Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Ostať alebo odísť? - Ramani Durvasula, Eastone Books, 2021

12,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ostať alebo odísť?

Ako sa zbaviť toxických ľudí a prevziať kontrolu nad vlastným životom

Kampane bojujúce za zdravie a duševnú pohodu odporúčajú vyhnúť sa nezdravej strave, sedavému životnému štýlu, tabaku, drogám a alkoholu, no takmer nikdy do zoznamu nezaradia... Čítať viac

Vydavateľstvo
Eastone Books, 2021
Počet strán
272

Kampane bojujúce za zdravie a duševnú pohodu odporúčajú vyhnúť sa nezdravej strave, sedavému životnému štýlu, tabaku, drogám a alkoholu, no takmer nikdy do zoznamu nezaradia komplikovaných a toxických ľudí... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

12,99 €

Na sklade, posielame ihneď

Dostupné v 12 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Hlbina & Láska - Werkstatt Lab, 2023

Viac o knihe

Kampane bojujúce za zdravie a duševnú pohodu odporúčajú vyhnúť sa nezdravej strave, sedavému životnému štýlu, tabaku, drogám a alkoholu, no takmer nikdy do zoznamu nezaradia komplikovaných a toxických ľudí. Pritom práve ,odstránenie’ takýchto ľudí z nášho života môže mať výrazne priaznivý vplyv na naše fyzické aj psychické zdravie.

Štatisticky je takmer isté, že aj vy máte vo svojom živote narcistu, ktorý nahlodáva vaše duševné zdravie a váš dobrý pocit zo seba samého. Môže to byť váš partner, priateľ, kolega či rodič. Zotrváte v takomto vzťahu? Alebo z neho odídete? Táto kniha vám pomôže odhaliť toxickú osobu vo vašom okolí a rozhodnúť sa, čo urobiť. Kniha Ostať alebo odísť približuje na príbehoch reálnych ľudí znaky narcistickej osobnosti a ponúka realistický návod, ako zhodnotiť svoju situáciu a nájsť silu opäť prevziať kontrolu nad vlastným životom.
Čítať viac
Počet strán
272
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
145×207 mm
Hmotnosť
347 g
ISBN
9788081094224
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1035487
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Eastone Books
Pre koho
pre dospelých
Účel knihy
motivačná
Originálny názov
Should I Stay or Should I Go?: Surviving a Relationship with a Narcissist
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Ostať alebo odísť? - Ramani Durvasula, Eastone Books, 2021
Kľúčom je pokoj - Ryan Holiday, Eastone Books, 2021
24,66 €

Hodnotenia

5,0 / 5

8 hodnotení

8
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Jana Koptašiková
Overený zákazník
16.9.2023
Povinné čítanie
Zrozumiteľne písaná kniha. Pre nezainteresovaného človeka, ktorý a nikdy nestretol s partnerom narcistom môže vyznieť ako sci-fi, ale pre osoby, ktoré sa s tým stretli je to skôr ako triler, že ako mohli byť zmanipulované do takej miery,že si nevšimli všetky tie red flags, ktoré boli celý čas prítomné. Je strašidelné ako narcista vie ovplyvniť psychiku partnera. A doslova strhnúť vo svoj prospech celý jeho život aj identitu. Dala by som to ako povinné čítanie do výbavy 18+ dievčatám, ale kľudne aj chalanom. Nech si cez túto knihu osvoja informácie, že ak sa im zdá, že v živote strácajú samých seba a majú dojem, že sa musia pred partnerom kontrolovať čo spravia a čo povedia, a čo si akože myslia, tak to nie je ok.
Výborná kniha!!!
Čítať viac
Anita
Neoverený nákup
30.9.2022
100% odporúčam
Túto knihu by som zaradila medzi povinné čítanie. Je napísaná zrozumiteľne a zároveň pútavo. Mnohým nešťastným vzťahom by sa dalo predísť, ak by sme si všímali hneď na začiatku znaky toxicity človeka, ktoré autorka veľmi dopodrobna opisuje.
Tiež sa dozvieme odporúčania ako sa z takého vzťahu dostať alebo ak sa rozhodneme ostať, ako eliminovať následky spolužitia s toxikom na svoje duševné zdravie. Toto je jedna z kníh, ku ktorým sa budem opakovane vracať, aby som si pripomínala, na čo dať pozor, kým nieje neskoro.
Skutočne odporúčam všetkým, ktorí sa zaujímajú o psychológiu, vzťahy, alebo tým, ktorí sa trápia vo vzťahu a nevedia ako z toho von.
Čítať viac
Tamar
Neoverený nákup
26.7.2022
Skvelá a nápomocná
Túto knihu vrele odporúčam.
Je napísaná zrozumiteľne, ľudsky a s praktickými ilustráciami.
Autorka sa nezaoberá len klasickou učebnicovou narcistickou poruchou osobnosti, ale aj narcistickým spektrom, ktoré je veľmi široké.
Využije ju každý, kto sa už s narcistom stretol, kto má podozrenie, že ho má vo svojom blízkom okolí/práci, ale aj človek, ktorý sa chce v tejto oblasti viacej orientovať a naučiť sa identifikovať toxickú osobnosť.

Dr. Ramani však nezostáva len pri opise a identifikácii narcistického správania.
Citlivo a bez posudzovania sprevádza čitateľa a usmerňuje ho nielen v oblasti vysporiadania a zvládania narcistického správania partnera/priateľa/šéfa, ale mu ukazuje aj ako dospieť k rozhodnutiu, či zostať, alebo odísť z takéhoto vzťahu.
Čítať viac
27.1.2022
Úchvatná kniha
Prečítala som už viacero kníh na tému narcizmu, no musím uznať, že táto kniha bola jednoznačne tou najlepšou. Kniha je napísaná veľmi pútavo a zrozumiteľne. Obsahuje tie najpodstatnejšie veci, ktoré o narcizme musíte vedieť. Ak máte vo svojom okolí alebo vo svojej blízkosti osobu, ktorá "trpí" narcizmom, jednoznačne odporúčam prečítať. Čítať viac
Mária Bodová
Neoverený nákup
11.11.2021
Vynikajúca kniha
Pravdivo, pútavo napísaná kniha psychologičkou o narcisoch. Kto má v rodine takého človeka, určite by si ju mal prečítať. A nie len ten, každému by sa zišli informácie o povahe človeka, ako sa vopred vyhnúť ľuďom bez charakteru, citu, spolupatričnosti. Čítať viac

Vydavateľstvo Eastone Books

Čítať viac
Kúpte spolu
Ostať alebo odísť? - Ramani Durvasula, Eastone Books, 2021
Kľúčom je pokoj - Ryan Holiday, Eastone Books, 2021
24,66 €

„Nie každý kto blúdi je stratený.“

Společenstvo prstenu - J.R.R. Tolkien, 2012
Společenstvo prstenu
J.R.R. Tolkien