Eva Krajancová

13

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Knihy roka 2021
2021
Môj názor pomáha
2020
Domáca legenda
TKV
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2019
Šťastných 7
2018
Šťastných 7
2017
Šťastných 7
2016
Šťastných 7
2015
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

13
13

Eva Krajancová napísala recenziu

09.04.2024 05:01

Milý príbeh malého dievčatka Paulínky naučí naše deti upratovať! O tom predsa snívame, nie?

Príjemné spracovanie, krásne ilustrácie a za obrovské plus považujem aj bilingválne prevedenie knižky :) Budeme ju určite čítať opakovane, aby sme si fixovali anglické vety :)

Čítať viac

13
13

Eva Krajancová napísala recenziu

08.02.2024 19:43

Mám veľmi rada tvorbu slovenských autorov, koniec koncov, niet sa čomu čudovať, mnohí by si zaslúžili dostať sa na popredné priečky svetových knižných rebríčkov. Michala určite. Okrem Ivety som prečítala každú jej knihu, každou ďalšou prekonáva tú predchádzajúcu :) Je to jedna z autoriek, ktoré sú u mňa must read okamžite po vydaní ich kníh.

Obdivujem Miškinu schopnosť tak dokonale vygradovať dej, vystihnúť emócie, ktoré prežívam súčasne s hlavnými aktérmi knihy, akoby sa práve diali mne. Je to naozaj umenie. Ak hľadáte knihu, ktorá vám vlezie pod kožu, potom sú to práve Miškine knihy. Za mňa úžasný čitateľský zážitok :) Ťažko sa mi čítačka púšťala z rúk...

A príjemne ma prekvapili i postavy, ktoré mi boli srdcu blízke :) Naozaj skvelá kniha :)

Čítať viac

13
13

Eva Krajancová napísala recenziu

31.01.2024 06:44

Téma 2. svetovej vojny v knihách mi vôbec nie je cudzia, musím priznať, že vďaka knihám som navštívila niekoľko koncentračných táborov, spoznala mnohé situácie, ktoré ľudia museli počas vojnového obdobia zvládnuť, no kniha Sirota z Varšavy sa tak trochu vymyká knihám z tohto obdobia tak, ako ich doposiaľ poznám.

Hoci to budete čakať, nepošle vám za múry koncentračného tábora, namiesto toho autorka čitateľom otvára brány Varšavského geta. Spoznávate Romana, postupne sa zoznamujete s celou jeho rodinou, aby, keď sa vám dostane pod kožu, vytrhnú vám ju priamo pred očami z ich známeho prostredia a posielajú ich na istú smrť. Nik z nás by sa s tým nevyrovnal, keby pre ľudskú zlosť prichádza v jedinom okamihu o celú svoju rodinu, podobne sa s tým nikdy nevyrovná ani Roman, ani nik, kto žije v gete, na pokraji spoločnosti, trpí hladom, špinou, ľudia okolo neho zomierajú pre choroby, hlad, zoslabnutie, vyčerpanie...

Protikladom k Romanovi je jemná, nežná a mladá Emilía, ktorej život tiež poznačila židovská otázka. Musím povedať, že mi jej životný príbeh otvoril oči, a až pri tejto knihe som pochopila, že nielen situácia v koncentračných táboroch počas 2. svetovej vojny bola náročná... A poviem vám, nemenila by som... Dnešnú dobu, za tú, ktorí žili naši starí rodičia... Vždy keď siaham po knihách s témou 2.svetovej vojny, myslím na mojich starých otcov, ktorí sa vojny nedobrovoľne museli zúčastniť a na moje staré mamy, ktoré ich v tom období čakali doma a... Keďže som bola dieťaťom, dozvedela som sa od nich len zopár príhod, ktoré zažili a skôr sa vždy v rozprávaní hľadali výnimočné a úsmevné spomienky. Ktovie, čo všetko by som sa dozvedala dnes, keby sedím ako pozorný poslucháč pred svojim starým otcom a rozpletáme spoločne spleť jeho spomienok? Kniha Sirota z Varšavy určite stojí za prečítanie.... A ako k mnohým iným z tejto témy sa k nej určite ešte v budúcnosti vrátim :)

Čítať viac

13
13

Eva Krajancová napísala recenziu

28.01.2024 08:51

Moje prvé stretnutie s Lucindou Riley bolo naozaj veľmi uspokojivé. :) Príbeh, ktorý postupne rozohrávala nenechal čitateľa v stagnácii či nedajbože vychladnúť. Práve naopak. Pribúdajúci vraždami dej graduje a keď si myslíte, že ste odhalili vraha, autorka vám dokáže, ako veľmi sa mýlite. Jedna z mála detektívok, ktorá pre mňa nebola odhaliteľná od prvého momentu, hoci niektoré časti dejovej línie sa predvídať dali, dej ma bavil. Záver knihy mi vnukol nádej, že chcela autorka pokračovať v budovaní hlavnej postavy a teda chcela priniesť ďalšie a ďalšie príbehy, je obrovská škoda, že sa ich už nedočkáme....

Čítať viac

13
13

Eva Krajancová napísala recenziu

29.12.2023 21:16

S Hankinými knižkami mám taký malý problém! Začnem ich čítať, a knihu nepustím z ruky, kým neskončím! Takto som opäť čítala do tretej ráno :) Sériu Súkromné problémy som si naozaj zamilovala! Stálo za to ju celú prečítať. Až mi zostalo smutno na duši, keď autorka príbehy Elaiou uzatvorila. Hanka píše skvelo, pútavo, v celom príbehu všetko dokonale ladilo, dotiahla do konca aj najposlednejšiu nitku každého osudu a ... v niektorých pasážach ma dostala humorom jej typickým! Jednoducho dokonalé :)

Čítať viac

13
13

Eva Krajancová napísala recenziu

22.12.2023 13:44

Čítam veľa kníh s tematikou 2 svetovej vojny a zverstiev, ktoré sa počas nej páchali na ľuďoch. Najšťastnejší človek na zemi v sebe nesie mnohé krásne myšlienky, ktoré v ľuďoch zanechajú hlbokú stopu.

Autor podal naozaj autentický príbeh, a keďže ide o autobiografiu, nečakajme od deja beletrizovaný príbeh. Možno s týmito očakávania som do čítania išla a tu je i dôvod odobratia jednej hviezdičky (možno nesprávne a nespravodlivo, ale tak som to pri čítaní cítila)... Snímam však klobúk pred staručkým autorom, ktorý svoj príbeh vyrozprával takmer ako 100 ročný. Určite stojí za prečítanie.

Čítať viac

13
Eva Krajancová

Eva Krajancová získala odznak Šťastných 7

15.12.2023 13:05

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
13
13

Eva Krajancová napísala recenziu

11.12.2023 07:00

Andrejkine knihy mám veľmi rada :) Je to vždy jedna z must have autoriek pred Vianocami. Karma v sebe nesie dávku napätia, ktorá vás bude poháňať čítať ďalej a knihu z rúk neodložiť. A hoci by si jeden myslel, že dokáže predpokladať, ako sa zápletka rozuzlí, bude čitateľ na konci milo zvratmi v príbehu prekvapení.... Záverečná bodka nezostáva svojmu názvu nič dlžná :) Aktuálnosť témy je v týchto dňoch priam zarážajúca... Ak máte radi temnú romantiku, odporúčam :)

Čítať viac

Karma - Andrea Rimová, 2023
Karma
  • Andrea Rimová
4,7
13,90 €

13
Eva Krajancová

Eva Krajancová prečítala knihu

13.11.2023 14:34

13
Eva Krajancová

Eva Krajancová prečítala knihu

13.11.2023 14:34

„Vonku pod naším bytom som občas počúvala hádky v španielčine či inom jazyku, niekedy sirény, ktoré prefrčali okolo, a stratili sa v tme a mojom polospánku. A ráno si už nič nepamčtáme, lebo nič z toho nám nepatrilo. Takto by to mohlo byť aj s ľuďmi, ktorí nám v skutočnosti nikdy nepatrili. Mali by odznieť v diaľke ešte v noci.“

Zadné izby - Alena Sabuchová, 2016
Zadné izby
Alena Sabuchová