Kto druhému jamu kope - M.J. Arlidge, Ikar, 2022

16,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Kto druhému jamu kope

Jeden anonymný telefonát, jedna hodina života

„Máš hodinu života.“ Nič viac vo výhražnom telefonáte nezaznie. Spojenie sa preruší. Je to nejaký kanadský žart? Omyl? Nesprávne číslo? Všetko je lepšie ako mrazivá skutočnosť,... Čítať viac

9. diel série
Helen Grace
Vydavateľstvo
Ikar, 2022
472 strán
7-8 hodín čítania

„Máš hodinu života.“ Nič viac vo výhražnom telefonáte nezaznie. Spojenie sa preruší. Je to nejaký kanadský žart? Omyl? Nesprávne číslo? Všetko je lepšie ako mrazivá skutočnosť, že vrah sliedi, čaká a usilovne pracuje na tom, aby do hodiny splnil ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

16,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 42 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Eragon - Christopher Paolini, Fragment, 2024

Viac o knihe

„Máš hodinu života.“ Nič viac vo výhražnom telefonáte nezaznie. Spojenie sa preruší. Je to nejaký kanadský žart? Omyl? Nesprávne číslo? Všetko je lepšie ako mrazivá skutočnosť, že vrah sliedi, čaká a usilovne pracuje na tom, aby do hodiny splnil svoju hrozbu. Ale prečo to robí?

Hľadanie odpovede zostane na ostrieľanej hlavnej vyšetrovateľke Helen Graceovej, ktorá má s podobnými prípadmi bohaté skúsenosti. Lenže tentoraz si vrah majstrovsky udržiava náskok nielen pred obeťami, ale aj pred bezradnou políciou. Chýba motív, stopa, podozrenie. Hodina strachu je dlhá ako celý život.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Originálny názov
All Fall Down
Počet strán
472
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×210 mm
Hmotnosť
528 g
ISBN
9788055184081
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1538831
Vydanie
1
Štýl
napínavý, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
9. diel série
Helen Grace
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

17 hodnotení

14
2
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

14
Miznúce dievčatá - Lisa Regan, 2021
Práve čítam
Miznúce dievčatá

Knižky milujem od detstva, keď mi otec čítal rozprávky na dobrú noc. A už som s čítaním nikdy neprestala. Prečítala som Štyria pátrači, všetko dostupné od Julesa Verna, knihy o Winnetuovi som prečítala viac krát, v škole pod lavicou a doma pod perinou dlho do noci som hltala historické romány ako Gričská čarodejnica. Nasledovalo vela romantických príbehov o láske. Dnes je v ponuke množstvo výborných kníh, dávam prednosť kriminálkam, severským trilerom, historickým románom....jednoducho vždy mám nejakú knihu rozčítanú a dobrovolne sa priznávam, som knihomolka.

Julka M.
Overený nákup
7.5.2023
Kto druhému jamu kope
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Tento triler M.J.Arlidge je rovnako skvelý ako všetky predošlé. Nechýba napatie až po poslednú stranu. Hlavná vyšetrovatelka Helen Graceová sa ako vždy do prípadu zahryzne a aj so svojim tímom nepustí, až kým nezistia kto je vlastne vrah a nakoniec Rachel s nasadením vlastného života dostanú. Určite odporúčam všetkým milovníkom napatia aj M.J.Arlidge. Čítať viac
18
Overený zákazník
9.9.2022
Top!
Takéto ja môžem!!
Som rada, že sa mi kniha dostala do rúk (aj keď ide o posledný vydaný diel série - Však prečo nezačať od konca?! - kniha si ma získala. Zamilovala som si ju a mám chuť prečítať od začiatku všetky časti

Bolo síce vidno, že ide o sériu. Vzťahy medzi postavami boli už “rozbehnuté”, mali čo to odžité, to bolo vidno. Ale kto miluje krimi, táto kniha je tiež preňho. Najmä pre milovníkov tejto série. Myslím, že tento diel je asi rovnako dobrý ako predchádzajúce (i keď hovorím, nemala som tú česť čítať predošlé časti)

Predstavte si, že vám zazvoní telefón… nič iné nepovie druhá strana iba - “Máš hodinu života”. Do hodiny obete umierajú a polícia je v koncoch… prípad perfektný, nútilo ma to čítať ďalej a ďalej. Krátke kapitoly len pridali na rýchlosti čítania, čo oceňujem.

Plus body pridávam k tejto sérii aj kvôli rozvíjaniu súkromného života vyšetrovateľov. Obľúbila som si ich aj celý tím. Sem tam som mala problém zorientovať sa, ale bolo to tým, že všetky postavy (nebolo ich málo) už boli ako tak vykreslené (ako keby som vhupla do ich životov niekde v strede)… No až som sa začítala, pospájala si kto je kto a mala v tom jasno, bolo to výborné čítanie a autor sa zaradil k mojim obľúbeným. Raz určite siahnem po predchádzajúcich dieloch. Veľmi rada by som si prečítala tie začiatky ich životov. Najmä kvôli tomu, že tu nešlo len o prípad nejakého vraha, že sa to vyšetrí a tým to hasne, ale že sa tu vykresľujú životy vyšetrovateľov a ostatných postáv, najmä to sa mi tu zapáčilo a preto som si to zamilovala. Ďallší perfetkný vyšetrovateľský tím. Kde má čitateľ pocit, že tam patrí medzi nich
Čítať viac
Dominik Petriska
Overený zákazník
8.9.2022
Vynikajúci krimitriler
Dovolím si povedať, že M. J. Arlidge patrí k najkvalitnejším krimi autorom, ktorých diela sa mi dostali pod ruky. Dokonale premyslená dejová línia, rafinovane vytvorené charaktery a pútavý štýl tohto anglického autora sa podpisujú na kvalite každého románu, ktorý predstavuje svojim čitateľom. Kniha Kto druhému jamu kope nie je iba klasickým krimi trilerom, ktorý sleduje jednu dejovú líniu, v závere ju ukončí a čitateľovi tak poskytne niekoľko hodín príjemného čítania. Autor nazerá do útrob priateľstva – spochybňuje jeho silu a prinucuje čitateľa zamyslieť sa aj nad samým sebou. Som dobrým priateľom? Dokázal by som sa obetovať pre toho druhého? Posolstvo tohto románu, ktoré si však môže každý vysvetliť svojím spôsobom, považujem za pridanú hodnotu publikácie. Ak hľadáte napínavý a prepracovaný príbeh, ktorý disponuje všetkými atribútmi kvalitnej kriminálky, určite vám túto knihu odporúčam! Čítať viac
25.8.2022
Hneď v úvode musím priznať, že mi prišla o niečo slabšia ako jeho predošlé knihy. Vadilo mi napríklad, že už od začiatku sme poznali budúce vrahove obete, a teda nebolo nad čím premýšľať, a tiež fakt, že jeden jediný zvrat, ktorý nám autor v knihe predostrel, sa dal uhádnuť už z prvých strán.

To však nemenilo nič na tom, že príbeh bol neskutočne čtivý, návykový a ja som tak behom jedného dňa prečítala necelých 500 strán bez najmenšieho zaváhania. Kratulinké kapitoly mi len tak mizli pod prstami a ani som sa nenazdala, bol tu akčný koniec, aký v žiadnom správnom trileri nesmie chýbať.

Ak autorom ešte len začínate, odporúčala by som vám siahnuť najprv po inej z jeho kníh (napr. Pekne spinkaj, bábika alebo Talent na smrť), no ak už viete, čo zo seba dokáže vydolovať, ani Kto druhému jamu kope vás neodradí.
Čítať viac
5
Kto seje vietor - Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt, 2022
Práve čítam
Kto seje vietor

Vždy rád čítam, keď je čas. Dovolenky, to je moje ????

Pavol Gála
Overený nákup
25.7.2022
Kto druhému jamu kope
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Výborná kniha, ako vždy z tejto série. Príbeh zamotaný až do konca, kde sa 3 razy zmenili hlavní podozriví. Mám rád hlavných hrdinov, aj ich vzťahy a celkovo je to pútavá kniha celý čas Čítať viac
21
Overený zákazník
15.7.2022
Nadupaný triler s divokým záverom!
Klasický MJ Arlidge - keďže dlhé roky robil pri filme a spolupracoval na obľúbených seriáloch, jeho knihy sa čítajú ako filmy. Sú dynamické, svižné, výborne premyslená zápletka, zvraty a najmä záver...to je divoká jazda, šialené tempo :-)

„Máš hodinu života.“
Zmätený Callum sa nezmohol na slovo. Volal akýsi chlap. „Prepáčte... kto volá?“ vyjachtal.
Znova ticho.
„Kde je Hannah? Odkiaľ máte tento mobil?“
„Zostáva ti hodina života, Callum.“
Neznámy hovoril tak pokojne, že Calluma to obralo o rozhodnosť. Chladné slová sa mu zabodávali do srdca ako jedovaté šípy.

Opäť výborne vymyslená a ľahko zapamätateľná zápletka: jeden anonymný telefonát, jedna hodina života..a a pribúdajúce mŕtvoly.

Kto druhému jamu kope je už 9.román v sérii Helen Grace a Arlidge si stále udržiava vysoko nasadenú latku. Už po pár stranách naskočíte a akoby ste v Helen stretli starého dobrého priateľa. Prešla si tvrdými skúsenosťami, v osobnom i pracovnom živote. Bola pri naozaj zvrátených prípadoch... no stále je to nesmierne húževnatá a odhodlaná policajtka. Má cit pre detaily, vie fungovať ako súčasť tímu, ale aj samostatne a výborne zvláda stresové situácie. Postava, s ktorou sa radi stotožníte...
Navyše teraz sa to komplikuje postavou Josepha, kolegu seržanta, s ktorým udržiava tajný vzťah...a poriadne zasiahne do vyšetrovania i vzťahov ako takých.
Arlidge vie šikovne vystavať zápletku; vie, kde pritlačiť a ako pritiahnuť vašu pozornosť - využíva na to tradične krátke kapitoly, v niektorých ide do minulosti prostredníctvom knihy jednej z postáv, nechá vás tápať... A potom nasadí diabolské tempo, vedie vás vyšetrovaním, trošku sa s vami pohráva... aby to všetko ukončil naozaj dramatickým záverom. Ten si vychutnáte, také má Arlidge rád a treba uznať, že ich vie písať :-)
Čítať viac

M.J. Arlidge

Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth, 2017
Človek na ulici
Ivan Horváth