Vnútorný hlas - Ethan Kross, Grada, 2022

15,49 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Vnútorný hlas

Zmeňte svojho vnútorného kritika na spojenca

Oceňovaný psychológ E. Kross skúma tiché rozhovory, ktoré vedieme sami so sebou. Počas rozhovoru dúfame, že sa napojíme na svojho vnútorného kouča, ktorý nás podporí, no často... Čítať viac

Vydavateľstvo
Grada, 2022
Počet strán
320

Oceňovaný psychológ E. Kross skúma tiché rozhovory, ktoré vedieme sami so sebou. Počas rozhovoru dúfame, že sa napojíme na svojho vnútorného kouča, ktorý nás podporí, no často sa objaví náš vnútorný kritik, ktorý nám sebavedomie zníži. Pomocou tejto... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

15,49 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 10 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Chatter - Ethan Kross, Ebury, 2022
Brožovaná väzba
Angličtina, 2022
Viac ako 30 dní
-12 %

14,99 €


Chatter - Ethan Kross, Ebury, 2021
Brožovaná väzba
Angličtina, 2021
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Eragon - Christopher Paolini, Fragment, 2024

Viac o knihe

Rozpoznajte skrytú silu svojho vnútorného hlasu a naučte sa, ako ju využiť vo svoj prospech!

Všetci to poznáme. Keď vedieme vnútorný dialóg, podvedome dúfame, že sa napojíme na svojho vnútorného kouča, ktorý nás podporí a pomôže nám. Často je však realita úplne iná. Niekedy nám do toho začne rozprávať náš vnútorný kritik, ktorý sa správa ako náš najväčší nepriateľ, znižuje nám sebavedomie a vraví nám, že to, po čom najviac túžime, aj tak nezískame, lebo nie sme dosť dobrí.

Ethan Kross, oceňovaný psychológ, vo svojej prelomovej knihe Vnútorný hlas skúma tiché rozhovory odohrávajúce sa v našich mysliach. Vysvetľuje, ako tieto rozhovory formujú náš život, prácu a vzťahy, a radí, ako si hravo poradiť so stavmi úzkosti, zlepšiť si svoje fyzické a duševné zdravie a prehĺbiť vzťahy s druhými. Zároveň upozorňuje, že ak podľahneme negatívnemu a dezorientujúcemu vnútornému hlasu, môže to poškodiť naše zdravie, zhoršiť nám náladu, narušiť vzťahy a spôsobiť, že pod tlakom zlyháme.

Pomocou brilantnej argumentácie, odborného výskumu a množstva presvedčivých príbehov nám táto kniha dáva moc zmeniť najdôležitejší rozhovor: ten, ktorý vedieme sami so sebou.
Čítať viac
Originálny názov
Chatter
Počet strán
320
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
339 g
ISBN
9788080902964
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1230943
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Grada
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

4 hodnotenia

3
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

12

Všetky recenzie nájdete na mojom bookstagrame: papierovy_svet :)

Nella Kubišová
Overený zákazník
1.9.2022
Veľmi dobré :)
Po dlhšej dobe, kedy som čítala iba samú romantiku, alebo fantasy, som sa rozhodla zasiahnuť aj trošku do iného žánru a tým je náučná literatúra.

Tým, že študujem psychológiu, ma takéto knihy často zaujmú a rada si ich prečítam. Avšak nie je všetko zlato čo sa bliští ako sa hovorí a tiež nie každá kniha ktorá zasahuje do oblasti psychológia je dobrá a niečím originálna.

Pri tejto knižke som o originalitu núdzu nemala. Autor rozpráva veľmi jednoduchým štýlom, ktorý sa dá ľahko pochopiť aj nezainteresovanému človeku. To sa mi veľmi páčilo, pretože niektoré knihy sú napísané naozaj zložito a kým vlastne prídem na to, čo autor chcel myšlienkou povedať, už dávno stratím niť.

Ako ďalšie plus tejto knižky som videla aj to, že to neboli iba nudné a zdĺhavé články, ktoré neboli ničím obohatené. Práve naopak. Zaujímavosťou sú rôzne cvičenia, ktoré si dokážete vyskúšať aj sami na sebe. Ja som tak napríklad urobila. V podstate som tak robila už aj v minulosti len som o tom nevedela.
Veľa krát som si napríklad dávala pauzu od sociálnych sietí, pretože v tejto dobe sú ľudia na nich závislí. Bohužiaľ je to tak. A poviem vám, je to naozaj neskutočný detox, pretože sa na vás z každej strany nevalia nejaké informácie, ktoré váš mozog často krát ani nedokáže spracovať a nahodíte sa do kľudového režimu, kedy možno začnete nad niektorými vecami rozmýšľať inak... preto, lebo budete sami so sebou a so svojim vnútorným hlasom.

Jedinou nevýhodou, ktorú táto kniha so sebou prináša pre mňa bolo to, že sa autor naozaj niekedy trošku opakoval. Keď sa jedna myšlienka zopakuje dva-trkrát počas celej knihy, tak budiš, ale nie viac krát a v tak útlej knižke, ako bola táto...

Takže odporúčam túto knižku? - Rozhodne áno. Užila som si jej čítanie? - Áno... ak by ste chceli siahnuť po niečom z oblasti psychológie, pričom naozaj vypnete a bude to trošku niečo iné ako zvyčajné knihy plné iba odborných popisov, myslím si, že je to tá správna voľba. :)
Čítať viac
21
V korunách stromov - Richard Powers, 2020
Práve čítam
V korunách stromov

Nadšená knihomoľka, ktorá píše o knihách aj na Instagrame → @citam_citas.

Lea Vasková
Overený zákazník
30.8.2022
“Náš slovný tok myšlienok je taký usilovný, že podľa jednej štúdie sa vnútorne rozprávame sami so sebou rýchlosťou, ktorá sa rovná nahlas vysloveným štyrom tisícom slov za minútu. Aby sme si to priblížili, uvedomme si, že prejavy súčasných amerických prezidentov o stave únie majú zvyčajne okolo šesťtisíc slov a trvajú viac ako hodinu. Náš mozog vtesná takmer rovnaké množstvo slov do šesťdesiatich sekúnd…”
Hoci táto kniha môže na prvý pohľad vyzerať ako jednoduchá motivačná literatúra, opak je pravdou. Pod oku lahodiacim obalom nájdete vedecké štúdie a odborné zistenia, ktoré autor podáva čitateľom jednoduchými a zrozumiteľnými slovami. Veľkým bonusom sú kapitoly s návodmi a cvičeniami, ktoré si môžete sami na sebe vyskúšať.
V poslednej dobe mám šťastnú ruku na zaujímavé odborné knihy. A aj keď na to Vnútorny hlas najprv nevyzeral, zostala som naozaj príjemne prekvapená. Namiesto plytkých motivačných viet som dostala vedecké štúdie, podrobné návody a životné situácie, ktorými si prejde v živote väčšina z nás. Vyskúšala som si metódu “muchy na stene”, ktorá mi pomohla nazerať na svoj momentálny život trochu inak a podnietila ma k určitým zmenám.
Ak máte problém s negatívnym myslením, alebo vás vaša myseľ neustále potápa, či sa neviete zbaviť negatívneho rapotu, táto kniha sa vám iste zíde. Za seba ju odporúčam všetkými desiatimi.
Čítať viac
23

Milujem knihy. Verím, že nie čitateľ si vyberá knihu, ale každá kniha nás osloví a príde k nám práve vtedy, kedy potrebujeme. A ak nie, ešte nedozrel jej čas :) Hovorí sa: "Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si!" :) https://knihujeme-s-veron.webnode.sk/

Veronika Posová
Overený zákazník
30.5.2022
Utíšte rapot
Zo začiatku ma prekvapila útlosť knižky - rozmerovo akurát do kabelky, vôbec nie je ťažká, takže ak cestujete do práce, či školy, v taške vám nezaberie veľa miesta. Veľkú časť knihy tvoria aj kompletné poznámky s vysvetleniami, ktoré nájdete v jej závere. Nie sú to však len akési odvolávania na zdroje, z ktorých autor čerpal, ale ak niečomu v texte nerozumiete, s veľkou pravdepodobnosťou to práve v tejto časti nájdete rozpísané podrobnejšie, prehľadné rozloženie podľa strán vám určite uľahčí hľadanie. Samotné kapitoly, ktorých je 7, nie sú vôbec dlhé a obsahujú ešte podkapitoly, ktoré sú akési zovšeobecnenia daného problému. Najužitočnejšia mi prišla práve tá záverečná kapitola, kde boli zhrnuté všetky poznatky a techniky z celej knihy.

Autor prirodzene prechádza medzi kapitolami, vždy jednu ukončil tak, aby na ňu mohol v nasledujúcej nadviazať a hlbšie rozvinúť, kam smerovali jeho myšlienky. Osobne ma najviac zaujali techniky - dištancovanie sa od seba samého, čiže dať si takú pomyselnú vnútornú facku, a tiež technika odpútať sa od sociálnych sietí a nehľadať na nich útechu, či pochopenie. Autorove poznámky ma utvrdili v tom, že minimálne obmedzením FB robím dobre.

Autor v žiadnom prípade nenabádal k tomu, aby ľudia prestali používať sociálne siete, či prestali komunikovať s druhými, ale na príkladoch opisoval, ako je dôležité vybrať si správne osoby, s ktorými budeme o svojich problémoch hovoriť. Poukazuje na skutočnosť, že inak sa na náš problém pozerá odosobnený terapeut, ktorému dáme iba jasné informácie k problému, a inak rodinný príslušník, ktorý nás hodnotí z dlhodobého hľadiska a často sa pýta veci, ktoré nie sú podstatou problému.

Zaujímavou informáciou pre mňa bola tiež myšlienka už spomenutého dištancovania sa od seba samého. Bez toho, aby som si to uvedomila som to už pár krát spravila, no až teraz pri spätnom pohľade na situácie viem vyhodnotiť, aký účinok to vtedy na mňa malo. A presne tomuto sa autor venuje v jednej celej kapitole, kde tiež odporúča, aby sme sa svojim vnútorným hlasom oslovili namiesto JA zámenom TY, pretože práve dištancovanie sa od seba samého, taká pomyselná facka, nám pomôže lepšie ovládnuť vnútorný nepokoj, do ktorého sme sa nevedomky svojím vnútorným rapotom dostali.

Nebudem klamať, občas som pri čítaní strácala pozornosť, kniha si ju nedokázala udržať počas celého čítania a jej čítanie bolo ako na hojdačke. Pasáže, ktoré ma vyslovene nudili sa striedali s tými, ktoré ma zaujali a niečo som si z nich aj zapamätala. Väčšinou to boli priame príklady, situácie alebo skúsenosti, ktoré autor opisoval. Miestami mi kniha prišla repetatívna a autor často opakoval to, čo už bolo povedané. Tiež časté odvolávky na rôzne štúdie už boli miestami mätúce a práve pri nich som sa často pristihla, že strácam pozornosť.

Kniha mi nedala veľa nových poznatkov, ale utvrdila ma v tom, že to čo robím, je správne a doteraz som si vlastne ani neuvedomovala, že to robím. Bolo tiež príjemné si uvedomiť, že negatívnym myšlienkam a emóciám, ktoré si často privolávam sama, neprepadám jediná, ale prechádza si tým každý jeden človek. Je však dôležité vedieť, ako ich ovládnuť. Mne sa to podarilo prirodzene samej, ale verím, že sú medzi nami ľudia, ktorí stále tápajú a hľadajú možnosti. Myslím, že pre nich by mohla byť táto kniha prínosom. Pre mňa bola kniha skôr pripomienkou, že o svoje duševné zdravie sa treba starať stále, a vedieť utíšiť svoj vnútorný rapot je tiež jednou z možností.
Čítať viac
26.5.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Vnútorný hlas.
Spojenec a priateľ?
Či neutíchajúci rapot alebo večný kritik?
Poviete si, jedno aj druhé. Máte pravdu. Závisí od toho, čo všetko svojmu vnútorného hlasu dovolíte. Či sa zmení na neutíchajúci rapot negativizmu alebo na jemný šepot, ktorý Vás dokáže vnútorne motivovať.
Kniha obsahuje mnoho krásnych myšlienok a praktických rád do života, ako môžete prostredníctvom rôznych, autor im dal výstižné pomenovanie - ,,nástrojov“, neuviaznuť v negatívnych myšlienkových špirálach. Nástroje, ktoré môžete realizovať sami, ktoré využívajú vzťahy s inými ľuďmi, či tie, ktoré zahŕňajú Vaše prostredie - všetky môžu pomôcť viesť skutočne plnohodnotný život. Naozaj.
Zastavte sa. Ak sa Váš vnútorný hlas stáva nepriateľom, s ktorým práve vediete nekonečnú debatu a neviete sa vymaniť zo začarovaného kruhu, skúste sa na problém pozrieť očami tretej osoby. Predstavte si, že radíte priateľovi. Zájdite si do prírody či využite iný efektívny nástroj. Voľba je na Vás.
Čítať viac
Berenika číta
Neoverený nákup
13.5.2022
Viete čo je vnútorný hlas? Nie, neslúži nám len na to, aby sme sa v dôležitých chvíľach vyhecovali k čo najlepšiemu výkonu, jeho rola v našom živote je oveľa väčšia. Pomocou vnútorného dialógu, ktorý so sebou neustále vedieme, si vytvárame príbeh o sebe samom. Je to ako film, v ktorom hlavnou postavou sme my. Zároveň sme však aj režisérom (Woody Allen niekto?), lebo záleží len na nás ako sa ku každodennému životu postavíme. A keďže práve tomuto sa Ethan Kross so svojimi kolegami vedcami venuje, dáva nám tipy na výskumami overené metódy na udržiavanie svojho vnútorného hlasu v čo najzdravšej kondícii.

Tip, ktorý sa mi páčil najviac bol jednoznačne ten, aby sme si predstavili, že sa nerozprávame sami so sebou, ale s niekým iným. Je totiž dokázané, že vtedy uvažujeme jasnejšie. A vec, ktorá nám v tom vie pomôcť najviac je, keď sa oslovíme menom (napr. “Veronika, čo to stváraš? Choď upratať tú kuchyňu/učiť sa/...”). Toto funguje zaručene na každého. Možno to už dávno robíte bez toho, aby ste vedeli, že niečo také skúmali vedci.

V knihe je tých tipov viac, nebudem vám už však spomínať ďalšie, lebo je pomerne krátka (200 strán). Je písaná celkom čitateľne, bez zbytočných omáčok a plná praktických tipov. Odporúčam.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

"Ethan Kross nie je len svetovo uznávaný vedec, ale aj výborný spisovateľ. V knihe vysvetľuje, prečo je náš vnútorný hlas potrebný a naučí nás, ako ho dokážeme skrotiť. Vnútorný hlas je prelomová a transformačná kniha, ktorú svet teraz potrebuje."
- Susan CAIN, autorka bestselleru Úspešný introvert -

"Na našom vnútornom hlase je niečo hlboko tajomné, dokonca úžasné, ako si prostredníctvom neho uvedomujeme, kto sme a čo si myslíme. Kross prichádza so skvelými tipmi, ako kontrolovať a skrotiť tento hlas..."
– časopis New Yorker -

Ukázalo sa, že jeden z najdôležitejších rozhovorov, ktorý vedieme, je rozhovor sám so sebou. Ethan Kross skúma hlas, ktorý rozpráva v našej hlave, vysvetľuje, prečo je tam, a odhaľuje, ako sa môžeme naučiť spoliehať sa naň, namiesto toho, aby nám znižoval sebavedomie. Kniha Vnútorný hlas je majstrovský pohľad na ľudskú povahu.
- Chris Schluep, recenzia kníh z amazon.com -

Vydavateľstvo Grada

Čítať viac

„Dáme si poriadne raňajky. To je lepšie ako všetky reči dokopy.“