Opona - Agatha Christie, Slovenský spisovateľ, 2023

14,20 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Opona

Poirotov posledný prípad

Posledný prípad slávneho detektíva Hercula Poirota napísala Agatha Christie ešte začiatkom 40. rokov minulého storočia, počas druhej svetovej vojny, ... Čítať viac

4,8 47 hodnotení
Séria
Hercule Poirot
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2023
208 strán
3 hodiny čítania

Posledný prípad slávneho detektíva Hercula Poirota napísala Agatha Christie ešte začiatkom 40. rokov minulého storočia, počas druhej svetovej vojny, ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,20 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Ďalšie knižné vydania (2)
Opona - Agatha Christie, Slovenský spisovateľ, 2011
Pevná väzba
Slovenčina, 2011
Vypredané

Curtain: Poirot's Last Case - Agatha Christie, , 2001
Kniha
Angličtina, 2001
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Hyperion - Dan Simmons, Lindeni, 2024

Viac o knihe

Posledný prípad slávneho detektíva Hercula Poirota napísala Agatha Christie ešte začiatkom 40. rokov minulého storočia, počas druhej svetovej vojny, no svetlo sveta uzrel až v r. 1975, rok pred smrťou legendárnej spisovateľky. Táto skvelá detektívka vychádza v novom vydaní.

Keď Hercule Poirot a jeho dávny priateľ kapitán Hastings dostanú list zo starého vidieckeho sídla Styles Court, kde pred rokmi spolu vyriešili prvý prípad vraždy, obaja majú pocit, že je to osud, a bez váhania sa tam vyberú. Na zámku Styles, ktorý jeho noví majitelia zmenili na súkromný hotel, došlo už k piatim úmrtiam a slávny detektív čoskoro príde na to, že majú do činenia s chladnokrvným sériovým vrahom. Jeho identitu však neodhalí ani Hastingsovi, iba mu prezradí, že záhadný X je jeden z hotelových hostí. Poirot, sužovaný ťažkou artritídou, si čoraz naliehavejšie uvedomuje, že ak chce zabrániť ďalšej vražde, musí rýchlo konať, aj keby mal pri tom riskovať vlastný život...
Čítať viac
Originálny názov
Curtain: Poirot's Last Case
Počet strán
208
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
272 g
ISBN
9788022024518
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1895787
Vydanie
2
Štýl
historický, napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Séria
Hercule Poirot
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

47 hodnotení

37
7
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

4.1.2024
Poirotov posledný prípad - už podľa názvu som čakala všeličo, ale určite nie to, že bude pre mňa až taký smutný. Svetoznámy Poirot, knižná postava, ktorá ma ako jedná z prvých uviedla do sveta klasických detektívok totiž hneď od začiatku vystupuje na vozíčku poznačený reumou. Ťažko sa mi predstavovalo, že pán s nesmierne bystrým umom, ktorý si neustále vykrúca fúzy a ani náhodou sa nedá len tak hocičím zastrašiť, naozaj starne. Ale aspoň rozum, ako sa zdá, mu ešte funguje.

Samotný prípad nebol pre mňa až taký zaujímavý. Vôbec som sa nevedela začítať a často som si mýlila mužské postavy. Nebudem tvrdiť, že by ma kniha vyslovene nudila, to by som zase klamala, ale na to, že Agátku väčšinou prečítam na posedenie, tak pri tejto som stihla ďalšie dve knihy. Keď som sa už dostala k riešeniu a vysvetleniu celého prípadu, tak dej nabral rýchly spád a ja som žasla, čo všetko mi opäť uniklo. A poviem vám, ten koniec som ani v najmenšom nečakala, ostala som smutne prekvapená.

Aj keď Oponu nemôžem zaradiť medzi najobľúbenejšie knihy od autorky, rozhodne na ňu len tak ľahko nezabudnem.
Čítať viac
28
Poslední rituál - Yrsa Sigurdardóttir, 2014
Práve čítam
Poslední rituál

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová
Overený zákazník
31.12.2023
Opäť majstrovsky zložitý príbeh
V tomto románe Christie vezme čitateľov na známe miesto do vidieckeho domu Styles, kde Poirot čelí svojmu poslednému a najnáročnejšiemu prípadu. Príbeh je vyrozprávaný z pohľadu kapitána Hastingsa, priateľa Hercule Poirota. Obaja muži sa po rokoch stretávajú, vo vidieckom dome Styles, z ktorého noví majitelia urobili penzión, aby spoločne odhalili mimoriadne nebezpečného zločinca. Medzi ubytovanými hosťami sa pohybuje vrah, ktorý sa chystá uderiť. Slávny detektív Hercule Poirot sužovaný starobou a chorobou za pomoci svojho priateľa Hastingsa sa naposledy púšťa do boja so zlom v ľudskej podobe.

Bravúrne napísaný príbeh kde každá z postáv ukrýva tajomstvá, takže tu máme množstvo potenciálnych podozrivých. A. Christie vyniká v zručnosti pri vytváraní zložitých zápletiek, takže čitatelia budú hľadať páchateľa až do poslednej kapitoly.

Poirot stále prejavuje svoju duševnú bystrosť v plnej sile aj keď je už fyzicky slabý, krehký a čelí svojej vlastnej úmrtnosti, čím prináša do príbehu hĺbku emócií.

Hoci OPONA môže byť v porovnaní s niektorými predchádzajúcimi Poirotovými dobrodružstvami pochmúrny príbeh, ide o vhodný záver pozoruhodnej série. Agatha Christie vytvorila príbeh, ktorý vzdáva hold jej ikonickému detektívovi a zároveň prináša uspokojujúce a vzrušujúce tajomstvo. OPONA je dôstojnou rozlúčkou s Herculom Poirotom a pre fanúšikov klasickej detektívky je povinným čítaním.
Čítať viac
24.11.2023
mimoriadne uspokojivý záver detektíva Poirota
Poirot prežíva jeseň života, po návrate z Egypta je jeho zdravie chatrné, dokonca sa pohybuje len na vozíčku a žiada svojho drahého "mon ami" Hastingsa o návštevu na zámku Styles, kde sa práve zdržiava a kde sa aj prvý krát stretli. Hastings tuší, že nejde len o krátky pobyt a spríjemnenie jednotvárnych dní starému priateľovi a má pravdu. Poirot je totiž na stope istému pánovi X, ktorého podozrieva z pripravovanej vraždy a prosí Hastingsa, aby bol jeho očami a ušami.
scény medzi dvoma priateľmi ma veľmi bavili. kým Hastings pútavo referoval udalosti dňa, Poirot ho za to s láskou častoval vtipným doberaním. nevynechal vetu: "všetko sa včas dozviete, mon ami." - čo Hastingsa privádzalo do šialenstva a mňa do záchvatov smiechu!
príbeh je nielen záhadný, má aj veľmi melancholickú náladu - je pretkaný spomienkami na "kedysi", na staré časy, keď boli ešte mladí a ponúka čitateľovi zaujímavý postoj hrdinov k svojej minulosti.

mojim najobľúbenejším prvkom knihy bol fakt, že bola písaná z pohľadu Arthura Hastingsa - trošku dôverčivého, ľahko ovplyvniteľného kapitána s láskavým srdcom, ktorý bol priateľom Poirota celé veky, stál pri ňom v príjemných i menej radostných situáciách, pomáhal mu s prípadmi a mnohým vyšetrovateľským metódam sa od majstra detektíva priučil. pre mňa patrí ich priateľstvo k najlepším o akých som v knihách čítala a veľmi fandím seriálovému spracovaniu, v ktorom herci stvárnili ich vzťah a charaktery mimoriadne verne.

*vedeli ste, že autorka túto knihu napísala ešte počas bombardovania Londýna za 2. sv. vojny z obavy, že možno čoskoro zomrie a jej životné dielo ostane nedokončené? to isté platí aj pre záverečný prípad sl. Marplovej - Sleeping Murder. svetlo sveta uzreli až po mnohých rokoch, krátko pred smrťou autorky v r. 1976. pre viac zaujímavostí z Agathinej tvorby odporúčam titul Vraždiť nie je hračka od Carla Valentine. :) #thankmelater
Čítať viac
Zuzana
Neoverený nákup
21.6.2015
Taká \"srdcovka\"
Napriek tomu, že som film videla skôr ako som prečítala knihu, nevedela som ju odložiť z ruky. Je napísaná pútavo, tak ako som pri A.CH. zvyknutá. Je pravda, že niektoré výrazy a slovné spojenia z úst Poirota by mohli byť preložené aspoň v pozn. pod čiarou, nie všetkým rozumiem (ale to nie je dôvod, aby ste si knihu nekúpili). Boa to ťažká rozlúčka. Čítať viac
Ivana Petáková
Overený zákazník
18.2.2014
Názor čitateľa
Brilantná kniha, milujem Agathu Christie a Hercula Poirota, prečítala som už takmer všetky v slovenskej aj českej verzii, ale táto sa mi páčila úplne najviac. Čítať viac

Agatha Christie

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Hľadať záblesk nádeje v temnote nie je prejavom slabosti.“

Cilkina cesta - Heather Morris, 2020
Cilkina cesta
Heather Morris