Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Súkromné problémy: Kassandra - Hana Repová, BESTSELLER, 2022

11,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Súkromné problémy: Kassandra

Moja grécka rodina

Kassandra si svoj život presne naplánovala a drží sa svojho predsavzatia už nikdy nikomu nedovoliť, aby jej život ovplyvnil. Darí sa jej to až do času, keď jej sestra Elaia... Čítať viac

4,5 39 hodnotení
5. diel série
Súkromné problémy
Vydavateľstvo
BESTSELLER, 2022
272 strán
4-5 hodín čítania

Kassandra si svoj život presne naplánovala a drží sa svojho predsavzatia už nikdy nikomu nedovoliť, aby jej život ovplyvnil. Darí sa jej to až do času, keď jej sestra Elaia oznámi, že ich hľadá nevlastný brat - Sebastian. Konečne má meno k osobe... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

11,90 €

U dodávateľa
Posielame do 24 – 29 dní

Dostupné v 54 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Kassandra si svoj život presne naplánovala a drží sa svojho predsavzatia už nikdy nikomu nedovoliť, aby jej život ovplyvnil. Darí sa jej to až do času, keď jej sestra Elaia oznámi, že ich hľadá nevlastný brat - Sebastian. Konečne má meno k osobe, ktorú v detstve nenávidela, hoci svojho brata nikdy nestretla. Napriek tomu, že teraz žijú v jednej krajine, nikdy neplánovala niečo na tom zmeniť. No osud to zariadi inak a posiela jej do cesty nielen Sebastiana, ale s ním aj muža, ktorého stretla dávno, no zabudnúť na neho jej nedovolí vlastné svedomie. Je jedno, ako dlho si bude nahovárať, že k nemu už nič necíti, srdce jej bude naďalej protirečiť. No ani Jakob nikdy nezabudol a jediný pohľad na Kassandru prinavráti všetky bolestivé spomienky.

Občas naše životy dokáže zmeniť aj banálna vec. Niekedy napríklad biely kufor.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1502883
Počet strán
272
Väzba
pevná väzba
Rozmer
143×197 mm
Hmotnosť
392 g
ISBN
9788082520395
Rok vydania
2022
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
5. diel série
Súkromné problémy
Vydavateľstvo
BESTSELLER
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

39 hodnotení

29
4
4
0
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Alena Precechtelová
Neoverený nákup
12.1.2024
Úžasná
KASSANDRA 5. časť série SÚKROMNÉ PROBLÉMY je výborná knižka . Dozvedela som sa nielen príbeh Kassandry , ale aj novinky o nemeckej rodine Sebastiána, ktorý je nevlastným bratom Kassandry a Elai. Ako ovplyvní život rodiny v grécku nielen Sebastiána, Kassandry , Elai aj iných sa dozvieme v tomto úžasnom príbehu . Knižku Vám odporúčam . Ja sa idem začítať do príbehu Elai Čítať viac
Petra
Neoverený nákup
21.12.2023
Výborný oddych
Táto kniha bola neskutočným únikom od reality. Čítanie bolo úplným potešením a vrelo odporúčam každému, kto potrebuje vypnúť od starostí! Čítať viac
20.7.2023
Autorka nám nadelila ďalší neopakovateľný príbeh - tentokrát spoznáme Kassandru, ktorá bola pre mňa v predchádzajúcich dieloch tak trochu záhada. Navonok tvrdá a pre niekoho možno necitlivá osoba pomaly odkryla svoje tajomstvá a získala si ma na celej čiare. A i keď som všetkým súrodencom držala palce aby si našli svoje životné šťastie, Kassandre som ich držala dvojnásobne. Krásny príbeh plný emócií, súrodeneckého porozumenia, odpustenia a hlavne lásky. Čítať viac
Zuzana Belohorcová
Neoverený nákup
1.6.2023
zasa raz bombová kniha
Kasandru som zo začiatku veľmi nemusela, ale autorka ukázala, že vie ako napísať napínavú knihu. Odporúčam. Čítať viac
1.6.2023
Milujem túto knižnú sériu! :)
Ja som sa do tejto knižnej série úplne zamilovala! Tlieskam Hanke, že opäť ponúkla dokonalú dejovú líniu, v ktorej rozplietla pokračovanie Kassandrinho príbehu a vrátila nás v deji aj do jej detstva. Jakoba som si zamilovala :) Ich trpko smutný príbeh lásky ma nútil otáčať stránku za stránkou a dúfať, že to celé ustoja! Obdivujem Hankine nápady, raketový štart knihy a otvorený koniec, ktorý nám sľubuje, že séria Súkromné problémy ešte nekončí. Verím, že na Elenin životný príbeh nečakám sama! Čítať viac
Adela
Neoverený nákup
19.4.2023
Príjemný rodinný pribeh
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Neviem si predstaviť, že by som sa v dospelosti dozvedela o nevlastnom súrodencovi. Bol by to určite obrovský šok a neručím za to, ako by som zareagovala, pretože ja som veľmi citlivá osoba. Je možné, že by som potrebovala nejaký čas, aby som to spracovala. Žiť celý doterajší život v tom, že máte dvoch súrodencov, ktorých ľúbite a cítite potrebu ich chrániť, čo je úplne prirodzené. Skrátka úloha staršej sestry. A však potom nám osud zamieša kartami až stojíme pred novým životným rozhodnutím. Prijať do svojho života ďalšieho, aj keď nevlastného súrodenca? Cítime sa zvláštne rozpoltení, nahnevaní a nechceme, aby sa niečo zmenilo. Ten hore má s nami očividne iné plány a musíme prejsť určitými etapami, aby sme sa z nových vecí poučili a získali nový, znelejší pohľad na život.

Vždy jeden zo súrodencov musí byť pilierom. Nezáleží, či ste dvaja alebo viacerí. Ten silnejší si zoberie pod ochranné krídla tých slabších a bezradnejších. Snaží sa ochraňovať a dávať na nich pozor. Často, keď mladší súrodenci niečo vyvedú, zoberie to na seba, lebo je vyspelejší a cíti zodpovednosť voči súrodencom. Niekedy aj za cenu, že mu to zanechá jazvy na duši po celý život. Čo všetko sme ochotní pretrpieť pre dobro našich najbližších? Toto si odnášam z knihy Súkromné problémy Kassandra. Príbeh je o veľmi silnej žene, ktorá mala vo svojom vnútri hlboké jazvy, ktoré nedokázal zahojiť ani čas.

Ďalším dielom zo série Súkromné problémy je príbeh Sebastiánovej sestry Kassandry, ktorým nám priblížila svoj životný príbeh, ktorý vôbec nebol jednoduchý. Vnášal nám do srdca smútok, bolesť aj trochu nádeje, že všetko zlé, čo sa nám v živote prihodí je v konečnom dôsledku na niečo dobré. Otvorením knihy akoby som sa ocitla u vzdialenej rodiny, ktorú som dlho nenavštívila, ale je môjmu srdcu blízka.

Kassandru sme mali možnosť spoznať tak trochu v predošlých častiach. Musím priznať, že som k nej pociťovala určitý druh rešpektu. Temperamentná Grékyňa má za sebou ťažkú minulosť, ktorá jej na duši zanechala jazvy. Otec sa k nej nepekne správal, a aby ochránila svoju mladšiu sestru často si vytrpela hrozné veci. Pri čítaní čoho všetkého bol jej otec schopný mi zvieralo srdce. Za maskou tvrdej a nedostupnej ženy, ktorá si okolo seba vystavala múr, aby jej už nikto neublížil, sa skrývala silná osobnosť, ktorá sa nedala zlomiť osudom. Preto si jej dôveru a miesto v srdci bolo ťažké získať. Ja som si ju obľúbila. V živote, pod vplyvom ťažkej minulosti urobila niekoľko chýb, ktoré ľutovala. Osud jej však ponúkol možnosti, aby to mohla napraviť, keď prestane byť tvrdohlavá. Sympatické mi boli aj jej kamarátky. Bola vorkoholička a cítila sa osamelá.

Jacob, bol rovnako tvrdohlavý ako Kassandra. Tiež za sebou má ťažkú minulosť. Mama mu zomrela vychovával ho iba otec, ktorý mal nad synom veľkú moc. Všetko sa zmenilo, keď nastúpil na výšku a spoznal tam dievča, ktoré mu obrátilo život naruby. Vyzeralo to ideálne no stačila jedna nepekná udalosť a ich cesty sa rozišli. Jacobovi to zlomilo srdce a odvtedy preňho vzťahy už nemali takú cenu ako predtým. Páčilo sa mi aký bol Jacob starostlivý poslucháč, a že vždy vedel povedať tie správne slová. Bol to muž, ktorý vedel bojovať za správnu vec aj na úkor toho, že všetko stratí. Áno, aj on urobil v živote veľa chýb no aj tak si myslím, že by v živote malo byť viac takých mužov ako on.

Romantická linka medzi Jacobom a Kasandrou bola ako na hojdačke. Bolo z nich obidvoch cítiť ako sa majú navzájom radi, zároveň nad nimi ako Damoklov meč visela ťarcha minulosti, z ktorej sa nevedeli posunúť. Veľmi som si priala, aby si k sebe opäť našli cestu. Veď ako sa hovorí stará láska nehrdzavie. Chémia medzi nimi fungovala aj po rokoch.

Stretávame sa tu aj so súrodencami zo žltého domu. Sebastián sa konečne dozvie prečo si Kassandra od neho držala taký odstup. Dozvieme sa ako pokračujú životy Lilly, Denisa a Tiny. Čo som privítala lebo mi ich osudy chýbali.

Nesmierne sa teším na ďalší príbeh, keď som zistila o kom bude. Som zvedavá ako autorka opäť zamotá osudmi tejto rodiny.

Nechajte sa zlákať príbehom, v ktorom dokáže jeden ošúchaný kufor zmeniť osudy dvoch ľudí. Ja som si to užila hoci by som si priala, aby mala kniha viac strán. O tejto rodine by som dokázala čítať donekonečna.

Ďakujem vydavateľstvu za možnosť dostať knihu na spoluprácu.
Čítať viac
6
Zhoríme - Adam Kováčik, 2020
Práve čítam
Zhoríme

Ahoj volám sa Lucia Milujem knihy , je to môj maly útek do môjho sveta .

Lucia Horňáková
Overený zákazník
28.3.2023
Odporúčam
Súkromne príbehy súrodencov zo žltého domu sú výnimočne
musím napísať že každou knihou bol príbeh lepšie a lepší
Kniha Kassandra bola prečítaná za pár hodín
za maskou silnej ženy sa skrývala nežná bytosť
Žena ktorá si v dectve vytrpela viac než dosť
V živote urobila chybne rozhodnutie no pokúsila sa ho zmeniť
Dostala šancu na novy začiatok ….
Dozviete sa ako dokáže jeden kufor zmeniť život viacerým ľudom
Náhoda ? Osud ?
Ak k sebe niekto patrí bude spolu aj po nejakom čase ?dokazu si odpustiť ? A začať od začiatku ?

Trúfam si povedať že knihy od Hana Repová mám prečítané vsetke
Je to úžasná autorka a uz teraz sa teším na další diel ..
Čítať viac
8
Chytiť Vianoce - Terri Blackstock, 2022
Práve čítam
Chytiť Vianoce

Citam 90% slovenskych autorov. Nie som bloger, ziaden profi-insta-book-lover, ani odborny recenzent. Mam nazor a pocity, ktore zverejnujem. Som citatel smrtelnik, takmer neznama osoba v kniznom svete.

Nikol Jaššová
Overený zákazník
28.3.2023
Autorka opat nesklamala - Kasandra
Prijemne citanie, ziadne omacky, dej pozvolna napreduje a nuti ta knihu citat az do konca. Seriu Sukromne problemy tvori, zatial, 5 knih. Autorka vytvorila rozne postavy, charakterovo rozdielne a so zaujimavymi zivotnymi pribehmi. Co kniha to zazitok, kazda kniha sa venuje konkretnemu surodencovi. Rada "stretavam" postavy z predchadzajucich knih. Tak ako zivot aj kniha ponuka cakane aj necakane momenty. Kazdy ma silu bojovat aj ked si to mnoho krat sam nemysli, ze toto ci tamto este zvladne. Kasandru tazi minulost, ktora ju brzdi. Pochopi, odpusti a posunie sa. Inak o takej lavicke pod oknom, snivam aj ja. Koniec mi prisiel daaky hrr, ci daaka kapitola sa stratila v procese vyroby? V piatom pribehu su podmienky na dalsiu knihu, zeby? Mam precitane vsetky HR knihy a cakam dalsiu. Za mna urcite ano, chodte do toho. Čítať viac
3.3.2023
Dalsi skvelý pribeh zo Zlteho domu
Piaty diel zo serie sukromnych problemov surodencov zo Zlteho domu. Tentokrat o nevlastnej sestre Sebastiana Kassandre ktora zije v Grecku. V pribehu nechyba správna davka romantiky hlavne medzi Kassandrou a Jakobom, dozviete sa zivotny pribeh Kassandry ako zila predtym ako spoznala Sebastiana ake mala detstvo a zivot. Dozviete sa ako dokaze jeden obyčajný kufor zmenit zivoty viacerych ludi. Nahoda alebo osud? Ja si osobne myslim ze ak dvaja ludia k sebe patria tak si cestu vzdy najdu aj ked sa zda uplne nerealna. Zaver sa mi zdal taka rychlovka ale ani napriek tomu mi nepokazil pozitivny pocit z citania. Velmi sa mi na autorkinych knihach paci ze sa nevenuje len cisto jednej postave ale okrajovo spomenie ako ziju aj ostatni surodenci Tina, Sebastian, Lilly a Denis. Takze v podstate prezivame celu seriu so vsetkymi surodencami. Knihu vrelo odporucam. Mne sa zatial pacili vsetky knihy od pani autorky a uz sa velmi tesim na dalsiu knihu o Kassandrinej a Sebastianovej sestre Elaili. Uz aby to bolo. Čítať viac

Hana Repová

Čítať viac

Vydavateľstvo BESTSELLER

Čítať viac

„Srdce je ako šíp. Treba ho namieriť, ak má trafiť cieľ. “

Vrania šestka - Leigh Bardugo, 2017
Vrania šestka
Leigh Bardugo