Na voľnej nohe
E-kniha

Možno ste sa pre slobodu rozhodli len včera a možno máte za sebou už dlhoročnú prax. Ak si do kolónky „Zamestnanie“ vpisujete: na voľnej nohe, túto knihu by ste si rozhodne... Čítať viac

4,8 108 hodnotení
Vydavateľstvo
Absynt
Počet strán
576

Možno ste sa pre slobodu rozhodli len včera a možno máte za sebou už dlhoročnú prax. Ak si do kolónky „Zamestnanie“ vpisujete: na voľnej nohe, túto knihu by ste si rozhodne nemali nechať ujsť. Môže vám totiž zachrániť ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

12,10 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Na volné noze - Robert Vlach, Jan Melvil publishing, 2017
EPUB MOBI
Čeština, 2017
Ihneď na stiahnutie

21,95 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Možno ste sa pre slobodu rozhodli len včera a možno máte za sebou už dlhoročnú prax. Ak si do kolónky „Zamestnanie“ vpisujete: na voľnej nohe, túto knihu by ste si rozhodne nemali nechať ujsť. Môže vám totiž zachrániť krk...
Zaujímate sa o prácu na voľnej nohe? Nechajte si poradiť od najpovolanejšieho! Známy podnikateľ a konzultant Robert Vlach vám v knihe Na voľnej nohe ponúka svoje vlastné know-how o podnikaní freelancera. Vychádza v nej zo skúseností stoviek profesionálov z rôznych podnikateľských sfér a nájdete v nej osvedčené stratégie pre všetky etapy vášho podnikania. Ste ešte len na začiatku? Pomôže vám vyhnúť sa mnohým začiatočníckym chybám. Rozvíjate sa? Poradí vám ako prežiť náročné prvé roky a rozvinúť svoj malý biznis založený na odbornosti a dobrom mene.
Podnikanie na voľnej nohe je najjednoduchší spôsob, ako sa uplatniť na voľnom trhu. Kniha Na voľnej nohe vám pomôže povýšiť svoje príležitostné vedľajšie zárobky na plnohodnotnú kariéru.
Nečakajte však žiaden okamžitý úspech! Robert Vlach je na voľnej nohe viac ako dvadsať rokov a za ten čas si vypočul množstvo podnikateľských príbehov s lepším i horším koncom. Vo svojej knihe Na voľnej nohe mnohé z nich využíva ako príklady z praxe.
Slovenský preklad Jany Šulkovej vychádza z prepracovanej verzie pre medzinárodné publikum a oproti pôvodnému českému vydaniu je v ňom zapracovaných viac ako tristo rôznych zmien a úprav.

V knihe sa okrem iného dozviete:

- v čom sa práca na voľnej nohe zásadne líši od všetkých ostatných prístupov k podnikaniu
- prečo je reputácia a dobré meno to najcennejšie, čo má profesionál, ako ju zlepšovať a neprísť o ňu
- aká dôležitá je odbornosť a ktoré vlastnosti rozhodujú o úspešnosti freelancerov
- čo by mal obsiahnuť podnikateľský zámer, ako začať a ďalej rozvíjať svoju kariérnu stratégiu
- ako sa vyhnúť najčastejším chybám, ktoré robia aj skúsení odborníci s dlhoročnou praxou
- ako zvyšovať svoju produktivitu a zárobok, ako zlepšiť tímovú spoluprácu i spokojnosť klientov
- čo očakávajú klienti (aj keď to možno priamo nepovedia) a ako k nim pristupovať, aby vás milovali
- ako nastaviť a postupne zvyšovať cenu odbornej práce a ako vyjednávať o zákazkách
- prečo sa v marketingu zaobídete aj bez platenej reklamy a ako používať sociálne siete, blog či web
- ako predchádzať rizikám, výkyvom príjmu a prečo potrebujete lepšiu finančnú sebadisciplínu

Táto kniha je pre vás, ak:

- ste na voľnej nohe
- začínate s malým podnikaním
- dlhodobo pracujete na voľnej nohe a chcete sa naučiť niečo nové
- máte spoločnosť, ktorá stojí najmä na vás a na vašom dobrom mene
- rozmýšľate o svojej kariérnej stratégii a o tom, kde budete o desať či dvadsať rokov
- premýšľate o odchode zo zamestnania na voľnú nohu a bojíte sa riskovať
- študujete a neviete, že freelancer je na tom zvyčajne oveľa lepšie ako brigádnik
- popri práci máte niekoľko vedľajších zákaziek a začína to pripomínať samostatné podnikanie
- máte živnosť, jedného veľkého klienta a túžite sa viac osamostatniť
- často spolupracujete s freelancermi a chcete im lepšie porozumieť
- zaujíma vás podnikanie na voľnej nohe ako trend na trhu práce
- chcete pracovať odkiaľkoľvek a mať väčšiu voľnosť, nezávislosť a slobodu
Čítať viac
Originálny názov
Na volné noze
Počet strán
576
ISBN MOBI
978-80-8203-280-5
ISBN EPUB
978-80-8203-279-9
ISBN PDF
978-80-8203-278-2
Naše katalógové číslo
1076953
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Česko
Vydavateľstvo
Absynt
Pre koho
pre podnikateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

108 hodnotení

94
8
2
0
3

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

ondrej
Neoverený nákup
10.2.2024
trošku sklamanie
Ku knihe som sa dotal cez podcasty autora, ktore sa mi páčili. Kniha ma na trošku sklamala obširným vysvetľovaním. Asi ju za rok dočítam a určite v nej nájdem aj dobré tipy ale nie je to žiadna jednohubka ktorú zhltnete raz dva. Čítať viac
Zdeněk
Neoverený nákup
19.11.2023
Povinná četba, ideálně než vám bude třicet. Kéž bych měl stroj času a mohl poradit své mladší verzi: "Jakmile zjistíš, v čem jsi dobrý, přečti si tohle!"

Kniha není určena pouze pro freelancery. I zaměstnanci na plný úvazek potřebují správný mindset, aby zůstali konkurenceschopní.

Změnila mé myšlení ohledně toho, jak se stát skutečným profesionálem v mém oboru.

Mám tištěnou knihu i audioknihu. Doporučuju. Audio verzí se dá zvýšit osobní produktivita při cvičení nebo cestování. Po poslechu je snadné se vrátit k části, která zůstala v hlavě "vězet".

Je to jedna z těch knih, u kterých mám pozdezření, že autor má dva mozky.
Čítať viac
Dalibor Behún
Neoverený nákup
23.10.2022
Kniha má 760 stran, takže to není čtení na jeden večer. Na druhou stranu je nabitá praktickými tipy a příběhy ze života, takže se čte vážně dobře. Je znát, že autor čerpá nejenom z vlastních zkušeností, ale i z příběhů dalších volnonožců, se kterými během let spolupracoval.

Není to univerzální návod, který by pokryl každou oblast podnikání v každém oboru, ale těch témat je i tak požehnaně, včetně IT, cenotvorby, vyjednávání, procesního řízení, marketingu atd. atd.

Je mi sympatické, že autor nehledá zkratky a nesnižuje se k výzvám typu „zbohatněte přes noc“. Opakovaně zdůrazňuje, že úspěch se buduje dlouhodobě a jeho základem je dobré jméno. Že je to samozřejmost a každý to ví? Kéž by to tak bylo ;-)
Čítať viac
Václav Kugler
Neoverený nákup
28.3.2022
Knihu Roberta Vlacha mi k Vánocům donesl Ježíšek. Sám jsem na ni neměl odvahu, přeci jen bichle o 750 stranách budila respekt a zdálo se, že se v ní mohou skrývat dopodrobna rozpitvané všechny mé podnikatelské chyby a nedostatky. Po přečtení se ukázalo, že je to přesně tak. Ale upřímně, také jsem zjistil, že něco dělám i dobře, a k mnoha věcem jsem získal široký kontext a doporučenou literaturu. Jako letitý freelancer jsem v knize našel spoustu vhledů a praktických tipů. Utvrdila mě v tom co dělám a v mnoha ohledech mi pomohla to zlepšit. Vřele doporučuji! Čítať viac
Kateřina
Neoverený nákup
31.1.2022
Inspirace a informace, skvělé. Často jsem knihu zavírala a odcházela něco udělat - rozkreslit si na whiteboard schéma webu pro klientku, vytvořit nějaký grafický návrh, uspořádat si informace k zakázkám, protože mě napadlo, jak to udělat jinak a lépe než doposud... Perfektní! Takže se spoustou ujasnění, nových informací a inspirace vstupuji do nového roku. :) (A můžu začít číst znovu od začátku, určitě by to stálo za to, možná ještě několikrát ;)) Čítať viac
Marcel Janík
Neoverený nákup
30.8.2021
Kniha je skvělý rádce a investice s fenomenálním výnosem.

Doporučuji všem, kteří na volné noze začínají nebo jsou si na ni trochu nejistí - v jakémkoliv oboru. Tento sborník zohledňuje všechny podstatné aspekty života s IČem včetně širokých přesahů. A mít k ruce parťáka, který umí správně poradit, to se vždycky hodí.
Čítať viac
Eva S.
Neoverený nákup
29.4.2021
Řada knih je napsaná s cílem udělat si reklamu, nalákat zákazníky apod. Z této knihy je ale cítit skutečný zájem podělit se o všechny zkušenosti a budoucím profíkům jejich cestu usnadnit. Kniha pokrývá snad všechny aspekty podnikání, je nabitá konkrétními informacemi, tipy a postupy a navíc je čtivě napsaná. Tomu, kdo uvažuje o podnikání, může opravdu hodně pomoci, aby nezapomněl zohlednit nějaký důležitý faktor. Opravdu maximálně doporučuji. Čítať viac
Viktor
Neoverený nákup
18.3.2021
Skvělá kniha, která mi na volné noze opravdu pomohla. Především v ujasnění určitých pojmů, zavedení procesů a postupů, které ve finále dávají smysl. Vyvedla mě ze zmatků a dala mi přehled. Velice mne překvapila její úplnost. Obsahuje snad veškerá témata, která by člověk na volné noze mohl kdy vůbec řešit. Zároveň je na ní skvělé, že nemusíte začínat číst od začátku a dojít k určitému závěru až po jejím přečtení. Můžete si hledat pro vás aktuální témata, která řešíte a potřebujete se v nich dovzdělat, něco si ujasnit atd. Je to takový průvodce podnikání na volné noze. Díky za něj! Čítať viac

Robert Vlach

Čítať viac

Vydavateľstvo Absynt

Čítať viac

„Pokiaľ ide o mňa, síce nechápem svoju mamu a oca a niekedy mi ich je ľúto, ale nemôžem si pomôcť, mám ich veľmi rád.“

Charlieho malé tajomstvá - Stephen Chbosky, 2016
Charlieho malé tajomstvá
Stephen Chbosky