Magický advent - Zuzka Šulajová, Tatran, 2019

17,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Magický advent

Magický advent je čarovný svet, kde neistí chalani a neskúsené baby riešia vzájomné vzťahy. V celej svojej naivite a zraniteľnosti sa snažia zapadnúť medzi rovesníkov a zároveň... Čítať viac

4,6 83 hodnotení
Vek
14+
Vydavateľstvo
Tatran, 2019
464 strán
6-7 hodín čítania

Magický advent je čarovný svet, kde neistí chalani a neskúsené baby riešia vzájomné vzťahy. V celej svojej naivite a zraniteľnosti sa snažia zapadnúť medzi rovesníkov a zároveň porozumieť svetu dospelých... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

17,90 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 44 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

6. Právo čitateľa: Právo pomýliť si knihu so skutočným životom.

Nezabudni na mňa - Julie Soto, Ikar, 2024

Viac o knihe

Magický advent je čarovný svet, kde neistí chalani a neskúsené baby riešia vzájomné vzťahy. V celej svojej naivite a zraniteľnosti sa snažia zapadnúť medzi rovesníkov a zároveň porozumieť svetu dospelých. Hlavná hrdinka, tínedžerka Sofia, zavedie staršieho čitateľa do študentských čias a nezabudnuteľných spomienok. A mladšiemu pripraví vzrušujúcu generačnú zábavu.

Gymnazistka Sofia je uznávaná blogerka bláznivo zaľúbená do Sama, pri ktorom stráca reč. Jej najbližšej dôverníčke a poradkyni Karine sa tiež nedarí zaujať idol svojich snov. Takže obsah ich rozhovorov a trápení je jasný. Po otcovej tragickej smrti na lazoch Sofia odmieta chodiť s mamou každý víkend za starým otcom na miesto spojené s bolestnými spomienkami. Pred Vianocami sa však stav starého otca natoľko zhoršil, že potrebuje stálu opateru. Mama si vezme neplatené voľno a Sofia ju chtiac-nechtiac musí nasledovať na lazy neďaleko Banskej Bystrice. Rozlúčka so spolužiakmi a Rusovcami je pre ňu ťažká, ale dúfa, že sa čoskoro vráti. Na lazoch sa jej otvorí nový svet. Celou bytosťou vníma okolitú zimnú prírodu, nové priateľstvá, vzťahy a zvyky spojené s adventom. Zoznámi sa s bratmi zo susedstva, sú iní ako bratislavskí spolužiaci. Obyvatelia okolitých domov prijmú Sofiu medzi seba a vtiahnu ju do svojich osídiel láskavosti. V drevenom domčeku, v „kúdeľnej izbe“ dievčatá z lazov zasvätia Sofiu do veštenia z olova a z halušiek. Sofia sa zblíži aj so starým otcom a na lazoch zažíva neuveriteľnú pohodičku: sviečky, čajíčky, deka, knižky a za oknami sneh a cencúle. Odrazu si uvedomí, ako veľmi sa jej tu páči.

Spontánny príbeh Zuzky Šulajovej o vzrušujúcom adventnom očakávaní, príprave Vianoc a Sofiinom prekvapivom rozhodnutí, sa postará o správny čitateľský zážitok pri vyzdobenom stromčeku. Magický advent je prostý príbeh života, lásky a osudových zvratov vyrozprávaný pútavo, živo, s humorom a láskavým nadhľadom. Viac niet čo dodať.
Čítať viac
Počet strán
464
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
631 g
ISBN
9788022210492
Rok vydania
2019
Vekové odporúčanie
14+
Naše katalógové číslo
676869
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Tatran
Ostatné
Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Magický advent - Zuzka Šulajová, Tatran, 2019
Zima bez teba - Beth Good, Fortuna Libri, 2019
32,89 €
Ušetríte 1,91 €

Hodnotenia

4,6 / 5

83 hodnotení

63
14
3
2
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

23. decembra 2021
Kvalitné slovenské young adult s magickou atmosférou

Ak hľadáte knižku, ktorá vás príjemne naladí na obdobie adventu a Vianoc a zároveň holdujete žánru young adult, potom je Magický advent presne pre vás. Príbeh vám autenticky predstaví radosti a starosti súčasných tínedžerov - prvé lásky, prvé sklamania, hľadanie svojho vlastného hlasu či snahu zapadnúť. Spolu so 16-ročnou Sofiou však nazriete aj do života na zasnežených stredoslovenských lazoch, kde si aj v tejto dobe stále ctia slovenské tradície a zvyky, rodinu a priateľstvo či pomoc blížnemu. A práve toto prostredie malo pre mňa z celej knihy asi najväčšie čaro. Dajte tejto knižke šancu, ak nepohrdnete pútavo napísaným príbehom a zaujíma vás slovenský folklór.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

15.12.2023
Úprimná recenzia
Túto knižku som začala čítať na odporúčanie kamarátky, hoci som chvíľu váhala kvôli veľkému počtu strán a recenziám, ktoré tvrdili, že to bolo zbytočné a dej sa naťahoval. Po prečítaní môžem potvrdiť, že je síce celkom dlhá a pokojne by mohla byť kratšia, ale ako oddychovka na pár zimných večerov je to podľa mňa ideálne. Ale poďme po poriadku.

Začnem hlavnou hrdinkou, ktorá ma po istom čase zaujala tým, aká bola svojská a vtipná, čo sa mne osobne veľmi páčilo a príjemne ma to prekvapilo, kedže to v knihách nevídam často. Sofia si vedela povedať svoje, mnohokrát som sa na jej výrokoch a myšlienkových podchodoch zasmiala, pretože z pohľadu tínedžerky som sa vedela do nej vcítiť a pochopiť veci, ktoré riešila. V konečnom dôsledku je aj ona iba dievča, ktoré hľadá, skúša, objavuje, prežíva… patrí to k dospievaniu a tu to bolo realisticky vykreslené. Áno, boli chvíle, kedy som prevracala očami, ale tentokrát pozitívne stránky prebili tie nudné.

Pokračujem k Lacovi. Milý chlapec, len ma mrzelo, že na môj vkus mali málo spoločných scén na tak vysoký počet strán. Oni dvaja boli práve dôvodom, prečo som túto knihu prečítala rýchlo. Chcela som vedieť, ako sa to medzi nimi vyvinie. Na druhej strane to však vzhľadom na jeho vzťahový status chápem a oceňujem jeho i Sofiin postoj k ich priateľstvu.

Na denníkovú formu som si rýchlo zvykla a počas obracania stránok tejto knihy som nemala pocit, že by to bolo prehnane dlhé alebo nudné. Zaskočil ma však ten náhly spád udalostí na posledných stranách knihy. Mala som totiž pocit, že po celý čas sa dej takpovediac trochu vliekol a zrazu sa udialo toľko udalostí v tak krátkom čase, že mi to prišlo unáhlené. Taktiež nie som úplne fanúšikom toho, keď musím čakať až do úplného konca knihy, kým sa hlavní hrdinovia dajú dokopy, ale prajem im to, hoci ako som už spomenula, priala by som si, aby mali v knihe viac priestoru.

Nakoniec len toľko, že je to fajn čítanie pre cieľovú skupinu dievčat vo veku 15-17 rokov. Vyskytlo sa tam síce zopár necenzurovaných nadávok, ale to je tiež žiaľ realita komunikácie ľudí (a najmä tínedžerov) v dnešnej dobe.
Čítať viac
3
Tréning lásky - Adriana Gee, Mary Gregory, 2008
Práve čítam
Tréning lásky

Som žena, mama, dcéra, sestra, partnerka. Čas strávený v prírode je pre mňa najlepšou prevenciou pred útrapami, avšak rada svoje myšlienky nechávam blúdiť aj nad knihami. ☺️

Veronika Lukáčová
Overený zákazník
7.9.2023
Dostala ma
Táto knižka ma dostala. Mám rada takéto knižky o mladej láske. Zuzke sa príbeh veľmi vydaril. Veľmi sa mi páči prostredie, kde sa dej odohráva. Krásna príroda, zima plná snehu, advent a jeho magickosť, Vianoce, rodina a priatelia. Mne sa jednoducho takéto veci páčia, tie staré zvyky a tradície. Čítať viac
26.6.2023
Oddychovka z dedinského prostredia
Sofia žije so svojou mamou v Rusovciach. Má tam priateľov, spolužiakov, platonickú lásku, školské zázemie... a tiež sa venuje recenzovaniu kníh a knižným vlogom).

Keď však ochorie Sofiin starký, mama ho odchádza opatrovať na ďaleké lazy pri Banskej Bystrici. Sofia nemôže zostať v Rusovciach sama a preto tiež odchádza za nimi na lazy. Samozrejme sa na dočasné sťahovanie vôbec neteší.

Na lazoch spoznáva úplne iný svet, iný život, zvyky, tradície a nových priateľov. A tento pobyt ju vnútorne zmení.

Oceňujem to, že knižka bola o Slovensku, najmä strednom. Toto prostredie, príroda a život na dedine sú mi veľmi blízke. A potešila som sa aj zmienke o zvykoch a tradíciách, nepoznala som všetky z nich. Pekne vyobrazená bola aj pomoc susedov na dedine, resp. na lazoch. Tiež sa mi páčil Sofiin starký a ich spoločné smutno-veselé príhody. Mali nádherný vzťah.

Väčšinu knižky ma štvala jej mama, miestami som mala pocit, že Sofia a jej priatelia sú oveľa rozumnejší a zodpovednejší a pri tom to boli pubertiaci. Od mamy by som vo viacerých situáciách čakala iné správanie. A tiež ma neskutočne iritoval partner Sofiinej mamy, hnusnejšiu postavu som už dávno nezažila.

Knižka bola tiež plná prvých študentských lások, sklamaní, problémov pubertiakov...všetko bolo veľmi realisticky podané. Klasický príbeh, keď dievča z mesta objavuje kúzlo dedinského života a stretne tam svoju lásku. Akurát, že on je zadaný a ona je tam len dočasne a má platonickú lásku v meste. A tak je väčšina knihy o dedinských zvykoch pred Vianocami a kamarátskom stretávaní a ďalších problémoch. Milé bolo, ako hlavná hrdinka strávila posledný čas so svojim dedkom. Pre mňa bola knihy krásnou oddychovkou z vianočného obdobia a v podstate sa točila okolo ničoho.
Čítať viac
Daniela
Neoverený nákup
28.1.2023
Celkom dobré
Určené pre mladšie ročníky, tým starším to vyvoláva skôr úsmev na tvári. Pre mňa zbytočne dlhé a naťahované, ale príjemné. Chutný bol dedko a odporný jaro. Ukazaný pekný vzťah k matke aj k dedkovi, a tie zvyky, to je už a asi minulosť. Aspoň v knihe zostanú zachované. Čítať viac
3

Som Barbora a patrím medzi druh Knihožrút obyčajný :-) Nepohrdnem žiadnou dobrou knihou, najmä románmi a YA knihami.

Barbora B
Overený zákazník
11.12.2022
Naozaj Magický advent
Dlho som hľadala knihu, ktorá by ma naozaj zaujala. A našla som. Kniha Magický advent vás vtiahne do príbehu tínedžerov, s ktorými prežijete radostné aj smutné okamihy. Získala si ma skvelým dejom, čarovnou stredoslovenskou zasneženou prírodou, úžasnými postavami a koncom podľa môjho očakávania. Zhltla som ju za pár dní a právom sa zaradila medzi moje Best knihy. Čítať viac
Laura
Neoverený nákup
12.4.2022
Keď som sa na túto knihu pozrela hneď som vedela že je to super kniha. Zuzku Šulajovu priam milujem. Má krásny štýl písania, perfekte prepracovaný dej a úžasné postavy. Knihu veľmi odporúčam. Čítať viac

Recenzie, kritiky

Zuzka Šulajová

Čítať viac

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac
Kúpte spolu
Magický advent - Zuzka Šulajová, Tatran, 2019
Zima bez teba - Beth Good, Fortuna Libri, 2019
32,89 €
Ušetríte 1,91 €

„A možno práve vtedy, oslobodení od sebectva zistíme, aký jednoduchý a krásny môže byť život. Úplne jasne uvidíme, čo všetko sme schopní obetovať a vzdáme sa toho s prekvapivou ľahkosťou, a jediný obraz, ktorý sa nám vryje navždy do pamäti, bude tvár človeka, ktorému sme podali ruku, aby vládal kráčať.“

A vráť sa po slabších - Silvia Bystričanová, 2016
A vráť sa po slabších
Silvia Bystričanová