Po dnešnej noci mi nevolaj - Simona Rošková, MERIDIANO-press, 2020

12,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Po dnešnej noci mi nevolaj

Vanesa to nemala v živote ľahké. Nevyrastala v usporiadanej rodine a na štúdium si musí tvrdo privyrábať. Za rodinné pomery, v ktorých žije, sa v skutočnosti hanbí. Po otcovom... Čítať viac

4,7 59 hodnotení
Vydavateľstvo
MERIDIANO-press, 2020
336 strán
5-6 hodín čítania

Vanesa to nemala v živote ľahké. Nevyrastala v usporiadanej rodine a na štúdium si musí tvrdo privyrábať. Za rodinné pomery, v ktorých žije, sa v skutočnosti hanbí. Po otcovom nečakanom zlyhaní sa konečne rozhodne vyriešiť svoju bezútešnú situáciu... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,99 €

Na sklade 4 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 45 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Joga pre stuhnuté vtáčatá - Marion Deuchars, Slovart, 2024

Viac o knihe

Nikdy by sme sa nemali cítiť vinu za to, že dokážeme začať odznova...
Vanesa to nemala v živote ľahké. Nevyrastala v usporiadanej rodine a na štúdium si musí tvrdo privyrábať. Za rodinné pomery, v ktorých žije, sa v skutočnosti hanbí. Po otcovom nečakanom zlyhaní sa konečne rozhodne vyriešiť svoju bezútešnú situáciu a bezhlavo sa vrhá do náručia charizmatického muža.
Zamilovaná po uši verí, že opätuje jej lásku a pomôže jej postaviť sa na vlastné nohy.
Odsudzujúc maminu závislosť, presvedčená, že má svoj život pod kontrolou, sa postupne dopracuje k tej svojej.
Rovnako nebezpečnej ako je tá, ktorej roky bola svedkom.
Bludný kruh sa po čase uzatvára a Vanesa musí naprávať, čo pokazila.
Čítať viac
Počet strán
336
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×195 mm
Hmotnosť
372 g
ISBN
9788082140470
Rok vydania
2020
Edícia
Moderné romány
Naše katalógové číslo
777709
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
MERIDIANO-press
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

59 hodnotení

46
10
2
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Sona
Neoverený nákup
15.2.2024
Kniha sa citala velmi lahko, ide o moderny roman, ktory sa lahko cita. Dej ma pohltil, az mi bolo luto, ked som knihu docitala, bola som zvedava co dalej s hlavnou postavou bude Čítať viac
1

Knihy sú môj každodenný únik z reality a moj najlepší priateľ

Katarína Buksárová
Overený zákazník
13.12.2023
Po dnešnej noci mi nevolaj
Alkohol, nezáujem matky, rezignovanie otca na vyčíňanie matky...aj s tým sa musí potýkať mladá študentka vysokej školy Vanesa.. snaží sa prežiť každý deň v rozvratenej rodine.. zanechá školu a nastúpi do práce v kasíne,kde staví na zlú kartu a zapletie sa so šéfom... zistí že nič nie je také ako si myslí.. dočká sa zmierenia s mamou??? Dočká sa lepšieho života???
To všetko sa dočítate v tomto príbehu, ktorý odporúčam všetkým..
Čítať viac
5.10.2023
Perfketná kniha
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Vynikajúca kniha, ktorá sa nedá pustiť z ruky a prečítate ju za pár hodin. Hlavná hrdinka bojuje za lepší život ale práca ktoru najde otec jej kamaatky a zaroven jej milen sa dlho nedá držat v tajnosti. Oklamanie v láske je hranica ktorá má tenký ľad Čítať viac
5

Som mlada baba ktora miluje čitat ???? Je to ako by som sa ocitla v inom svete

Adelka Izáková
Overený zákazník
16.9.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Ladným krokom som smerovala k pokrovému stolu. Neušiel mi pohľad pána v červenom saku. Pohojdávala som bokmi a s ľahkosťou som niesla na ľavej ruke tácku s drahým alkoholom .Keď sa mi chlap vpil pohľadom do očí zahubene som sklopila zrak a voľnou rukou som uhladila vlasy za ucho. V momente ako som kládla nápoje na stôl , nenápadne som sa obtrela o jeho plece a sladkým hlasom prehodila s dovolením. Všetci pri stole mi venovali obdivné úsmevy. Pán v červenom saku ma jemne chytil za zápästie s prosbou v očiach. Nemôže chvíľku pri mne ostať? Pozrite priniesli ste mi šťastie. Na perách sa mi objavil chabý náznak úsmevu a s nevoľou som privolila. V hlave sa mi ozýval tichý hlas premôž sa za to vyššie prepitné ti to predsa stojí. Ale len na pár minút pane , musím obslúžiť aj ostatných hostí.
Neraz si vo svojom živote povieme, že nebudeme robiť rovnaké chyby ako naši rodičia. Vyvarujeme sa ich však naozaj? Sama za seba môžem povedať , že častokrát nie. Ako si automaticky zrkadlíme správanie a chyby našich rodičov. Nikto z nás neni dokonalý a musíme počas života urobiť dobré aj zlé rozhodnutia pri ktorých, zažijeme vzlety a pády aby to z nás vyformovalo silnejších a zocelenejších ľudí . Najzaujímavejšie a najsilnejšie príbehy píše sám život. Preto by sme mali načúvať ľuďom okolo seba pretože nikdy nevieme ako môžeme im aj sebe pomôcť zmeniť životné príbehy. Ja verím , že som aspoň svojou troškou tiež niekomu pomohla. Po dnešnej noci mi nevolaj je silný smútkom pretkaný príbeh , ktorý sa vám dostane pod kožu a vy sa budete zmietať v odpore znechutení , hneve, výčitkách ,ale zároveň budete v kútiku duše živiť aj nádej. Presne tieto pocity sa vo mne odohrávali počas čítania. Bolo to tak reálne popísané , že som nevedela pustiť knihu z ruky .
Dôvera je ako papier. Ak ho raz pokrčíš, už nikdy nebude hladký.
Mladá študentka Vanesa to nemá v živote ľahké. Od detstva zaživa doma peklo v podobe výlevou svojej matky alkoholičky. Hanbí sa za ňu preto vyhľadáva rôzne brigády aby bola doma čo najmenej. Tuží sa odsťahovať . V škole dosahuje veľmi dobre výsledky. Mala úžasného otca, , ktorý sa jej snažil vynahradil všetko zlé. Mali medzi sebou krásny vzťah . Zo začiatku mi jej bolo ľúto. Chcela som jej nejako pomôcť. V istom momente sa mi zlomilo srdce. Veľmi som zúrila , keď jej otec urobil to čo urobil. Doteraz to neviem ako si spracovať. Chápem, že bolo toho naňho moc, ale aj tak. Vanesu to zlomilo a otočila sa o stoosemdesiat stupňov . Doslova som ostala s otvorenými ústami. Ako sa menilo jej správanie aj moje pocity k nej sa postupne menili. Nie vždy som súhlasila z jej rozhodnutiami . Rozčuľovalo ma ako zahodila veľkú šancu. Viem, že sa musela nejako uživiť no absolútne som nečakala , že sa znej stane taká potvora. Mala najlepšiu kamošku Olíviu , ktorá jej bola dobrou kamarátkou a ona sa k nej nezachovala práve najlepšie. Bolo mi s toho ťažko na duší. Chcela som ňou zatriasť. Bohužiaľ slepo dôverovala niekomu kto si to ani nezaslúžil. Najviac ma však štvalo , že si nechcela priznať , že má problém. Samo poškodzovanie Vanesa si prešla mnohými životnými lekciami pri , ktorých mi nebolo všetko jedno . Prirástla mi k srdcu. Mnoho dievčat by sa s ňou mohlo stotožniť.
Niekedy pod lampou býva najväčšia tma. Presne toto sedelo aj na Vanessu mala pri seba chalana , ktorý ju nesúdil , ale naopak chápal ju a ľúbil a ona ho od seba odohnala . Páčlo sa mi ako Marián sa nevzdal, a za každých okolností pri nej stál a pomáhal jej.
Viktor jedným slovom sviniar.
Autorka sa tu citlivo venuje ťažkým témam ako je alkoholizmus samovražda seba poškodzovanie.
Nečakala som toľko zvretou koľko sa tam udialo. A už vôbec som nečakala Vierinu zmenu.
Budúcnosť patri tomu ,kto verí v krásu svojich snov.
Nikdy nie je neskoro na uvedomenie si chýb a na ich nápravu . Knihu rozhodne odporúčam.
Ďakujem vydavateľstvu za zaslanie knihy na spoluprácu.
Čítať viac
8

Mám 33 rokov a som mamička dvoch detí.Cez deň nemám veľa voľného času, ale večer keď deti zaspinkajú príde môj čas a čítám niekedy aj do rána.

Beatrica Juráková
Overený zákazník
6.1.2023
Po dnešnej noci mi nevolaj
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
SIMONA ROŠKOVÁ - PO DNEŠNEJ NOCI MI NEVOLAJ

Autorka znovu trafila do tuhého! Ďaľšie srdce trhajúci príbeh, ďaľšie ťažké osudy...

Alkohol....tekuté zlo...ničiteľ veľa životov...

Vanesa to nikdy nemala ľahké. Matku mala alkoholičku, ktorá na prosbu manžela a dcéry sa nedala liečiť. Musela si zarábať na štúdium a jej najväčším snom bolo odsťahovať sa od matky.

"Prečo si vymenila rodinu za toho tichého, zákerného spoločníka, ktorého si sa stala otrokom?"

Jej otec to nezvládol. Veľmi sa na neho hnevám kvôli tomu, čo spravil! Nechápem takých ľudí. Mal na výber, ale on si vybral tú ľahšiu cestu, ktorá úplne dala na kolená Vanesu.

"Najhlbšie rany jej spôsobujú najbližší, nie ostrá čepeľ."

Vanesa ubližovala sama sebe. Našla si v tom upokojenie, keď si podrezávala ruky.
Získala dobrú prácu v kasíne, čo znamenalo, že mala viac peňazí. A ako to už vieme, peniaze človeka menia...
Zahodila lásku a priateľstvo. Dala sa dokopy so ženatým a bohatého milencom. Tým pádom jej osud bol spečatený. Veď vieme dobre, že takéto vzťahy sa nikdy neskončia dobre.

Na začiatku som ju veľmi ľutovala, držala som jej palce. Potom sa zmenila a takisto aj môj názor na ňu. Niekedy sa mi už hnusila... Zradila priateľstvo, lásku, ale hlavne samu seba! Veľakrát som si trhala vlasy kvôli jej správaniu. No napriek všetkému som ju vedela pochopiť. Zúfalo potrebovala cítiť, že ju niekto miluje. No ona sama nebrala ohľad na ľudí, ktorí ju vážne mali radi. Zahodila všetko pre lásku k nesprávnemu mužovi.

Koľkokrát sa dokáže človek znova postaviť na nohy a začať od znova? Veľa vecí sa dá v živote odpustiť, ale nie všetko! Po toľkých trápeniach a zradách si dokáže nájsť svôj pokoj?

Veľakrát sa človek ocitne v situácií, z ktorej si myslí, že niet cesty späť! Možno len ja som naivná, ale podľa mňa sa dá všetko vyriešiť! Netreba sa báť priznať si chyby a napraviť ich. Veď aj po tej najtmavejšej noci vždy svitá!

Na záver by som sem napísala úryvok z knihy, ktorý ma chytilo za srdce:
"Mama. Slovo, s ktorým sa obyčajne spájajú pozitívne pocity, láska, neha, teplo domova a život. Nie utrpenie, bolesť, žiaľ a smrť.
Mama. Slovo, pred ktorým nemusí byť prídavné meno, lebo znamená všetko.
Mama. Jednoduché slovo, za ktorým sa skrýva mnoho."
Čítať viac
27.10.2022
Smutná, ale reálna kniha..
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Táto kniha ma bavila od prvej až po poslednú kapitolu. Nevedela som knihu spustiť z rúk, dokiaľ som ju nedočítala.
Veľmi smutný príbeh jednej rodiny, v ktorej sa určite spozná nejedna rodina. Smrť otca, mama alkoholička, Vanesska trpiaca sebapoškodzovaním.. Sila odpustenia z chýb, bolesti, sila začať odzačiatku, zmieriť sa so stratami.. veľmi, veľmi realistická kniha. Je to kniha, ku ktorej by som sa opäť s radosťou vrátila a prečítala si ju znova.
Čítať viac
Iveta Klemanova
Overený zákazník
11.4.2022
Smutné ale pekné
Alkohol, nevera, depresia... často diskutované spoločenské problémy, ktorých svedkom, a neskôr i obeťou, sa stala aj hlavná hrdinka príbehu písaného na základoch skutočných udalostí.
Kruté, koľko hrozných zážitkov dokáže život nadeliť jednej osobe ? Obzvlášť, ak si uvedomíme, že mnohé z toho, čo prežívala Vanesa na stránkach knihy, kopíruje skutočný príbeh ženy - žijúcej možno niekde nablízku nás. Svoje problémy však dokonale skrývajú a pomôcť im nie je vôbec také jednoduché. Možno aj vďaka takýmto knihám, sme k nim o krok bližšie.
Čítať viac
Lexi
Neoverený nákup
10.4.2022
Dôvera je ako sklenený pohár. Ak sa raz rozbije, už nikdy nebude ako pred tým.
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha bola už od začiatku zaujímavá. Jej príbeh je plný smútku, nenaplnenej lásky, alkoholizmu, ale aj sebapoškodzovania. Dodáva vám pocit opisu vlastných skúseností zo života.
Kniha sa čítala úplne sama ani si nevšimnete a už ste na jej konci. Je skvelým príkladom ako kvôli jednému rozhodnutiu si môžme zničiť celý život aj to ako sa môžme zmeniť pre jedného človeka ktorý si nás aj tak nezaslúži ale mi ho aj tak slepo nasledujeme, ako sa nechceme stať svojimi rodičmi ale aj tak zistíme že odkukaného spôsobu sa nezbavíme. Ale nikdy nie je neskoro, tieto veci zmeniť. Koniec tejto knihy bol nečakaný ale veľmi sa mi páčil. Ako sa hovorí po búrke vždy výjde slnko.

Autorke musím pochváliť štýl písania pretože si vyberá ťažké témy, ktorými nám čitateľom otvára oči. Vrelo odporúčam každému túto knihu
Čítať viac
Lucia
Neoverený nákup
2.4.2022
V jednoduchosti je krása
Zbožňujem autorkin štýl písania, vždy ide k veci, veľmi jednoducho sa číta, priam sa číta sama, táto kniha s ťažkou témou a ľahkým čítaním bola tiež skvelá. Príbehy písané životom, alkoholizmus, nevera, medziľudské vzťahy, slepá láska, sebapoškodzovanie... To všetko prináša táto kniha od ktorej sa dá len ťažko odtrhnúť... Čítať viac

Recenzie, kritiky

Simona Rošková

Čítať viac

Vydavateľstvo MERIDIANO-press

Čítať viac

„Všetko vždy funguje, keď si naplno uvedomuješ, čo chceš dosiahnuť.“