Vojnové 40. roky - Juraj Šebo, Marenčin PT, 2013

8,93 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Čítaná
Vojnové 40. roky - Juraj Šebo, Marenčin PT, 2013
Čítaná
Vojnové 40. roky - Juraj Šebo, Marenčin PT, 2013

Vojnové 40. roky
Čítaná

Obdobie rokov 1940 až 1950 hlboko zasiahlo do novodobých dejín nášho života. Poznačilo nielen politickú tvár Európy a sveta, ale zasiahlo aj do osudov miliónov ľudí. Po rozpade... Čítať viac

Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2013
256 strán
4-5 hodín čítania

Obdobie rokov 1940 až 1950 hlboko zasiahlo do novodobých dejín nášho života. Poznačilo nielen politickú tvár Európy a sveta, ale zasiahlo aj do osudov miliónov ľudí. Po rozpade demokratickej štruktúry slobodných národov a štátov,... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Mierne opotrebovaná
  • Slovenčina
11,90 €

8,93 €

-25 %
Na sklade
Posielame ihneď

Čítané knihy nám môžete poslať aj vy!

Pošlite nám svoje prečítané knihy a získajte poukážku na nákup.

Vyskúšať Knihovrátok

Naši škriatkovia odporúčajú

Prepletené kráľovstvo - Tahereh Mafi, Slovart, 2024

Viac o knihe

Obdobie rokov 1940 až 1950 hlboko zasiahlo do novodobých dejín nášho života. Poznačilo nielen politickú tvár Európy a sveta, ale zasiahlo aj do osudov miliónov ľudí. Po rozpade demokratickej štruktúry slobodných národov a štátov, Hitler mocensky ovládol takmer celú kontinentálnu Európu. Slovensko na tom bolo ešte relatívne dobre. Vyfasovalo „nezávislosť“ pod krídlami Nemecka. Ani po druhej svetovej vojne nebolo u nás veľa dôvodov na radosť. Z jednej totality sme unikli, a vzápätí sme zapadli do druhej. Víťazstvo demokracie, ktoré sa v roku 1945 zdalo na dosah ruky, sa stalo čoskoro po víťaznom februári len krátkozrakou ilúziou.
Čítať viac
Počet strán
256
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×200 mm
Hmotnosť
552 g
Rok vydania
2013
Naše katalógové číslo
1011331
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

8 hodnotení

6
1
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Tamara D
Overený zákazník
26.3.2016
Skvelá kniha pre nehistorikov a zvedavých ľudí
Zaujal ma autorov sarkazmus a suchý humor, ktorý ja osobne vždy viem oceniť. Počas čítania som sa viackrát zasmiala na autorovom výbere slov a na nezmyselnosti niektorých jeho výrokov.
„V našom okrese bolo osem daždivých dní. Z toho dva dni vôbec nepršalo.“
„WHW – Winter Hilfe Woľačo“

Ak po knižke siahnu študenti základných a stredných škôl, určite im budú povedomé mená ako Ján Smrek, Emil Boleslav Lukáč, Dominik Tatarka, apod. Tých autor tiež spomína, konkrétne v súvislosti s históriou (v tej dobe) najobľúbenejšej bratislavskej kaviarničky Štefánky.

Knižka sa číta veľmi dobre, je rozdelená na krátke časti a kapitoly, a približuje bratislavský život počas vojny ľuďom, ktorí vojnu možno nikdy nezažili. Pán Šebo veľmi často spomína názvy konkrétnych ulíc a bývalých a súčasných podnikov v Bratislave, preto si myslím, že najviac to dokážu oceniť ľudia, ktorí poznajú Bratislavu ako svoje ponožky.

Boli tam aj isté veci, ktoré si autor mohol odpustiť, napríklad časté konštatovania typu „Dnes to už nie je čo to bolo kedysi; dnes sú veci nanič, v minulosti bolo všetko lepšie“, lebo to mi potom príde, akoby som čítala memoár nejakého frustrovaného, zatrpknutého starca.

Celkovo sa mi však knižka páčila, rozhodne by som ju odporučila všetkým, mladým aj starým, ktorých zaujíma história „bežných ľudí“ a ktorí si chcú priblížiť život svojich starých rodičov a vo všeobecnosti život Slovákov v 40. rokoch.
Čítať viac
Stefan Valica
Neoverený nákup
13.4.2014
Kniha na synove narodeniny
Kúpil som ju synovi Jakubovi na narodky.
Myslim,
ze som trafil klinec po hlavicke,
a velmi sa mu pacila. :-D
Čítať viac
25.3.2014
Výborná kniha
Výborná kniha. Autor nesklamal. Veľmi dobre spracované dejiny nielen Bratislavy cez spomienky rodičov a im blízkych ľudí. Dozvedel som sa veľa nového z tohto obdobia. Mnohé som už poznal tiež z rozprávania môjho otca. Vrele odporúčam všetkým Bratislavčanom ale aj "Blavákom" a všetkým, ktorých zaujíma história ako taká... Čítať viac
eva
Neoverený nákup
13.3.2014
výborná kniha
mne sa najviac páčila kniha 50 roky, ale teraz ako v poradí druhú, dávam knihu 40 roky....


Škoda, že niektoré fotografie sú miniatúrne, ale chápem, že autor chcel čo najviac fotografií vložiť do knihy.
Čítať viac

Juraj Šebo

Čítať viac

Vydavateľstvo Marenčin PT

Čítať viac

„Niekedy človek zistí, čo si naozaj myslí len vtedy, keď to povie nahlas.“

Prach, čo padá zo snov - Louis de Bernières, 2016
Prach, čo padá zo snov
Louis de Bernières