Milý Tato - Lucia Satinská, Ivana Šáteková (ilustrátor), Slovart, 2022

13,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Milý Tato

Listy z tohto sveta

Keď zomrel Július Satinský, jeho dcéra Lucia mala 16 rokov. Aby sa vyrovnala so stratou, rozhodla sa mu písať listy. Listy z tohto sveta. O tom, ako jej chýba, o spomienkach na... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovart, 2022
96 strán
1-2 hodiny čítania

Keď zomrel Július Satinský, jeho dcéra Lucia mala 16 rokov. Aby sa vyrovnala so stratou, rozhodla sa mu písať listy. Listy z tohto sveta. O tom, ako jej chýba, o spomienkach na detstvo, o tom, čo všetko sa s jeho dielom dialo... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

13,95 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 24 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Najkrajšie knihy Slovenska za rok 2022

Zobraziť viac kolekcií

Z kolekcie: Tipy vydavateľov

Z kolekcie: Život ako inšpirácia (životopisy)

Zobraziť menej kolekcií

Naši škriatkovia odporúčajú

Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Vydavateľstvo Slovart sa rozhodlo, že obálky k tejto knižke budú až štyri! To, aký dizajn dostanete, bude prekvapenie, pretože Vám ho vždy vyberú martinusácki škriatkovia. :-)

Viac o knihe

Keď zomrel Július Satinský, jeho dcéra Lucia mala 16 rokov. Aby sa vyrovnala so stratou, rozhodla sa mu písať listy. Listy z tohto sveta. O tom, ako jej chýba, o spomienkach na detstvo, o tom, čo všetko sa s jeho dielom dialo.

Tento rok uplynie od smrti Júliusa Satinského 20 rokov a Lucia sa rozhodla svoje listy zverejniť. Ako píše v poslednom liste: „Venujem ich čitateľstvu na Tvoje okrúhle smrtiny. Autorka týchto listov nezomrela, len už neexistuje. Ani svet, v ktorom sme žili my dvaja spolu, už neexistuje. Pre mňa sú dnes tieto listy nečakane spomienkou nielen na Teba, ale aj na ten svet. "
Čítať viac
Počet strán
96
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×190 mm
Hmotnosť
240 g
ISBN
9788055657424
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1640375
Ilustrácie
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

14 hodnotení

11
3
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

7
Práve čítam
Dych

Knihy ma od reality trhajú a následne ma v nej inšpirujú.

Vladimír Oros
Overený zákazník
18.12.2023
Kniha, ktorá pohladí
Bola pre mňa neobyčajná sobota.

Sám (čo je veľmi ojedinelé) som sa vybral do mesta, zablúdil do Martinusu a táto knižka si ma pritiahla.
So slzami v kútikoch očí, som ju na posedenie zhltol.

Nádherné pohladenie, ktoré pohladí každého kto niekoho milovaného stratil.
Čítať viac
Emma
Neoverený nákup
25.6.2023
Recenzia ku knižke Milý Tato
Nemám slov (v dobrom)
Najkrajšia kniha akú som kedy čítala ( a to som čítala už veeľa kníh)
Dojímavé, najkrajšie
Čítať viac
27.2.2023
Milý Tato...tak sa začína list Lucie Satinskej, svojmu otcovi, Júliusovi Satinskému, asi najznámejšiemu slovenskému komikovi, zabávačovi, hercovi, spisovateľovi a postave slovenskej kultúry.

Knižka je vlastne zbierka listov, ktoré začala Lucia písať otcovi po jeho smrti. Opisuje v nich, ako sa vyrovnáva s jeho smrťou, spomína na zážitky z detstva a píše o svojom vtedajšom živote. Obzvlášť zaujímavé sú zážitky z akcií, kde s mamou preberala v priebehu roka po smrti otca mnohé ceny. Moja obľúbená časť bola, keď matka Lucie, manželka Júliusa Satinského, ho označila za najobľúbenejšiu slovenskú mŕtvolu.

Nie je to žiadny bulvár, nečakajte bombastické odhalenia. Je to prostá snaha dievčaťa zvládnuť bolesť zo straty milovaného otca.
Čítať viac
Maria Godalova
Neoverený nákup
11.1.2023
Mila Lucia
Otec mi zomrel mala som 14 a mama 21. Pri citani tvojich listov som akoby pisala po tolkych rokoch aj ja listy im. Dakujem Ti. Čítať viac
30.12.2022
Pohladenie duše
Tak krásna, úprimná, “detská”. Autorka, Lucia, mala 16 rokov, keď listy písala, a mne každý list vyrážal dych tým aky bol múdry, dospelý. Nenapadlo by mi, že je písaný rukou teenagerky. Ano, štýl a štylizácia nemusi byť to, na čo sme v knihách zvyknutí ale o to tu nejde. Ide o intímne písanie, ktoré má predsa len toho veľa čo predať a povedať aj nám ostatným. Ukazuje dobu, ktorá tu už nie je, ale zároveň udalosti, ktoré sa znova a znova opakujú. Ak by ľudí ako Lucia a Július Satinský bolo viac, bolo by nám lepšie.
Určite sa ku knihe ešte vrátime, len tak pre pohladenie duše.

“Premýšľam nad tym, či sa ľuďom v nebi splnia všetky sny, ktoré mali na zemi a zostali nesplnené.”

“Uvedomila som si, že vzdialenou (i keď veľmi medializovanou) vojnou môže žiť len ten, u ktorého je inak všetko v poriadku.”
Čítať viac
Ajjúb
Neoverený nákup
14.12.2022
Listy, tam hore...
Milý Tato je úprimná kniha, ktorá sleduje nielen udalosti tesne po smrti p. Satinského, ale rovnako vývoj a myšlienky jeho dcéry. Pre mňa najsilnejší je posledný list :). Čítať viac
Peter Kornoš
Neoverený nákup
5.12.2022
Milý Tato.
Nestihol som ju ešte prečítať, lebo je to dar k narodeninám mojej manželky. Teším sa aj ja na chvíle strávené s touto knihou. Je to pekná myšlienka a určite sa stalo skoro každému, že nestihol prehovoriť so svojimi rodičmi o všetkom čo bolo dôležité. Čítať viac
Terézia
Neoverený nákup
2.11.2022
kniha - Tam hore
Nesmierne pôvabná a milá kniha. Spomenula som si pri nej aj na svojho otca a na zážitky s ním. Odporúčam tým, ktorí mali krásny vzťah s rodičom, ktorý tu už nie je, resp. všetkým, ktorí majú krásny vzťah. Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Na koláčikoch niečo je. Vyjadrujú lásku. Sú to také malinké instantné objatia.“

Pekáreň v Brooklyne - Julie Caplin, 2021
Pekáreň v Brooklyne
Julie Caplin