Netvor z Florencie - Douglas Preston, Mario Spezi, Tatran, 2010

8,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Netvor z Florencie

Skutočný príbeh

Od roku 1974 do roku 1985 bolo zavraždených sedmoro dvojíc, keď sa milovali v autách odstavených uprostred vŕškov obklopujúcich Florenciu. Bolo to najdlhšie a najdrahšie... Čítať viac

3,6 27 hodnotení
Vydavateľstvo
Tatran, 2010
324 strán
5-6 hodín čítania

Od roku 1974 do roku 1985 bolo zavraždených sedmoro dvojíc, keď sa milovali v autách odstavených uprostred vŕškov obklopujúcich Florenciu. Bolo to najdlhšie a najdrahšie kriminálne vyšetrovanie v histórii Talianska... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 52 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Eragon - Christopher Paolini, Fragment, 2024

Viac o knihe

Stretnutie dvoch výnimočných osobností – vtipného a cynického novinára Maria Speziho a autora kriminálnych príbehov Douglasa Prestona – bolo podnetom na napísanie najpozoruhodnejšieho detektívneho príbehu, aký kedy uzrel svetlo sveta.

Od roku 1974 do roku 1985 bolo zavraždených sedmoro dvojíc, keď sa milovali v autách odstavených uprostred vŕškov obklopujúcich Florenciu. Bolo to najdlhšie a najdrahšie kriminálne vyšetrovanie v histórii Talianska. Kriminalisti vyšetrovali skoro stotisíc ľudí, najmenej dvanástich zatvorili, no mnohých museli prepustiť po ďalšom útoku Netvora. Klebety a nepravdivé obvinenia zničili život desiatkam ľudí. Generácia Florenťanov, ktorí dospievali v období Netvorových vrážd, tvrdí, že toto vyčíňanie zmenilo mesto aj život jeho obyvateľov. Akoby sa rozsypalo vrece so samovraždami, exhumáciami, údajnými prípadmi travičstva, poštovými zásielkami s časťami ľudských tiel, seansami na cintorínoch, súdnymi procesmi, podstrčenými falošnými dôkazmi a vendetami prokurátorov.

Napriek najdlhšej poľovačke na človeka v modernej talianskej histórii sa Netvora z Florencie nepodarilo nájsť. Na jar roku 2001 Preston so Spezim začali pátrať po vrahovi na vlastnú päsť. Táto kniha opisuje ich hľadanie a nakoniec stretnutie s mužom, ktorý mohol byť Netvorom z Florencie.

Douglas Preston si splní celoživotný sen, keď sa presťahuje s rodinou do Florencie. Pri stretnutí so slávnym novinárom Mariom Spezim s údivom zistí, že olivové sady pri jeho dome sú miestom činu dvojnásobnej vraždy, ktorú spáchal sériový vrah Netvor z Florencie, a dosiaľ ho nechytili.

Preston, americký autor kriminálnych románov, fascinovaný nevyriešenou kauzou, začne spolu so Spezim pátrať na vlastnú päsť, aby odhalili a usvedčili muža, ktorého pokladajú za Netvora. V nečakanom zvrate udalostí priam symbolicky odrážajúcich temnú tvár bohatej, ale krvavej histórie mesta, Preston so Spezim sa sami stávajú obeťami bizarnej mašinérie policajného vyšetrovania.

Faktografický príbeh, nesúci sa v napínavom duchu Prestonových bestsellerov, je pozoruhodnou kronikou vrážd a pomsty, do ktorej nedobrovoľne vstupujú aj jeho autori. United Artists kúpili práva na sfilmovanie príbehu.Audio úryvok z knihy:

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Originálny názov
The Monster of Florence
Počet strán
324
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
147×229 mm
Hmotnosť
567 g
ISBN
9788022205863
Rok vydania
2010
Edícia
Mimo zákona
Naše katalógové číslo
91191
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Tatran
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,6 / 5

27 hodnotení

6
10
7
3
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

21.2.2018
Netvor z Florencie
nie je len tak hocakou báchorkou o sériovom vrahovi. Je to fantastický pohľad do sveta talianskeho súdnictva, polície, do procesov a do talianskeho práva a novinárčiny. Je to pomerne slušná sonda do histórie mesta, ktoré dalu svetu renesanciu. V neposlednom rade to je faktografické dielo písané forou akéhosi denníka ( bez pravej denníkovej formy). A nakoniec to je dielo o sériovom vrahovi, ktorého (zdá sa) nikdy nepolapili. Knihu chyťte do ruky len v týchto prípadoch: ak vám nevadia opisy krajiny, ak milujete Taliansko (najmä Toskánsko), ak máte radi príbehy podľa skutočných udalostí, ak vás zaujíma niečo aj zo sveta talianskeho právneho systému a spôsobov vyšetrovania a ak vás zaujímajú novinárske metódy.... Knihu odložte, ak čakáte drsnú detektívku s klasickým rozvrstvením deja na úvod, jadro a záver, lebo v tomto prípade sa záveru nedočkáme. Netvor z Florencie má prvyk detektívky ale halvnú rolu tu hrá novinár Mario Spezi, ktorý si u mňa získal obdiv za to, že sa postavil celému talianskemu právnickému prostrediu, lebo sa nebál bojovať za pravdu. Čítať viac
Zdena Poracká
Overený nákup
28.11.2014
Dobrá kniha,
zaujímavo "dvojautorsky" autenticky napísaná, vhodná fotografická dokumentácia, rozčarovanie z praktík polície, nie dobrý pocit z nedostihnutia a neusvedčenia páchateľov. Možno moje hodnotenie ovplyvnila skutočnosť, že som ju čítala po Mraziarovi, ktorého hodnotím lepšie. Ale rozhodne stojí za prečítanie, nie je to "zabitý" čas. Čítať viac
19.10.2013
Názor čitateľa
Mnoho krajín má svojho sériového vraha, ktorý pôsobil a ovplyvnil vývoj ich kultúry. Angličania majú Jacka Rozparovača, Američania majú Bostonského škrtiča, Nemci majú Dusselderfského netvora a Taliani majú svojho Netvora z Florencie, ktorý riadil pred 40. rokmi a pomohol mnohým policajným a politickým pohlavárom vybudovať si na jeho mene kariéru, na druhej strane taktiež zničil množstvo životov.

Kniha je rozdelená na dve časti. V prvej časti vás taliansky novinár M. Spezzi oboznámi so všetkými obeťami Netvora z Florencie; možných podozrivých a táto časť je veľmi výživná na detaily, fakty a číta sa jedna radosť, naviac je doplnená aj o históriu Florencie a charakteristiku Florenťanov, takže ak ste niekedy navštívil toto mesto umenia, viete si predstaviť, kadiaľ sa hlavní hrdinovia príbehu pohybujú.
Druhá časť od spisovateľa D. Prestona sa zameriava skôr na neuveriteľné až babrácke vyšetrovanie talianskej polície, kde hlavní vyšetrovatelia skôr nechceli stratiť svoju tvár ako vyriešiť prípad a išli za svojou pravdou takpovediac cez mŕtvoly. Nie je to, až tak strhujúce ako prvá časť, najmä prvých 20 strán, kde Preston opisuje svoj život vo Florencii a "vtipné" príhody sa podľa mňa sem vôbec nehodia ale stále však ide o nadštandardnú krimi knižku a ak milujete Taliansko, tak vás určite nesklame, ako mňa a okrem Netvora z Florencie sa to čo dozviete aj o Talianoch a veľa vecí pochopíte.
Čítať viac
jahodenka
Neoverený nákup
9.11.2011
Názor čitateľa
aj mna iritovali sposoby talianskej policie a vysetrovatelov.... knizka je vyborna, zhltnete ju zachvilu, len jej chyba vyvrcholenie.... odhalit vraha! Čítať viac
veronika
Neoverený nákup
2.1.2011
Názor čitateľa
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
veľmi zaujímavá knižka, pretože každý čitateľ si môže vybrať vlastnú verziu a čomu chce veriť....rozčuľovali ma najmä neuveriteľné konšpiračné teórie talianskej polície...také niečo vymyslieť, až sa zastavuje rozum, či to naozaj mysleli vážne...som zvedavá, či sa tento prípad niekedy naozaj vyrieši...zaujímalo by ma, kto je naozaj vrahom... Čítať viac

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac

„Na veľa ciest v živote sa dá zohnať mapa, ale najvzácnejšie sú tie, ktoré nečakáme. “