Naposledy plačem - Zdenka Wenzlová Švábeková, Elist, 2019

15,00 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Naposledy plačem

Jana ako dieťa prišla za veľmi dramatických okolností o oboch rodičov. Keď si myslela, že už nemá čo stratiť, čoskoro zistila, ako sa veľmi mýli. V nečakanej chvíli prišla o... Čítať viac

5,0 108 hodnotení
Vydavateľstvo
Elist, 2019
384 strán
5-6 hodín čítania

Jana ako dieťa prišla za veľmi dramatických okolností o oboch rodičov. Keď si myslela, že už nemá čo stratiť, čoskoro zistila, ako sa veľmi mýli. V nečakanej chvíli prišla o zvyšok detstva, o svoj domov... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

15,00 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 35 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Legendy & Latte - Travis Baldree, Zelený kocúr, 2024

Viac o knihe

Jana ako dieťa prišla za veľmi dramatických okolností o oboch rodičov. Keď si myslela, že už nemá čo stratiť, čoskoro zistila, ako sa veľmi mýli. V nečakanej chvíli prišla o zvyšok detstva, o svoj domov, ale aj o slobodné právo výberu. Jej život naberá rýchlosť blesku a ona bude okolnosťami prinútená rozhodnúť sa, a to nielen sama za seba, ale aj za dieťa, ktoré nosí pod srdcom. Niekde v tej spleti nepríjemných udalostí prežije romantickú lásku muža, ktorého čoskoro čaká väzenie.

Straty v celom jej živote hrajú významnú, až tragickú úlohu a samota ju privedie do náhradného vzťahu plného nečakanej vášne, bez sľubov a istôt. Hoci táto idylka trvá krátko, zanechá za sebou nečakané svedectvo, ktoré uvoľní cestu láske bez hraníc. Ako sa vysporiada s touto neverou muž jej života? Nájde Jana domov pre seba a svoje deti? Bude milovaná alebo nenávidená? Čítajte strhujúci príbeh plný priam rozprávkovej lásky, ale aj nevyliečiteľnej bolesti matky, ktorá milovala navždy.
Čítať viac
Počet strán
384
Väzba
pevná väzba
Rozmer
152×215 mm
Hmotnosť
554 g
ISBN
9788081972492
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
660801
Vydanie
1
Štýl
filozofický, romantický, napínavý
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Elist
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Naposledy plačem - Zdenka Wenzlová Švábeková, Elist, 2019
Pijavica v sukni - Dana Hlavatá, Naše vojsko, 2019
26,56 €

Hodnotenia

5,0 / 5

108 hodnotení

106
1
0
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

28.5.2024
NAPOSLEDY PLAČEM
Dnes som dočítala ďalšiu knihu z pera Zdenky Wenzlovej Švábekovej. Nakoľko mám prečítané takmer všetky Zdenkine knihy, vedela som, že aj tento príbeh bude výnimočný. Nemýlila som sa.

Príbeh Janky ma naozaj chytil za srdce. Je to obraz života ženy od jej detstva až po samotný koniec..

Aj tento príbeh ma utvrdil v tom, že vo väčšine trpia najviac tí, ktorí si to najmenej zaslúžia. Akoby na svete neexistovala spravodlivosť.

Janka sa po celý život stretávala so strachom, stratou, nešťastím a osud jej toho "naložil" viac než dosť. Ak sa na chvíľu zdalo, že ju postretlo šťastie, vždy jej prihral ďalšiu ranu. Každá jej životná fáza obnášala niečo, čím sa musela doslova prebojovať.

Je obdivuhodné, ako dokáže jedna žena toho toľko zvládnuť. Pri čítaní takéhoto príbehu si človek zrazu uvedomí, že jeho bežné problémy sú nič oproti tomu, čo musia prežívať iní.

Janke patrí môj obdiv. Jej príbeh sa mi vryl do srdca a tak ľahko naň nezabudnem.
Odpočívaj v pokoji.

Zdenka, opäť ti ďakujem za čitateľský zážitok. Ako som už viackrát povedala, si majsterka skutočných príbehov. Dokážeš do príbehu vložiť emócie a to sa prenesie aj na čitateľa. Stretnúť sa s osobou, ktorá príbeh skutočne prežila a dať ho na papier určite nie je jednoduché.

Ak máte radi skutočné príbehy, najmä skutočné príbehy slovenských žien, rozhodne siahnite po tejto knihe.
Čítať viac
6

Som mlada baba ktora miluje čitat ???? Je to ako by som sa ocitla v inom svete

Adelka Izáková
Overený zákazník
7.3.2024
Skoro každá žena túži, aby z lásky v nej vyrástli nové životy v podobe detí. Vychováva ich obetavo, s pokorou a láskou. Snaží sa im vštepovať tie správne hodnoty. A byť im oporou za každých okolností. Milovať ich bezhraničnou láskou. Je smutné, že keď niektoré deti vyrastú, nevážia si rodičov a sú nevdačné. Častokrát sa im otočia chrbtom a odstrihnú ich zo svojich životov. Bažia po majetkoch a hmotných veciach. Bohužiaľ sa s tým čoraz častejšie stretávame v bežnom živote. Pri tom by to tak nemalo byť. Mamu máme iba jednu, a preto by sme si ju mali vážiť a ľúbiť ju. Podať jej pomocnú ruku, keď to bude potrebovať. Mamu nám nikto nenahradí. O tomto je skutočný príbeh Naposledy plačem, ktorý vám zoberie vietor z plachiet a zároveň sa vám hlboko zaryje do vášho vnútra. Prinúti vás zamyslieť sa nad vlastným životom, či už ste matka, alebo nie.

Jana v mladom veku prišla za dosť tragických udalosti o svojich rodičov. Keď si myslela, že už nemá čo stratiť, život jej opäť dáva polená pod nohy. V nečakanej chvíli prišla o dom, o svoje detstvo, ale aj o slobodené právo výberu. Jej život naberá rýchly spád a bude musieť rozhodnúť nie len za seba, ale aj za dieťa, ktoré nosí pod srdcom. V spleti týchto nečakaných okolnosti prežije románik s mužom, ktorého čoskoro čaka väzenie. Tragické straty Janu sprevádzajú celý život a samota ju privedie do náhradného vzťahu plného nečakanej vášne, bez sľubov a istôt. Hoci to nema dlhé trvanie, zanechá za sebou nečakane svedectvo, ktoré uvoľní cestu láske bez hraníc. Nájde pre svoju neveru pochopenie u muža, ktorý je láskou jej života? Bude milovaná či nenávidená? Nájde pre svoje deti stabilný domov?

Jana už odmalička nemala na ružiach ustlané. Už vo veľmi mladom veku sa musela vysporiadať so životnými situáciami, ktoré neboli vôbec ľahké a sama neviem, ako by som ich zvládla. No vždy sa pri nej objavili anjeli strážni v podobe ľudí, ktorí jej pomohli. Samozrejme, našli sa aj zlí, ktorí jej ublížili. Jej život bol ako na horskej dráhe a moje emócie taktiež. Prežívala som to s ňou, akoby sa to dialo mne. Neraz som bola frustrovaná, nahnevaná a neubránila som sa slzám a bolo ich neúrekom. Potom to vyvážili svetlejšie momenty a ja som sa mylne nazdávala, že bude lepšie. Lenže život píše tie najkomplikovanejšie príbehy a priniesol zvraty, ktoré nečakáte a zasiahnu vás nepripravených. Janka sa nevzdala a vždy našla silu pokračovať. Obdivovala som, čo všetko dokáže žena zvládnuť a vydržať. Keď deti, ktoré milovala a piplala, sa jej otočili chrbtom. Ťažko sa mi o tom čítalo.

Dvaja muži, Erik a Emil, zohrali dôležitú úlohu v živote Janky. Dvaja rozdielni muži, ktorých spájala láska k rovnakej žene. V inom časovom rozpätí. K obom som zo začiatku mala negatívny vzťah, ale postupne mi ukázali, že sú to chlapi so srdcom na správnom mieste, ochotní urobiť pre šťastie ženy nemožné.

Autorka pretlmočila smutný príbeh ženy a milujúcej matky, ktorá bola ochotná pre svoje deti trpieť ich nezáujmom a láskou. Žiadne bohatstvo nenahradí zdravie a náruč milovanej rodiny. Život nám neustále dáva do cesty prekážky, či ich dokážeme prekonať. Toto skutočné dielo ma emočné vyžmýkalo.

Mne samotnej ukázalo ao si budem ešte viac vážiť maminu lásku a obetavosť.

Myslím, že viac slov netreba. Naposledy plačem si treba prečítať. Budete mať zimomriavky a príbeh vám ostane v hlave ešte dlho po dočítaní. Vrelo odporúčam.
Čítať viac
Zdenka Riskova
Overený zákazník
20.2.2024
Veľmi silný príbeh ????
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Táto kniha ma úplne prevalcovala. Je v nej zachytený veľmi silný príbeh, ktorý ma pri čítaní dokázal rozplakať, knihu veľmi odporúčam všetkým, aby si mohli uvedomiť, aký vie byť osud ťažký a krutý Čítať viac
Eva Broda
Neoverený nákup
1.2.2024
Naposledy plačem je skutočný príbeh, ktorý ma dostal emočne až na dno
Keby som mohla rozhodnúť o tom, ktorá kniha dostane cenu knihy roka, potom by ňou bola, Naposledy plačem. Vyšťavila ma ako odšťavovač a zanechala úškľabok a slzy akoby som prehltla citrón namočený v korení. Nie nebola kyslá, ani ostrá. Musíte ju čítať, aby ste pochopili moje prirovnanie. Literárne mal tento deklarovaný skutočný príbeh v sebe všetko, čo má mať dobrá a pútavá kniha. Ani lásky prepletenej s neláskou nebolo málo. Som veľmi náročný čitateľ a preto nebudem prezrádzať dej. Kto túto knihu prečíta garantujem, že siahne po ďalšej. Ja som si kúpila hneď dve. Nehľadaj pravdu a Nemusíš prosiť. Obe výborné, ale každá o inom. Neprekvapili, pretože splnili očakávania. kupujem ďalšie, pretože investovať do kníh tejto spisovateľky sa oplatí. Čítať viac
2

Knihy sú môj každodenný únik z reality a moj najlepší priateľ

Katarína Buksárová
Overený zákazník
26.10.2023
Naposledy plačem
Naposledy plačem bola moja v poradí tretia kniha od autorky a zas a znova som pri nej použila kopec vreckoviek.
Je to silný príbeh ženy, ktorá v mladom veku skoro prišla o mamu rukou otca. Čo sa dialo potom je na zaplakanie koľko si v tom mladom veku musela prežiť. Ale nevzdala sa a aj napriek ťažkému osudu bojovala za seba a svoje deti, ktoré sa jej v najväčšej bolesti a rán osudu postavili chrbtom. Pripomenulo mi to príbeh pani Alžbety z knihy Nahota Psyché, kde si tiež deti nevažili vlastnú mamu a čo pre ne robila.
Príbeh plný smútku, bolesti,ale aj lásky. Pri pomyslení,že je to skutočný príbeh sa znova tlačia slzy do očí a chce sa človeku plakať koľko si jedna žena prežila a ako dopadla.
Pani Zdenka ĎAKUJEM za vašu tvorbu <3
Čítať viac
Mariana Šimkovičová
Neoverený nákup
5.10.2023
Naposledy plačem
Príbeh má u mňa 100 hviezdičiek. Nádherný, plný obetavosti, lásky a žiaľ aj nelásky. Jana hlboko si sa mi vryla pod kožu a stala sa mi blízkou. Ťažko som prehltla záver, ale tak to osud chcel. Vlastne aj hlavná postava v príbehu Zdenky Wenzlovej Švábekovej. Nádherná kniha, ktorá drieme vo mne aj po mesiaci od prečítania. Nikým nezodpovedaná otázka: Prečo? Asi by bolo namieste autorke poďakovať. Verše: Skvost. Ďakujem Čítať viac
Miloslava
Neoverený nákup
10.9.2023
Naposledy plačem
Príbeh mi vyrazil dych a v jeho závere som si riadne poplakala.
Všetky emočne silné príbehy tejto spisovateľky sú úžasné, ale tento nemá konkurenciu. Skláňam sa pred človekom, ženou, umelkyňou, ktorá napísala ťažký, ale nádherný príbeh ženy menom Jana.
Čítať viac
15

Knižky milujem od detstva, keď mi otec čítal rozprávky na dobrú noc. A už som s čítaním nikdy neprestala. Prečítala som Štyria pátrači, všetko dostupné od Julesa Verna, knihy o Winnetuovi som prečítala viac krát, v škole pod lavicou a doma pod perinou dlho do noci som hltala historické romány ako Gričská čarodejnica. Nasledovalo vela romantických príbehov o láske. Dnes je v ponuke množstvo výborných kníh, dávam prednosť kriminálkam, severským trilerom, historickým románom....jednoducho vždy mám nejakú knihu rozčítanú a dobrovolne sa priznávam, som knihomolka.

Julka M.
Overený zákazník
5.8.2023
Naposledy plačem
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Od pani Zdenky som prečítala už viac kníh a aj táto bola rovnako ako ostatné napísaná výborne. Tento príbeh je spoveďou skutočnej Jany, je to príbeh dramatický, smutný, ale aj plný romantickej lásky. Jana bola od svojho detstva ťažko skúšaná životom, jeden za druhým jej zomierali najbližší ludia, časť svojho detstva prežila v detskom domove, aj v nápravnom ústave. Keď mala 15 rokov otehotnela a za pár rokov porodila 4 deti, ktoré nesmierne milovala. Rovnako aj ju celý život milovali dvaja muži, s ktorými prežila dlhé roky naplnené ich láskou. Ale ani jedno z detí jej lásku nevrátilo, pochopila, že milujú len peniaze a jej majetok. Keď obaja muži jej života zomreli, aj ona sa rozhodla, že dobrovolne odíde za nimi. Opustená, nemilovaná.....Určite odporúčam prečítať milovníkom skutočných príbehov. Čítať viac
Jana Vitusová-Španiková
Neoverený nákup
31.7.2023
Naposledy plačem
Kniha Naposledy plačem, od autorky Zdenky Wenzlovej Švábekovej dočítaná a stránky
v knihe zmáčané slzami. Príbeh ťažký, obsah pútavý, bolestný, poučný, ale i plný lásky, ale aj to píše život. Tento príbeh mi dal možnosť uvedomiť si, aké zložité a náročné situácie život prináša. Sú to skutočné príbehy odohrávajúce sa za dverami našich príbytkov. Počas čítania knihy, ale i na záver som si položila otázky, ja ako mama
a babička zároveň: či je možné, aby sa v deťoch, ktorým mama darovala život našlo mnoho bezcitnosti
a zloby ? Ako môžu ublížiť tí, ktorých mama nosila pod srdiečkom zahŕňala láskou
a milovala a chránila zo všetkých svojich síl. Ako sa dá milujúcu mamu zraniť? Alebo zabudnúť na vďaku, úctu a lásku? To je potrebné opätovať a vrátiť! Človek by si myslel, že také niečo nie je možné, ale životné osudy prinášajú aj také scenáre. Ak sa obzrieme okolo seba môžeme ich vidieť ako bohatstvo, peniaze, majetky moc dokážu až nepochopiteľne premiešať hodnotové rebríčky v životoch ľudí. Aj ja som mala možnosť sa stretnúť a poznať ako chamtivosť, chtivosť za peniazmi a majetkom zničili život vzácnemu a láskavému človeku. Zdenke chcem poďakovať za vzácnu knihu, ktorá bola nádherne prekrásne napísaná. Životné príbehy napísané Zdenkou sú obrovským darom pre nás čitateľov, lebo je v nich uložená krása, múdrosť z ktorej môžeme načerpať do našich životov. Zdenka je vzácne žieňa a vzácna spisovateľka, preto jej právom patrí veľké ĎAKUJEM.
Čitateľom, vrelo odporúčam všetky knihy od Zdenky, pretože som presvedčená o tom,
že by ich mali čítať mnohí. Po prečítaní príbehu zistia hodnotu človeka, ale aj nevyčísliteľnú a často opomenutú cenu milujúcej matky. Každý príbeh nesie v sebe pre ďalšie generácie čitateľov trvalý odkaz.

Jana
Čítať viac

Zdenka Wenzlová Švábeková

Čítať viac

Vydavateľstvo Elist

Čítať viac
Kúpte spolu
Naposledy plačem - Zdenka Wenzlová Švábeková, Elist, 2019
Pijavica v sukni - Dana Hlavatá, Naše vojsko, 2019
26,56 €

„Člověk odjakživa bojuje, aby měl co jíst. Honba za potravou je zoufalé břemeno zvířecí mysli. Člověk se musí nejdřív najíst a pak teprve může snít, musí mít plný žaludek a pak teprve může milovat.“

Elantris - Brandon Sanderson, 2017
Elantris
Brandon Sanderson