Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Príbeh nekonečných koncov - Matej Rumanovský, Marenčin PT, 2022

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Príbeh nekonečných koncov - Matej Rumanovský, Marenčin PT, 2022
Príbeh nekonečných koncov - Matej Rumanovský, Marenčin PT, 2022

Príbeh nekonečných koncov

Kde začína tento príbeh? V hotelovej izbe, v ktorom sa stretnú dvaja neznámi ľudia? V malom byte, kam prichádza Lars za svojou matkou? Alebo v zapľuvanej krčme, v ktorej Boris... Čítať viac

Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2022
304 strán
4-5 hodín čítania

Kde začína tento príbeh? V hotelovej izbe, v ktorom sa stretnú dvaja neznámi ľudia? V malom byte, kam prichádza Lars za svojou matkou? Alebo v zapľuvanej krčme, v ktorej Boris vábi ďalšiu z jeho, zdanlivo nepodstatných, známostí?... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 17 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Čik - Wolfgang Herrndorf, Absynt, 2024

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Kde začína tento príbeh? V hotelovej izbe, v ktorom sa stretnú dvaja neznámi ľudia? V malom byte, kam prichádza Lars za svojou matkou? Alebo v zapľuvanej krčme, v ktorej Boris vábi ďalšiu z jeho, zdanlivo nepodstatných, známostí? Keď si nemôžeme byť istí jeho začiatkom, ako potom môžeme vedieť, kde presne a kedy naozaj skončí? A čo ak nie je o týchto postavách a udalostiach, ale je oveľa viac o bežnom človeku žijúcom svoj život?

Mal to byť román o Larsovi, no nakoniec je to román pre Larsa. On sa stáva hlavným pozorovateľom, ale i príčinou všetkých udalostí a myšlienok, ktoré román tvoria a ktoré sa nakoniec zlievajú do jediného obrazu. Román o koncoch a začiatkoch, o začiatkoch a umení, o umení a ľudskom bytí.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1355203
Počet strán
304
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
505 g
ISBN
9788056909454
Rok vydania
2022
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Ostatné
s podporou FPU
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

6 hodnotení

4
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

36
Sexkomiks - Philippe Brenot, 2017
Práve čítam
Sexkomiks

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @denny_medziriadkami @_dennyto

Denisa Tomíková
Overený zákazník
11.6.2023
Milujem, keď ma kniha v dobrom prekvapí
Mne z knihy najviac vystupovali na povrch rôzne myšlienky, zamyslenia a až také filozofické podnety, ktoré autor do knihy zakomponoval. Ľahký a nenásilný humor je bonusom a počas čítania ťa poteší.

Knihu odporúčam čitateľovi, ktorý nehľadá len jednoduchý príbeh. Pri knihe si oddýchneš, to áno, ale kniha má aj pridanú hodnotu a v žiadnom prípade nie je tuctová ani prvoplánová. Ak chceš dať šancu slovenskému autorovi, skús siahnuť aj po tejto kráske.

Moje hodnotenie asi nie je úplne objektívne, ale páči sa mi ako autor píše a ako vyskladal knihu. V neposlednom rade si autor pripísal hviezdičky aj za kvalitu a za môj celkový pocit z čítania. Rozhodne si chcem prečítať od autora aj ďalšiu knihu, verím, že na niečom zaujímavom pracuje.
Čítať viac
Zuky
Neoverený nákup
4.1.2023
Román, na ktorý ste/sme čakali...
Vianočné darčeky dokážu prekvapiť, niekedy aj nepríjemne, bohužiaľ... S prvotinou Mateja Rumanovského sa mi toto nestalo, našťastie... Kniha je pútavo písaná, drží čitateľa v strehu, postupne odkrýva detail za detailom... V prvom pláne ide rámcovo o príbeh Larsa, a všetko to, čo bolo predtým a, čo potom. Druhý plán, pre náročnejších, sofistikovane podsúva rozmanité kultúrne odkazy na autorov, ich diela a mnohé fenomény doby. Ak niekto prahne po kategorizácii, je toto (snáď) filozofický román s mnohými presahmi... Od prvej strany po poslednú tu dominuje radosť z čítania, čomu napomáha aj prítomný iskrivý humor a, hoci nemnohé, ale rozhodne vydarené satirické odpaly... Oceňujem aj grafické predely od Juraja Oravca, ktoré nie sú samoúčelnou vatou, ale integrálnou súčasťou príbehu, kvalita jednoty formy a obsahu je tu zrejmá... Čítať viac

Vydavateľstvo Marenčin PT

Čítať viac

„Všetko sa vždy začína a končí pravdou.“