Sestry z Osvienčimu - Roxane van Iperen, Motýľ, 2020

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Sestry z Osvienčimu

Skutočný príbeh

Skutočný príbeh židovských sestier Janny a Lien, ktoré sa počas 2. svetovej vojny v Holandsku aktívne zapojili do odboja proti nemeckým okupantom a nejeden raz pritom riskovali... Čítať viac

Vydavateľstvo
Motýľ, 2020
359 strán
5 hodín čítania

Skutočný príbeh židovských sestier Janny a Lien, ktoré sa počas 2. svetovej vojny v Holandsku aktívne zapojili do odboja proti nemeckým okupantom a nejeden raz pritom riskovali svoj život... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 5 dní

Dostupné v 40 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Sestry z Osvětimi - Roxane Van Iperen, Brána, 2021
Pevná väzba
Čeština, 2021
Do 6 – 8 dní
-18 %

18,06 €


The Sisters of Auschwitz - Roxane van Iperen, Seven Dials, 2020
Brožovaná väzba
Angličtina, 2020
Viac ako 30 dní

11,50 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Knižné chvíle s voňavou kávou - Zo slovenskej pražiarne, Ebenica Coffee

Viac o knihe

Skutočný príbeh židovských sestier Janny a Lien, ktoré sa počas 2. svetovej vojny v Holandsku aktívne zapojili do odboja proti nemeckým okupantom a nejeden raz pritom riskovali svoj život. Nebojácne a s veľkým odhodlaním pomáhali svojim židovským spoluobčanom, i keď tým vystavovali nebezpečenstvu aj svojich najbližších – rodičov, brata, svojich manželov a svoje deti. Židia nešli na smrť poslušne – bojovali aj v odboji. A boli medzi nimi aj ženy. Presne to platí o Janny a Lien. A hoci sa im dlho darilo ukrývať aj so svojimi príbuznými pred nacistami, ktorých prvoradým cieľom bolo transportovať všetkých holandských židov do vyhladzovacích táborov, napokon aj ony dve spolu s celou rodinou takmer pred koncom vojny skončili v koncentračnom tábore Osvienčim II, známom aj ako Auschwitz-Birkenau. Bol to posledný transport. V prvé ráno v Osvienčime, keď ženy v prúžkovanom oblečení konečne viedli ku karanténnym barakom, prechádzali okolo jednej z tých nízkych budov s obrovským komínom.

„Čo je to za továreň?“ spýtala sa ktorási z ich skupiny. Kapo nezdvihla zrak, nepohla ani svalom.
„Továreň?“ zopakovala a bradou mykla ku komínu. „Tam poslali váš transport. Do kozuba, ako tomu hovoríme.“
Čítať viac
Originálny názov
The Sisters of Auschwitz
Počet strán
359
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×206 mm
Hmotnosť
414 g
ISBN
9788081642302
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
710169
Štýl
historický, vojnový
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Holandsko
Vydavateľstvo
Motýľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Sestry z Osvienčimu - Roxane van Iperen, Motýľ, 2020
Cilkina cesta - Heather Morris, Ikar, 2020
28,89 €
Ušetríte 1,91 €

Hodnotenia

4,1 / 5

10 hodnotení

5
3
1
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Zuzana Spevárová
Overený nákup
25.11.2021
Zaujímavé čítanie
Táto téma je celkovo velmi tažká. No sama si velmi rada prečítam alebo pozriem dokument o našej histórii ktora bola neľahká. A táto kniha to približuje celkom jasne ako sa tam niečo hrozné dialo. Určite odporúčam. Čítať viac
4

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Eva Francová
Overený zákazník
27.6.2021
Pravdivý příběh dvou sester z Holandska. Ač samy Židovky, pomáhaly dalším Židům skrývat se před nacisty. Dům, ve kterém žily, Vysoké hnízdo, byl skvělým úkrytem. Avšak ani sebelepší plán nemohl během druhé světové války zaručit, že vyjde. Sestry byly nakonec prozrazeny a dostaly se do Osvětimi.

Jako vždy, příběh s tímto tématem, je velice silný a zasáhne Vás. Hned v úvodu Vám autorka přiblíží, proč začala zjišťovat vše o historii domu a já ji naprosto chápu. Dům je zde vylíčen tak, že bych se nejradši hned rozjela do Holandska a navštívila ho.

V knize jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací, včetně toho, jaké to bylo v Holandsku během druhé světové války. Autorka si musela dát s knihou neskutečnou práci, na konci knihy zmiňuje veškeré prameny, které studovala a opravdu si dala záležet, aby se dobrala pravdy.

Kniha je někde na pomezí literatury faktu a beletrie. S tím už jsem u jedné knihy s tímto tématem měla problém a tady mi to taky trochu vadilo. Na beletrii to bylo méně čtivé a bylo tam hodně jmen a hodně informací. Na historii faktu mi tam přišlo moc popisů např. krajiny a pocitů. V poslední třetině knihy, kdy se sestry dostanou do Osvětimi, však kniha nabrala spád a četlo se to úplně samo.

Ještě jeden drobný problém vidím v názvu, podle něj jsem čekala úplně něco jiného, ale nakonec se z knihy vyklubalo něco lepšího a předčilo i mé očekávání. Jednu hvězdičku však ubírám, s porovnáním ostatních knížek s tímto tématem, byla o něco slabší, ale i tak velmi dobrá.

Kdo má tuto tématiku rád a zajímá se o osudy lidí během druhé světové války, tak rozhodně doporučuji k přečtení, byla to zajímavá a silná kniha.
Čítať viac
Zuzaa
Neoverený nákup
1.12.2020
Ďalší silný príbeh, pri ktorom som sa neubránila slzám
Asi som zaťažená na tento tip literatúry, ale musím povedať, že táto jednoznačne patrí medzi tie najlepšie knihy z tohto žánru. Sila dvoch mladých žien, ktoré sa nebáli riskovať svoje životy na úrok druhých je ohromná. Vždy si pri čítaní vravím, či by som ja bola toho v danej situácii schopná. Tento román mi momentálne padol veľmi vhod a zas raz som si uvedomila, že musím byť dennodenne vďačná za to čo mám. Čítať viac

Vydavateľstvo Motýľ

Čítať viac
Kúpte spolu
Sestry z Osvienčimu - Roxane van Iperen, Motýľ, 2020
Cilkina cesta - Heather Morris, Ikar, 2020
28,89 €
Ušetríte 1,91 €

„Neopúšťať planétu Zem je ako byť stroskotancom na pustom ostrove a nepokúšať sa odtiaľ uniknúť.“