Via Mala - John Knittel, Ediposs, 1992

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Via Mala - John Knittel, Ediposs, 1992
Vydavateľstvo
Ediposs, 1992
539 strán
8-9 hodín čítania
Naši škriatkovia o tomto titule zatiaľ nemajú viac informácií, ale akonáhle ich získame, túto stránku doplníme.
  • Kniha
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania (2)
Via Mala - John Knittel, Naše vojsko CZ, 2003
Pevná väzba
Čeština, 2003
Vypredané

Via Mala - John Knittel, Naše vojsko, 1993
Pevná väzba
Čeština, 1993
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Hyperion - Dan Simmons, Lindeni, 2024

Viac o knihe

Čítať viac
Počet strán
539
ISBN
8085327090
Rok vydania
1992
Naše katalógové číslo
2208745
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Ediposs
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

15 hodnotení

12
2
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

27.5.2021
Re-reading po dvadsiatich rokoch stál skutočne za to! Musím povedať že sa mi kniha páčila ešte oveľa viac, ako keď som ju čítala zamlada.
Dej príbehu sa odohráva v medzivojnovom Švajčiarsku. Kniha je rozdelená do troch častí. Hlavnými hrdinami sú členovia rodiny Lauretzových a postupne sa pridávajú vedľajšie postavy. Otec, starý Lauretz,je alkoholik, sukničkár a hlavne tyran. Syna Niklausa zmrzačil nielen na tele,ale najmä na duši. Dcéra Silvelie bola taktiež poznačená jeho zlosťou. Z matky bola živá ľudská troska a jedine statná Hanna sa akýmsi zázrakom vyhla následkom otcovej tvrdej ruky. Postihnutý člen rodiny, nazývaný Krpáň, sa tu mihol len občas. Knittel bravúrne popísal nie len charakter postáv, ale najmä to,ako sa dokázali (ne)vyrovnať so svojím osudom po boku tyrana. Aby to nebolo len o psychológii a tyranii, musím povedať, že autor veľmi krásne zachytil krásy švajčiarskych krajov. Väčšinou ma v knihe opisy prírody nudia, no Knittel používa jazyk, ktorým ma nútil predstaviť si pochmúrne prostredie Via Maly. Dialógov je v príbehu síce pomenej na "dnešné pomery", vyvažuje to však aj vnútornými monológmi postáv. Práve v týchto pasážach som sa dokázala stotožniť s ich konaním a neodsudzovala ich rozhodnutia. Táto kniha je zmesou všetkého- týrania,strachu,svedomia, lásky,odhodlania,... Proste si to prečítajte! Nebudete ľutovať!
Čítať viac
Daniela
Neoverený nákup
24.6.2014
Názor čitateľa
Výborne napísaná kniha a aj výborne natočený film.Takýto hodnotný film by mohli v TV aj zopakovať.Škoda,že sa už nedá nikde zohnať,len na stránke Ulož to aj to v maďarskom dabingu.Ja neviem sme na Slovensku,alebo už nie? Ak náhodou budete vedieť kde zohnať ten film pošlite mi prosím email.Ďakujem. Čítať viac
palo
Neoverený nákup
29.1.2024
Ahoj, ja som kvôli tomuto písal do RTVS, prečo to od deväťdesiatych rokov už nikdy nevysielali a ževraj už na to nemajú licenciu...nie je to nikde možné stiahnuť, pritom to bolo pekne nadabované Čítať viac

„Niekedy je všetko čo máme okamih. Neexistujú žiadne opakovania. Všetko, čo sa niekedy stalo, robí život životom.“