Mrazivý bozk
E-kniha

Keď sa láska a žiarlivosť stretnú na zasnežených svahoch...

Rose miluje Dimitriho, Dimitri možno cíti niečo k Tashi a Mason by položil vlastný život, len aby mohol byť s Rose. Na Akadémii sv. Vladimíra sú zimné prázdniny a Rose sa cíti... Čítať viac

2. diel série
Upírska akadémia
Vydavateľstvo
Slovart
312 strán
4-5 hodín čítania

Rose miluje Dimitriho, Dimitri možno cíti niečo k Tashi a Mason by položil vlastný život, len aby mohol byť s Rose. Na Akadémii sv. Vladimíra sú zimné prázdniny a Rose sa cíti všelijako, len nie sviatočne. Útok strigojov postavil ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,09 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Mrazivý polibek - Richelle Mead, Slovart CZ
PDF EPUB MOBI
Čeština
Ihneď na stiahnutie

12,19 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Rose miluje Dimitriho, Dimitri možno cíti niečo k Tashi a Mason by položil vlastný život, len aby mohol byť s Rose.

Na Akadémii sv. Vladimíra sú zimné prázdniny a Rose sa cíti všelijako, len nie sviatočne. Útok strigojov postavil všetkých do pozoru a Akadémia je priam zaplavená strážcami vrátane Rosinej matky Janine Hathawayovej. A akoby slovné a fyzické potýčky s matkou nestačili, Dimitri má oči len pre Tashu, Mason sa až po uši zamiloval do Rose, ktorá sa každú chvíľu ocitá v Lissinej hlave, práve keď si to rozdáva so svojím frajerom Christianom. Strigoji vo svojich útokoch nepoľavujú a moroji ani strážcovia nechcú nič riskovať, a tak je výročný lyžiarsky zájazd pre všetkých povinný! Zasnežené pláne a luxusné lyžiarske stredisko poskytuje len ilúziu bezpečnosti, ktorú musí Rose opustiť, keď jej traja kamaráti zaútočia na oveľa silnejších a nebezpečnejších strigojov. Rose prichádza na pomoc len Christian, ale každé hrdinstvo má svoju cenu.
Čítať viac
Originálny názov
Frostbite (Vampire Academy 2)
Počet strán
312
Naše katalógové číslo
1399213
Štýl
dobrodružný, napínavý, romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
2. diel série
Upírska akadémia
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
young adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

13 hodnotení

58
11
3
0
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

10.5.2023
Mrazivý bozk
Tento diel sa mi páčil viac ako predošlý. Kniha ma okamžite pohltila a nechcela pustiť. Áno, boli tam nejaké veci, ktoré mi tak úplne nesadli. Ale rozhodne je to slušné pokračovanie, ktoré vás naláka na pokračovanie. Je vidieť že sa Rose ako postava krásne vyvíja. Som zvedavá čo v nej zanechá zen traumatický zážitok. Ale teší ma že má pri sebe niekoho ako je Dimitri. Odporúčam a prajem príjemné čítanie. Čítať viac
3
Pán tieňov - Cassandra Clare, 2018
Práve čítam
Pán tieňov

Milujem knihy. No nie som knihomoľ od detstva, lebo ako dieťa som si neuvedomovala prítomnosť myšlienok, ktoré sú v nich ukryté. Avšak keď som trochu dospela a pochopila silu dobrej knihy, zmenili sa mi priority. Zrazu mi nešlo len o to, aby som prečítala čo najviac strán z donútenia, lebo musím. Chcela som tie knihy čítať, pretože ak bol príbeh dostatočne dobrý, strán nebolo nikdy dosť. A z každou prečítanou knihou ich bude stále menej a menej a menej...

Simona Vargová
Overený zákazník
31.10.2022
Je to stále lepšie a lepšie.
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Táto časť sa mi páčila omnoho viac. Myslím ze príbehu dodáva úplne nový šmrnc. Hlavne by som si nikdy nemyslela ako rýchlo ma vtiahne do deja, že od prvej sekundy som ju nedokázala zložiť z rúk. Avšak čo má najviac mrzí je Masonova smrť. Chápem, ze nejaká postava musela prísť o život. Avšak prečo on? Aj keď mu Rose nedokázala jeho city opätovať, bol to jej najlepší kamarát. A jedna z mojich obľúbených postáv. Neviem čo ma čaká v ďalšej časti bez neho, ale rozhodne viem, ze toto je moja nová závislosť. Čítať viac
2.8.2022
Recenzia
Mrazivý bozk je druhou časťou skvelej upírskej série a potešila som sa, že budem konečne čítať niečo, čo nepoznám. Vo svete upírov nastáva zimné obdobie a prázdniny, kde sa všetci presúvajú na chatu. Nielen, aby oslávili sviatky, ale hlavne preto, aby sa spoločne chránili a skryli pred strigojmi. Myslím, že túto časť som mala prečítanú rýchlejšie, nedokázala som sa odtrhnúť. Rose a jej interakcia s mamou nemala chybu, bolo by mi jej aj ľúto, keby som sa dokázala prestať smiať. Celkovo mi však v tejto časti prišla taká smutná a chápala som jej pocity, keďže sa jej najlepšia kamarátka vzďaľovala. A to nie je príjemné pre nikoho. Lenže Lissa a Christian sú také zlatíčka, že som im to dokázala odpustiť. Aj keď nezávidím Rose jej schopnosť v istých inkriminovaných situáciách. Dimitri ma hneval, tak veľmi som chcela, aby niekam napredoval ten neexistujúci vzťah a obávam sa, či sa to niekedy naplní. Asi sa nechám prekvapiť. Na scénu sa dostáva nová postava Adrian a vôbec som ho nechcela mať rada kvôli Dimitrimu, až som zistila, že je vlastne super a vtipný. Ale verím, že má ešte čo ukázať. Opäť v príbehu nechýba akcia, nevysvetliteľné útoky strigojov, blížiaca sa hrozba a vojna, neskutočne vtipné scény a hlášky, pri ktorých neudržíte vážnu tvár a takisto smrť. Nečakané, že? Žiaľ, pre mňa to bolo veľmi nečakané a ešte som to doteraz nestrávila. Prečo? Prečo autori vždy vezmú vaše srdce a ešte ho aj podupú? Rozhodne sa však teším na návrat do Akadémie sv. Vladimíra a čo ďalšie Rose aj Lissu čaká. Čítať viac
21
Overený zákazník
19.7.2022
Svetom morojov a dampírov otriasol útok na kráľovskú rodinu a tak je výlet na lyžiarsku chatu povinný pre všetkých študentov z Akadémii svätého Vladimíra.

V príbehu sa okrem nových dobrodružstiev a nebezpečenstiev objavia aj nové postavy. Medzi nich patrí napríklad taký Adrian Ivaškov, ktorého mám veľmi rada. Je to určite postava, ktorá má čo ukázať a ponúknuť čitateľovi. A určite sa s ňou nelucime tak skoro.
Páčilo sa mi ako sa autorka hneď od začiatku vrhla do deja a teda sme nemuseli dlho čakať na nejakú tú akciu.

Vzťah alebo teda lepšie povedané to niečo čo sa deje medzi Rose a Dimitrim v tejto časti trochu „stagnuje“. Oboch ich to k sebe priťahuje, ale z určitých dôvodov nemôžu byť spolu a každý sa s tým snaží vyrovnať po svojom.
Milujem Dimitriho múdrosti a rovnako zbožňujem ako na nich reaguje Rose, ktorej táto stránka Dimitriho lezie na nervy, ale zároveň ich v kútiku duše zbožňuje aj ona ? toto sú také maličkosti, ktoré príbeh vedie doviesť k dokonalosti.

Dej plynul mimoriadne rýchlo presne ako aj pri ostatných častiach. Ani som sa nenazdala a už som bola na konci. A k tomu koncu... to bolo tak smutné a po každe ako to čítam tak ma to zasiahne. Ale to len dokazuje aká je autorka talentovaná a ako dokáže čitateľa vtiahnuť do deja.

Okrem krásnych obálok sú knižky pekne graficky spracované aj vo vnútri.
Čítať viac
22
Overený zákazník
26.6.2022
Druhá časť bola rovnako perfektná!
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Prológ v jednej kapitole zhrnul všetko podstatné z predchádzajúceho dielu, takže nevadí, ak knihy nečítajte za sebou. Perfektne si tak pripomeniete príbeh z pohľadu Rose. 
Strigoji sú čoraz agresívnejší a zdá sa, že sa dokonca spojili s ľuďmi! Moroji a dampíri sú v ohrození. Bude lepšie skrývať sa a brániť alebo napadnúť strigojov? 
Čítanie druhej knihy som si veľmi užila. Opäť som ju nepustila z ruky, kým som nebola na poslednej strane . Nechcem prezrádzať dej, ale Rose je teda poriadne odvážna! Trochu som tušila, že neposlúchne a vrhne sa zachrániť kamarátov, ale že sa to vyhrotí až tak som vôbec nečakala. Bolo mi ľúto Masona. Obľúbila som si ho, hoci ho Rose tak trochu využila, aby zabudla na Dimitriho ale záver opäť raz dokázal, že sa nedá odolávať, ak k sebe patríte. Prostredie upírske akadémie sa tentokrát zmenilo za luxusný lyžiarsky rezort a bolo to veru príjemné osvieženie. Obľúbila som si aj Adriana a som veľmi zvedavá, ako sa jeho postava bude vyvíjať a tuším vzniknú menšie pletky s Rose :)
Čítať viac
4.5.2022
Pokračovanie lepšie čitateľné
Pokračovanie jednotky malo za mňa väčší spád, potešilo predstavenie Adriana. Rose mi je čím ďalej nesympatickejšia, tým, ako ju všetci milujú a ona to berie tak samozrejme - "veď som úžasná". Nelogické rozhodnutia postáv pripisujeme mladému veku a tomu, že inak by predsa nemohla zahviezdiť naša "úchvatná" hrdinka. Na konci dokázala autorka prekvapiť - plus body pre ňu. Čítať viac
9

Moje meno je Zuzka a som vášnivá čitateľka. Prečítam si takmer všetky žánre a nesúdim knihu podľa obalu.

Zuzana Tomasch
Overený nákup
21.3.2022
Mrazivý bozk
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Druhý diel zo série Upírska akadémia sa mi páčil o niečo viac ako ten prvý. Hneď od začiatku sa v knihe vyskytovalo viac akcie. Útoky strigojov, príchod Roseinej mamy a v knihe sa objavili nové postavy. Hneď som si obľúbila postavu Adriana a som naňho zvedavá v ďalších dieloch. V tomto diely sa však trochu "zabudlo" na Lisu, nevyskytovala sa v knihe tak často.
Keďže je to kniha určená pre mladších čitateľov, nachádzalo sa v knihe niekoľko momentov, ktoré ma rozčuľovali ale keby ju číta moje mladšie ja, určite by to vnímalo inak.
Kniha je napísaná pútavo, číta sa v podstate sama a určite ju odporúčam každému nadšencovi YA upírskych príbehov.
Čítať viac
29.8.2020
Aj keď sa mi druhý diel páčil viac ako prvý, stále mu nemôžem s čistým svedomím dať 4 hviezdičky... Dej sa mi zase zdal veľmi predvídateľný, niektoré scény nemožno označiť inak ako klišé, ale hlavná zápletka bola oveľa zaujímavejšia ako v predchádzajúcej knihe. Rose som si stále neobľúbila, no chápem všetky čitateľky očarené Dimitrim :) Záver (možno tých posledných 100 strán) bol dosť dobrý, dokonca ma tam jedna vec aj prekvapila. Som zvedavá, akým smerom sa vydajú nasledujúce časti. Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Podľa mňa si rozprávka. si očarujúca, statočná a prekrásna. a...a dúfam, že mi dovolíš, aby som bol súčasťou tvojho príbehu. “

Zasnený Neznámy - Laini Taylor, 2019
Zasnený Neznámy
Laini Taylor