Odpracuj si svoje ja

Spoznaj svoje vzorce správania, vylieč sa z minulosti, pretvor svoje ja

Dr. Nicole LePera vo svojej klinickej praxi často narážala na obmedzené možnosti tradičnej psychoterapie. Svojim pacientom – a sebe – však chcela ponúknuť viac, preto vykročila... Čítať viac

Vydavateľstvo
AURORA, 2022
Počet strán
328

Dr. Nicole LePera vo svojej klinickej praxi často narážala na obmedzené možnosti tradičnej psychoterapie. Svojim pacientom – a sebe – však chcela ponúknuť viac, preto vykročila na cestu budovania ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

13,50 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Aj e-knihy môžete darovať

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Dr. Nicole LePera vo svojej klinickej praxi často narážala na obmedzené možnosti tradičnej psychoterapie. Svojim pacientom – a sebe – však chcela ponúknuť viac, preto vykročila na cestu budovania jednotnej filozofie duševného, fyzického a duchovného zdravia. Dosiahnuté výsledky jej zmenili život, preto sa so svojimi poznatkami začala deliť a čoskoro nato sa zrodila jej internetová identita „Holistická psychologička“. Dnes má tento internetový fenomén viac než tri milióny priaznivcov, ktorých oboznamuje s revolučným prístupom k liečeniu spočívajúcom v ovládnutí svojho ja s cieľom dosiahnuť trvalú zmenu.

Dr. LePera túži s týmto prístupom oboznámiť celý svet. Kniha Odpracuj si svoje ja je manifestom samoliečenia a zároveň základnou príručkou, ako dosiahnuť plnohodnotnejší, autentickejší a radostnejší život. Vychádzajúc z najnovších vedeckých výskumov a z rôznych liečebných prístupov nám pomáha pochopiť, do akej miery negatívne zážitky a traumy z detstva, ktoré v nás naďalej žijú, prispievajú k nesprávnemu fungovaniu nášho tela aktivovaním stresovej odpovede, ktorá nás drží v zajatí vzorcov spoluzávislosti, emocionálnej nezrelosti a traumatických väzieb. Pokiaľ týmto škodlivým prejavom správania nevenujeme pozornosť, rýchlo nadobúdajú cyklickú povahu a vyvolávajú v nás pocit nešťastia, nenaplnenia a choroby.

Kniha Odpracuj si svoje ja ponúka čitateľom podporu a nástroje, ktoré im umožnia vymaniť sa z deštruktívnych vzorcov správania a získať vo svojich životoch pevnú pôdu pod nohami. Táto oslava vnútornej sily navždy zmení spôsob, akým pristupujete k duševnému zdraviu a starostlivosti o seba.
Čítať viac
Originálny názov
How to Do the Work
Počet strán
328
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1577423
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
AURORA
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,4 / 5

12 hodnotení

5
1
3
0
3

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

33
Naslouchač - Petra Stehlíková, 2018
Práve čítam
Naslouchač

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @_dennyto alebo @dennycita

Denisa Tomíková
Overený zákazník
15.3.2023
Kto hľadá riešenie tráum, možno nájde odpovede v tejto knihe.
Je v celku komplexným sprievodcom traumami z minulosti a oceňujem praktické cvičenia. Nečaká som holistický prístup a začiatok knihy ma trošku nudil. Takže, ak sa pripravíš na tieto faktory, kniha pre teba môže byť obohacujúca.
Ak mám byť kritická, tak ja osobne som nič nové v knihe nenašla, je však dobrým zdrojom informácií. Všetko je na jednom mieste a to môže veľa čitateľov, ktorí hľadajú niečo komplexné, naozaj potešiť.

Knihu dávam na poličku k motivačnej literatúre a určite nastane čas a situácie, kedy ju budem opäť odporúčať.
Čítať viac
Berenika číta
Neoverený nákup
4.1.2023
Knihami z kategórie motivačnej literatúry a sebarozvoja som vždy pohŕdala. Táto kniha si ma ale jednoducho sama našla, kategória-nekategória a keďže som medzičasom trochu zmúdrela, volanie som poslúchla. Nemohla som urobiť lepšie.

“Odpracuj si svoje ja” je kniha o ničom a zároveň o všetkom. Na začiatku si hovoríte, načo ste sa do nej púšťali, veď predsa o týchto veciach už viete, a aj tak vám v aktuálnej životnej situácii nakoniec veľmi pomôže (ak jej to dovolíte a čítate ju s naozaj otvorenou mysľou). Nie žiadnymi konkrétnymi radami, ako by aj mohla keď vas nepozná. Ale výzvami, aby ste sa zamysleli nad svojimi obvyklým reakciami, spoznali vzorec svojich myšlienok a presvedčení, ktorými sa denno-denne nevedomky riadite. Jednoducho, tú prácu musíte urobiť sami (čo je názov knihy v angličtine), lebo len vy môžete vedieť, čo treba urobiť. Kniha vám pomôže len s otázkami, odpovede už musíte hľadať sami.

Napísala ju psychologička a kniha pôsobí ako jedno kvalitné sedenie u nej.
Veľmi oceňujem najmä tie pasáže, ktoré upozorňujú na rôzne výchovné vzorce nadobudnuté v detstve a ich dopady v dospelosti. Toto mi napríklad v knihách o výchove chýba - stále sa hovorí len o deťoch, ale z tých detí predsa raz vyrastú dospelí ľudia. Preto som rada, že som konečne natrafila na knihu, ktorá dáva rovnicu medzi detstvom a dospelosťou. Knihu som navyše čítala hneď po knihe “Efekt pripútania” o vzťahových väzbách vytváraných v detstve a skvelo mi zapadla do obrazu.

Knihu môžem len odporučiť. Ak sa k vám dostane v správnom čase, vie vám dať veľa.
Čítať viac
Daniela
Neoverený nákup
20.11.2022
Určite odporúčam
Celistvý prievodca tráum z minulosti. Postupne odkryvanie nánosov a liečenie vďaka vzhľadom Nicole. Za mňa osobne bol veľmi užitočný princíp prijatia.

Ľahko napísané, praktické cvičenia. Verím, že každý si tam nájde to svoje !
Čítať viac
Adel
Neoverený nákup
11.9.2022
Ďalšia zbytočna motivačna kniha
Táto kniha je mixom všetkych motivačných knih... Ked Vam autorka radí liečbu spankom, pohybom, zdravou stravou nič nové a prevratne Vám neponuka... Svojich zverencov posiela spat už o 9 :D že ona sama sa na spanok pripravuje o 5 a ma spankovu aplikáciu...no reku tak pani neťaha nikde 12stky alebo je to princezna ????... No pisem svoj nazor ze pre mna to je zbytocna strata casu a viac po ziadnej motivačnej knihe nesiahnem lebo to nema ani zmysel ani vyznam... Čítať viac
Natália
Neoverený nákup
10.6.2022
Najlepšia kniha na osobný rozvoj a "healing"
Túto knížku som čítala hneď, keď vyšla v angličtine minulý rok a odvtedy ju ospevujem a doporučujem každému! A teraz je konečne v slovenčine a mohla som ju kúpiť aj svojej mamine. Krásne zhrnutá problematika "traumy" (nielen) z detstva a ako ďalej ovplyvňuje náš ďalší dospelý život + praktické cvičenia ako sa s tým vysporiadať. Pre dennú dávku podpory na ceste doporučujem sledovať aj jej profil na instagrame, kde je množstvo užitočného obsahu s touto tématikou (v angličtine). Čítať viac
alica
Neoverený nákup
14.6.2022
Dobrý deň, oplatí sa čítať skôr v angličtine ako v slovenčine ? Čítať viac

Nicole LePera

Čítať viac

Vydavateľstvo AURORA

Čítať viac

„Čo je lepšie? Jedna skutočná krásna ruža, ktorá už síce povädla, ale na ktorú sa nikdy nezabudne, alebo vábivá náhrada, ktorá sľubuje, že vydrží naveky?“

Nevesta z Ivy Greenu - Julie Klassen, 2020
Nevesta z Ivy Greenu
Julie Klassen