3001: Poslední vesmírná odysea - Arthur C. Clarke, Laser books, 2014

12,38 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
3001: Poslední vesmírná odysea - Arthur C. Clarke, Laser books, 2014
3001: Poslední vesmírná odysea - Arthur C. Clarke, Laser books, 2014

3001: Poslední vesmírná odysea

Začalo to před čtyřmi miliony let zářivým černým monolitem, jenž přeměnil opice v člověka a zažehl jiskru v lidském vědomí. Na úsvitu jednadvacátého století našli archeologové... Čítať viac

Vydavateľstvo
Laser books, 2014
288 strán
4 hodiny čítania

Začalo to před čtyřmi miliony let zářivým černým monolitem, jenž přeměnil opice v člověka a zažehl jiskru v lidském vědomí. Na úsvitu jednadvacátého století našli archeologové na Měsíci stejný černý monolit a tím začíná dobrodružství Dava Bowmana... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v troch knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
3001: Poslední vesmírná odysea - Arthur C. Clarke, Alpress, 2004
Pevná väzba
Čeština, 2004
Vypredané

3001: Poslední vesmírná odysea - Arthur C. Clarke, , 1997
Kniha
Čeština, 1997
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Eragon - Christopher Paolini, Fragment, 2024

Viac o knihe

Začalo to před čtyřmi miliony let zářivým černým monolitem, jenž přeměnil opice v člověka a zažehl jiskru v lidském vědomí. Na úsvitu jednadvacátého století našli archeologové na Měsíci stejný černý monolit a tím začíná dobrodružství Dava Bowmana, jeho zástupce Franka Poola a superpočítače HALa. Pouze Dave přežije setkání s třetím, mnohem větším monolitem na jupiterském měsíci Europě a navždy se tak stane vesmírným dítětem.
Nyní vstupuje odysea do nebezpečného konečného stádia v roce 3001. Lidstvo - ačkoliv je to neuvěřitelné - přežilo. Žije však v přetrvávajících obavách z trojice monolitů, které vládnou sluneční soustavě. Přesto však svitne naděje: kdesi v galaxii je objeveno tělo Franka Poola, kterého pokládali už tisíc let za mrtvého. Poole je oživen a připraven dokončit cestu, kterou HAL předčasně ukončil před tisíci lety. Ví, že ji nemůže podniknout bez Dava, nejdříve ale musí odhalit děsivou pravdu - co se z něj a HALA stalo uvnitř monolitu.
Čítať viac
Počet strán
288
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
110×165 mm
Hmotnosť
193 g
ISBN
9788071933762
Rok vydania
2014
Edícia
Mistrovská díla science fiction
Naše katalógové číslo
171706
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Laser books
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,1 / 5

14 hodnotení

6
4
3
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

1.8.2021
Posledná
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Záver série Vesmírna odysea

Pamätáte si Franka Poola z prvej knihy? Ten, ktorého HAL odhodil do vesmíru? Zachránili ho a úspešne oživili o 1000 rokov neskôr.

Zisťuje však, že aj keď ľudstvo pokročilo technicky, tak nezistilo nič nové o Prvorodených. Ale na Európe sa stále vyvíja inteligencia v tieni Veľkého monolitu.

Avšak cez Hviezdne dieťa - Halmana sa ľudstvo dozvie, že Monolit plánuje zničenie ľudstva z dôvodu neúspešnosti experimentu, ktorý ľudí stvoril. A tým sa ale nechce Frank zmieriť.

Posledná kniha bola paradoxne asi najslabšia zo série. Avšak som rád, že som sa do nej pustil, predsa len to boli krátke knihy, ale mimoriadne zaujímavé.
Čítať viac
Jozef Modrovich
Overený nákup
5.6.2021
4. Vesmírna
Posledná Vesmírna Odyssea je Clarke pur. Ani na chvíľu nezapochybujete o jeho nominácii na člena Top 3 spisovateľov sci-fi. Treba prečítať postupne všetky štyri, aby ste ocenili brilantné myslenie a predvídavosť A.C. Clarke -ho (to skloňovanie). A must pre ľudí oceňujúcich tento žáner. Neodporúčam pre čitateľov fantasy. Čítať viac
Ladislav
Neoverený nákup
14.6.2020
Vesmírna odysea last.
Kniha je zakočením doterajších odyseí, autor zabezpečuje aby dej knihy bol svojim spôsobom kontinuály s predošlými Odyseami. Doporučujem všetkým fanúšikom a milovníkom Sci-fi. Čítať viac
12
Overený nákup
11.6.2014
Názor čitateľa
Sága vesmírnej odysey je na konci. Posledné strany tejto knihy som čítal s ťažkým kameňom v hrdle a s obdivom voči pánovi Clarkovi som po dôstojnom príbehu hltal aj mimoriadne zaujímavé kapitoly o Použitých prameňoch a Rozlúčke. Toto dielo je krásnym súhrnom všetkého čo sme mohli za predchádzajúce tri časti prežiť, spojenie s HAL-om a Daveom Bowmanom, svety Lucifera a vízia Zeme o tisícročie pred nami. S odstupom času si uvedomujem, že prvé dva diely boli krásnym exkurzom do fyziky našej Slnečnej sústavy a 2061 a 3001 obrazom deja zasadeného do tohto "predpovedaného" a nie vymysleného sveta.
Ak celú kvarteto kníh prečítate s takým úžasom a pocitom, že pán Clarke dal našemu svetu oveľa viac ako len literatúru, viera v lepšiu budúcnosť vás bude hnať rovnako ako chcenie kúpy ďalších diel od tohto Majstra žánru science ficition.
7/10
Čítať viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth, 2017
Človek na ulici
Ivan Horváth