Prince Lestat - Anne Rice, Arrow Books, 2015

11,50 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Prince Lestat - Anne Rice, Arrow Books, 2015
Prince Lestat - Anne Rice, Arrow Books, 2015

Prince Lestat

After a 15 year wait LESTAT is back in Anne Rice's long awaited new Vampire Chronicles novel. The vampire world is in crisis - their kind have been proliferating out of control... Čítať viac

11. diel série
The Vampire Chronicles
Vydavateľstvo
Arrow Books, 2015
480 strán
7-8 hodín čítania

After a 15 year wait LESTAT is back in Anne Rice's long awaited new Vampire Chronicles novel. The vampire world is in crisis - their kind have been proliferating out of control and, thanks to technologies undreamed of in previous centuries, they... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina

11,50 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Ďalšie knižné vydania
Prince Lestat - Anne Rice, Knopf Books for Young Readers, 2014
Pevná väzba
Angličtina, 2014
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Východ slnka na Bali - Sandy Barker, Metafora, 2024
Prince Lestat - Anne Rice, Arrow Books, 2015
11,50 €

Viac o knihe

After a 15 year wait Lestat is back in Anne Rice's long awaited new Vampire Chronicles novel

The vampire world is in crisis - their kind have been proliferating out of control and, thanks to technologies undreamed of in previous centuries, they can communicate as never before. Roused from their earth-bound slumber, ancient ones are in thrall to the Voice, which commands that they burn fledgling vampires in cities from Paris to Mumbai, Hong Kong to Kyoto and San Francisco. Immolations, huge massacres, have commenced all over the world.

Who - or what - is the Voice? What does it desire, and why?

There is only one vampire, only one blood drinker, truly known to the entire world of the Undead. Will the dazzling hero-wanderer, the dangerous rebel-outlaw Lestat heed the call to unite the Children of Darkness as they face this new twilight?

Anne Rice's epic, luxuriant, fiercely ambitious new novel brings together all the worlds and beings of the legendary Vampire Chronicles, from present-day New York and Ancient Egypt to fourth-century Carthage and Renaissance Venice; from Louis de Pointe du Lac; Armand the eternally young; Mekare and Maharet; to Pandora and Flavius; David Talbot, vampire and ultimate fixer from the Secret Talamasca; and Marius, the true child of the Millennia. It also introduces many other seductive supernatural creatures, and heralds significant new blood.
Čítať viac
Počet strán
480
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
342 g
ISBN
0099599341
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
259634
Jazyk
angličtina
11. diel série
The Vampire Chronicles
Vydavateľstvo
Arrow Books
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Prince Lestat - Anne Rice, Arrow Books, 2015
Prince Lestat and the Realms of Atlantis - Anne Rice, Cornerstone, 2017
22,66 €

Hodnotenia

2,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
0
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Miriama Holická
Overený nákup
10.11.2014
Pre dlkodobého fanúšika kroník veľké sklamanie.
Čítala som vačšinu Upírskych Kroník, (až na posledné tri crossovery s Mayfairkami, ktorých obsah Prince Lestat aj tak našťastie ignoruje, takže na tom nezáleží) a musím povedať, že ma Prince Lestat nesmierne sklamal.

Anne Rice je bohužiaľ už asi príliš stará a senilná, alebo chtivá po peniazoch (nie že by predtým nebola?), alebo jej písanie doplatilo na jej návrat ku katolíckej cirkvi, ale táto kniha jednoducho za veľa nestojí.

Lestat sa vôbec nespráva ako Lestat, charaktery ktoré si čitatelia zamilovali v minulých knihách sú redukované na kartónové figuríny ktoré nič nerobia len stoja v pozadí a honia ego Lestatovi, a Rice predstavuje 765383968 nových nedôležitých postáv ktoré nikoho v najmenšom nezaujímajú, a deju nič neprinášajú okrem vnútorných monológov, ničnerobenia, strachovania, milovania Lestata a obdivovania smrteľníkov. Zápletku to zdržuje a spôsobuje to akurát to že je osemdesiat percent knihy útrpne nudných.

Plus mi nechutne liezlo na nervy ako si Anne Rice sama honí ego a na každej strane aspoň dvakrát odkazuje na ostatné publikácie z Kroník, ktoré sú v universe Kroník očividne aktuálnymi knihami, ktoré prisahám snáď do jednej každá postava čítala. Samozrejme nám je všetkým jasné že je to len otravný pokus predať svoje predošlé knihy, a Rice si asi myslí že je to nenápadné.
Nebudem prezrádzať dej, len poviem, že koniec knihu naozaj nezachránil a je pre Lestata tak STRAŠNE mimo charakter, až mám chuť po autorke tou knihou hodiť.

Urobte si láskavosť a ušetrite ani nie svoje peniaze, ale svoj pohľad na Kroniky, pretože ja som sa musela po prečítaní zaprisahať že budem existenciu deja tejto knihy úplne ignorovať.
Pokiaľ milujete Kroniky, budete pravdepodobne sklamaní.
Pokiaľ Kroniky radi nemáte, toto určite nie je kniha ktorá zmení váš názor.
Dve hviezdičky dávam z milosti a z nostalgie a svojej láske k predošlým knihám, lebo by si to podľa levelu môjho sklamania zaslúžilo tak jednu.

Záverom vám doporučím prvotné Kroniky, Interview with the Vampire, The Vampire Lestat (osobne najobľúbenejšia), The Queen of The Damned, aka prvé tri, a osobne mám rada aj The Tale of the Body Thief a The Vampire Armand.
Prince Lestat sklamal na plnej čiare.
Čítať viac
Miriama Holická
Overený nákup
10.11.2014
Názor čitateľa
*dlhodobého. Sorry preklep sa vlúdil. Čítať viac

Anne Rice

Čítať viac
Kúpte spolu
Prince Lestat - Anne Rice, Arrow Books, 2015
Prince Lestat and the Realms of Atlantis - Anne Rice, Cornerstone, 2017
22,66 €

„Existujú ľudia, vedľa ktorých môžeme stráviť roky a nemať si čo povedať, a ľudia, s ktorými na rozhovory nestačí celý život.“