholí slávna turčianska trilógia Hany Zelinovej záverečnou časťou s názvom Kvet hrôzy, ktorú vám prinášame v novom vydaní.
Hrdinami Kvetu hrôzy sú legitímni i nelegitímni potomkovia zemianskeho rodu Fabiciovcov, ktorého pohnuté osudy poznačené rodinnou kliatbou sa odvíjali v rozpätí vyše stopäťdesiatich rokov na majetku zvanom Alžbetin dvor.
V troch románoch Hany Zelinovej ožíva jej rodný Turiec – stávame sa svedkami, ako sa cezeň rozbehne Košicko-bohumínska železnica, sledujeme, ako ho poznačia hrôzy svetových vojen, a napokon sa tu narodia deti, ktoré už ani nebudú vedieť o tom, že pochádzajú z fabiciovského rodu. Tak ako v prvom diele trilógie Mathias Fabici, v poslednej časti Daniel de Liess píše priznanie k svojim skutkom pre tých, čo prídu po ňom. Ale mladá právnička, Danielova príbuzná a chovanica Daniela Kemková, ktorá ho má na jeho vlastnú žiadosť posmrtne súdiť, sa rozhodne, že svojim deťom neprezradí nič o jeho premárnenom živote, lebo tie sa narodia už do nových čias a budú počúvať „celkom iné rozprávky“.
Čítať viac
Počet strán
320
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×210 mm
Hmotnosť
430 g
ISBN
9788022020824
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
611685
Štýl
historický, napínavý
Jazyk
slovenčina
Séria
Turčianska trilógia
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

8 hodnotení

6
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

15
Atlasova šestka - Olivie Blake, 2022
Práve čítam
Atlasova šestka

Som knihomoľ odkedy som sa naučila čítať a bez mučenia priznávam, že trpím aj bibliosmiou. Milujem staré knihy, nové knihy a čítačku u mňa nenájdete. Potrebujem cítiť vôňu knihy :)

Michaela Ella Hajduková
Overený zákazník
14.12.2022
Spoveď Daniela de Liess
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Hlavnou postavou tejto časti je Daniela Kemková, dcéra Marty Kemkovej a Lukáša Abrama. Vo filme sa Marta volala Fojtíková a aj v tejto časti sa zjavia postavy, ktoré poznáte z filmu, ale tu majú celkom iné pozície a osudy. Čitateľ spoznáva život Daniely, jej detstvo i to, čo sa stalo s jej rodičmi. Nájdené zošity so spoveďou Daniela de Liess, prinášajú nové skutočnosti o smrti Abrama i Danielovho nevlastného brata Wilhelma Karla de Liess.
Príbeh je i tom, že ako to v živote paradoxne býva, dcéra komunistu sa zaľúbi do syna bývalého prívrženca Hitlera. Danielin život sa mi však zdal na trošku vedľajšej koľaji, akoby bol iba doplnkom Danielovej spovede. Tretia časť sa mi čítala najpomalšie. Nebolo to však dejom, ale tým, že mi Daniela nebola vôbec sympatická. V podstate som si k nej nenašla žiadnu cestu a to mi trochu pri čítaní prekážalo. Možno to bolo tým, aký život viedla, predčasnou smrťou matky, zisteniami okolo otca aj poručníka Daniela. To všetko zrejme malo na ňu vplyv.
Najväčšmi mi utkvela v pamäti veta, ktorou Daniel končil jeden zo zošitov so spoveďou. Opisoval smrť Marty a miesto, kam ju nechal pochovať.

...a odkráčaj sedemnásť krokov.

Záver turčianskej trilógie ma teda nepohltil tak ako predošlé dve časti, lenže... Hana Zelinová sa nesnažila o zapáčenie sa čitateľovi. Vystavala osudy hrdinov, nechala ich prežiť všetky ich trápenia, smútky, režimy, i ľudí aj (a predovšetkým) všetky ich chyby, ktorých neurobili málo. A to všetko ich vyformovalo ich životy.

Celkom by ma zaujímalo, čo povedala na filmy :)
Čítať viac

Hana Zelinová

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Člověk odjakživa bojuje, aby měl co jíst. Honba za potravou je zoufalé břemeno zvířecí mysli. Člověk se musí nejdřív najíst a pak teprve může snít, musí mít plný žaludek a pak teprve může milovat.“

Elantris - Brandon Sanderson, 2017
Elantris
Brandon Sanderson