Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Čarodejnica Bordelína - Sandra Dražilová Zlámalová, Marie Koželuhová (ilustrátor), Bambook, 2022

4,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Čarodejnica Bordelína
Akcia

Čarodejnica Bordelína a jej šibalstvá

Jedného dňa sa do pokojného lesa Bambručiaka nasťahuje čarodejnica Bordelína a vypukne poriadny zmätok! Malej nezbednici totiž nič v lese nie je po chuti. Pretože nie je... Čítať viac

Vydavateľstvo
Bambook, 2022
Počet strán
104

Jedného dňa sa do pokojného lesa Bambručiaka nasťahuje čarodejnica Bordelína a vypukne poriadny zmätok! Malej nezbednici totiž nič v lese nie je po chuti. Pretože nie je čarodejnicou len tak pre nič za nič, čoskoro všetko prečaruje podľa svojich... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
10,58 €

4,99 €

-53 %
platí do 31. 12. 2030
Na sklade, posielame ihneď
Kniha je dostupná v 19 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach
Ďalšie knižné vydania
Čarodějnice Bordelína - Sandra Dražilová Zlámalová, Marie Koželuhová (ilustrátor), Bambook, 2019
Pevná väzba
Čeština, 2019
Do šiestich dní
-5 %

14,10 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Nie je čo závidieť - Barbara Demick, Absynt, 2023
Čarodejnica Bordelína - Sandra Dražilová Zlámalová, Marie Koželuhová (ilustrátor), Bambook, 2022
4,99 €

Viac o knihe

Jedného dňa sa do pokojného lesa Bambručiaka nasťahuje čarodejnica Bordelína a vypukne poriadny zmätok! Malej nezbednici totiž nič v lese nie je po chuti. Pretože nie je čarodejnicou len tak pre nič za nič, čoskoro všetko prečaruje podľa svojich predstáv.
Zvieratká ani deti si s Bordelínou nevedia rady, robí jednu neplechu za druhou. Po celom lese porozhadzuje farebné papieriky, mäkučký mach v zvieracích postieľkach vymení za žihľavu a v noci lieta na svojom kúzelnom dáždniku a robí deťom v izbičkách neporiadok. A nechcite vedieť, čo sa stane, keď ju priletí navštíviť jej brat, čarodejník Pachonosodor! Lenže kto inému jamu kope, sám do nej spadne...  
Čítať viac
Originálny názov
Čarodějnice Bordelína
Počet strán
104
Väzba
pevná väzba
Rozmer
166×243 mm
Hmotnosť
350 g
ISBN
9788080902766
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1341295
Ilustrácie
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Česko
Vydavateľstvo
Bambook
Pre koho
pre deti a mládež
Účel knihy
na rozvoj dieťaťa
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

27

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
8.3.2022
Milá a vtipná knižka
Keď sa čarodejnica Bordelína nasťahuje do lesa Bambručiaka, začne robiť rôzne neplechy. Všetko si prečaruje podľa svojich predstáv a zvieratká si s ňou nevedia rady. Robí len bordel, rozhadzuje farebné papieriky i v noci robí deťom neporiadok v izbách. Ale toto musí skončiť!
V desiatich vtipných príbehoch malý čitateľ spozná Bordelínu, jej brata Pachonosodora aj zvieratká v lese. I keď je Bordelína nezbedná a neporiadna, ale vôbec nie zákerná, pomocou nových kamarátov sa jej podarí prerod na lepšiu a kamarátskejšiu čarodejnicu (ale šibalkou ostane, to sa nebojte).
Z tejto milej detskej knižky vyplýva viacero ponaučení. Deťom sa na pekných príbehoch poukáže na ozajstné priateľstvo a potrebu vzájomnej pomoci. Na konci knihy ešte nájdete aj pesničku Bordelíny s notami. Knihu jednoznačne odporúčam a porozumieť by jej mohli už detičky od 4-5 rokov.
Čítať viac
7.3.2022
Knižná mágia
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
,,Čarodejnica Bordelína“ Vás dostane, a nielen kúzlami. Ona by to totiž mala byť zlá čarodejnica, ktorá zvieratkám v lese Bambručiaku, do ktorého sa nasťahuje, má škodiť. A veru, spočiatku jej to aj vychádza.
Pomocou zázračných formuliek potrápi nielen sovu Mudrlicu, ktorej zrazu chýbajú na hlave okuliare, ale aj ostatné zvieratká. Keď im Bordelína premení mach na žihľavu, všetko ich svrbí. Inokedy zase - z ničoho nič - začnú po lese padať farebné papieriky. Na kúzlenie a čary ale nie je sama. Spolu s bratom, čarodejníkom Pachonosodorom, tiež v páchaní lapajstiev nezaostávajú.

Po čase Bordelína zisťuje, že robiť neplechu ju vôbec nenapĺňa. Práve naopak. Keď zvieratkám, hoci aj omylom pomôže, začína ju hriať niečo na hrudi. A ten pocit sa jej páči, veľmi. Z nezbednej čarodejnice sa pomaly začína stávať dobrácka kúzelníčka, ale proces to nie je jednoduchý.

Čo myslíte, podarí sa nakoniec Bordelíne poraziť zlo, ktorého je predstaviteľkou už dlhú dobu a nechá zvíťaziť dobro, najmä sama v seba? A čo ostatné zvieratká v lese, príjmu ju nakoniec medzi seba?

Táto kniha je vhodná pre väčších čitateľov. Príbehy sú písané jednoducho, zrozumiteľne. Autorka zvolila pekný motív postupnej premeny ,,zla na dobro.“ Knižka má krásne farebné ilustrácie, a sem-tam som si aj ja predstavila, aké by to bolo, byť takou čarodejnicou.
Čítať viac

„V prírode je vlastne niečo neobvyklé iba inou formou prejavu obvyklého“

Kulový blesk - Liou Cch’-sin, 2019
Kulový blesk
Liou Cch’-sin