Vianočný únos: Adventný kalendár s únikovou hrou - Eva Eich, Zelený kocúr, 2023

15,15 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Vianočný únos: Adventný kalendár s únikovou hrou - Eva Eich, Zelený kocúr, 2023
Vianočný únos: Adventný kalendár s únikovou hrou - Eva Eich, Zelený kocúr, 2023

Vianočný únos: Adventný kalendár s únikovou hrou

Vianočný triler so zapečatenými stranami

Vyrieš 24 hlavolamov – otvor dvere a nájdi východ! Mladý muž sa prebudí v tmavej pivnici. Je sám, nemá ani najmenšieho tušenia, ako sa dostal dovnútra alebo kto je za to všetko... Čítať viac

Vydavateľstvo
Zelený kocúr, 2023
120 strán
2-3 hodiny čítania

Vyrieš 24 hlavolamov – otvor dvere a nájdi východ! Mladý muž sa prebudí v tmavej pivnici. Je sám, nemá ani najmenšieho tušenia, ako sa dostal dovnútra alebo kto je za to všetko zodpovedný... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

15,15 €

Cena v kníhkupectve: 15,90 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Z kolekcie: Nalaďte sa na Vianoce

Naši škriatkovia odporúčajú

Anjel smrti - Robert Bryndza, Cosmopolis, 2024
Vianočný únos: Adventný kalendár s únikovou hrou - Eva Eich, Zelený kocúr, 2023
15,15 €

Viac o knihe

Vyrieš 24 hlavolamov – otvor dvere a nájdi východ! Mladý muž sa prebudí v tmavej pivnici. Je sám, nemá ani najmenšieho tušenia, ako sa dostal dovnútra alebo kto je za to všetko zodpovedný. Vie iba jedno: musí sa odtiaľ dostať, skôr ako bude neskoro! Na to však musí rozlúsknuť 24 záhadných hlavolamov… Tento adventný triler otestuje tvoje sivé mozgové bunky. Lebo iba ten, komu sa podarí vyriešiť hlavolam, zistí, kde má na ďalší deň pokračovať! Aký napínavý príbeh sa skrýva v pochmúrnom vianočnom väzení?
  • Adventný kalendár v novom šate: úniková hra a napínavý triler v jednom. Podľa úspešnej koncepcie Evy Eichovej.
  • Úniková hra v knižnej podobe: v každej kapitole sa skrýva zložitá hádanka, ktorá odomyká ďalšie strany.
  • Prekvapenie zaručené: 24 zapečatených dvojstrán, ktoré treba otvoriť, znamená dlhotrvajúcu zábavu s hádankami.
  • Ideálny darček: ultimatívna výzva pre milovníkov hádaniek, dobrodruhov, hráčov a supermozgy
Slovenský preklad vyšiel v spolupráci so sieťou únikových izieb TheRooms.
Čítať viac
Počet strán
120
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×200 mm
Hmotnosť
328 g
ISBN
9788069010093
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1980013
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Nemecko
Vydavateľstvo
Zelený kocúr
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

10 hodnotení

6
3
0
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Tatiana Tuhárska
Overený zákazník
4.2.2024
Zábava na niekoľko hodín
Skvelý detektívny príbeh a úniková hra v jednom, ktorý som si nedokázala rozložiť na niekoľko dní, ale musela som mu venoval niekoľko hodín. Na prvej strane som sa ocitla spolu s hlavným hrdinom zatvoreným v miestnosti, odkiaľ bolo úniku len po vyriešení hádanky. Po každom otvorení dverí mi zvedavosť nedovolila odložiť knihu, nútila ma pokračovať, čítať si ďalšiu stranu a lúštiť ďalšiu hádanku. Nevedela som sa dočkať, čo ma čaká v ďalšej miestnosti. Počas príbehu sa rodilo podozrenie, ale na konci ma čakal prekvapivý zvrat, ktorý som nečakala. Je to čítanie, ktoré si vyžaduje logické myslenie, nožnice a niekoľko hodín času, lebo ju neodložíte, kým neskončíte. Odporúčam každému fanúšikovi detektívok, únikových hier a dobrodružnej literatúry. Čítať viac
30.12.2023
Recenzia
Vianočný únos bol opäť zaujímavý adventný kalendár, ktorý u mňa nemohol chýbať. Znova bol na rovnakom princípe zapečatených strán, ktoré nenasledovali po sebe, ale pomocou obrázkov ste hľadali, na akej strane budete pokračovať.

Tentokrát sa pomocou hádaniek dozvedáme o lovcovi Santa Clausov. Traja muži prezlečení do klasického červeného odevu sa ocitnú v spleti hádaniek a spolu s nimi sa ich snažíme vyriešiť. V tejto knihe mi prišli hádanky dosť ťažké, keďže tu neboli žiadne nápovedy a často som nevedela, čo mám robiť. Dosť som sa pritom zapotila, ale stálo to za to, pretože ma to veľmi bavilo.

Tento koncept sa mi veľmi zapáčil, takže určite budem aj nabudúci rok pokračovať v tejto tradícii.
Čítať viac
11.12.2023
Kde sú tie časy, keď som sa tešila každý deň na otvorenie okienka na adventom kalendári? Pamätám sa, že som veľakrát nevydržala a vyjedla som čokolády aj pár dní dopredu. Alebo som otvorila rovno okienko s číslom 24, lebo tam bola najväčšia čokoláda. Ale pri tomto adventom kalendári nešlo predbiehať.

Bola to moja prvá skúsenosť s takouto únikovou hrou. Hneď na začiatku sú inštrukcie, ktoré jednoducho vysvetlia princíp hry. A mohla som sa vydať po ceste otvárania okienok, v tomto prípade zapečatených dvojstránok. Na každej dvojstránke ma čakal príbeh a hlavolam, ktorý som musela vyriešiť spolu s postavami, aby som sa dostala v príbehu ďalej.

Čo sa týka príbehu, ten je o troch Santa Clausoch, ktorých uniesli a prebudili sa v opustenej budove. Každý sa však prebudí zvlášť a postupne sa riešením hlavolamov dopracujú k sebe. Spoločne zisťujú, že keď chcú prežiť a dostať sa von, musia držať spolu a vyriešiť všetky hlavolamy, ktoré im únosca pripravil. Ale pozor! Von vedie iba jedna cesta.

Riešenie hlavolamov som si veľmi užívala. A nielen ja. Do riešenia sa zapojil aj môj priateľ a spoločne sme si lámali hlavu a zapájali naše sivé mozgové bunky. Niektoré hlavolamy boli úplne jednoduché, ale našli sa aj také, ktoré nám teda dali riadne zabrať. Na pár večerov sme teda mali o zábavu postarané.

Túto únikovú hru môžem len odporučiť. Bola to skvelá zábava plná napätia a logického myslenia.
Čítať viac
38

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
16.11.2023
Skvelá zábava
Santa Clausov niekto unáša, a keď sa na jednom pochmúrnom mieste ocitnú traja, vedia, že to má za lubom niekto, kto sa ich chce zbaviť. Neostane im nič iné, len sa pokúsiť o útek. Ale ako? Budú musieť vylúštiť 24 hlavolamov, ale i tak nebudú mať istotu, že vyviaznu živí. A môžu si veriť?
Príbeh v tejto únikovke sa mi páčil viac ako Hotel tisícich očí a hlavolamy tu boli pre mňa veľmi jednoduché. Dokonca kniha neobsahuje ani pomôcky na konci, iba jeden grafický typ, ktorý sa nachádza aj v predchádzajúcej únikovke. Riešiť hlavolamy so mnou chcela aj štvorročná dcérka a ona sa na nich veľmi nasmiala - nerozumela im, ale keď som ich čítala, zdali sa jej smiešne a museli sme pokračovať, kým sme knihu neprešli celú.
Ak sa chcete skvelo zabaviť, tieto únikovky sú skvelou voľbou. Popri zábave dostanete zároveň aj príbehy a zistíte, či vám vyšiel tip na páchateľov.
Čítať viac

„Sú chvíle, na ktoré človek len tak nezabudne, ostrým večným perom sa mu zapíšu na stránky pamäti a vryjú do srdca, odkiaľ ich nik nevymaže.“

Potulky s Charleym - John Steinbeck, 2020
Potulky s Charleym
John Steinbeck