O čem mluvím, když mluvím o běhání - Haruki Murakami, Odeon CZ, 2010

13,70 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

O čem mluvím, když mluvím o běhání

Murakami běhá 25 let - každý den deset kilometrů, každý rok maraton. Titul knihy je variací na povídkovou sbírku O čem mluvím, když mluvím o lásce Raymonda Carvera. Čítať viac

4,1 22 hodnotení
Vydavateľstvo
Odeon CZ, 2010
176 strán
2-3 hodiny čítania

Murakami běhá 25 let - každý den deset kilometrů, každý rok maraton. Titul knihy je variací na povídkovou sbírku O čem mluvím, když mluvím o lásce Raymonda Carvera. Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Čeština
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 16 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Knihy z Knižnej odysey

Naši škriatkovia odporúčajú

Prepletené kráľovstvo - Tahereh Mafi, Slovart, 2024

Viac o knihe

Murakami běhá 25 let - každý den deset kilometrů, každý rok maraton. Titul knihy je variací na povídkovou sbírku O čem mluvím, když mluvím o lásce Raymonda Carvera.

Kniha „memoárů“ rozhodně zaujme tři typy fanoušků: autorovy skalní příznivce, pro které je kultovní postavou, pak hledače receptu, jak se stát spisovatelem, a nakonec, jak jinak, běžce na dlouhou trať. V knize je jednak soubor esejů o běhu na dlouhé tratě, jednak spisovatelův „diář“ čtyřměsíční přípravy na maraton v New Yorku. Hovoří o fyzické i psychické bolesti, o stárnutí, o tématech, která se mu honí hlavou. Jsou tu úvahy o spisovatelství jako takovém: doba už nepřeje romantickým týpkům, co nasávají nebo berou drogy a píšou skvěle – doba přeje globálním spisovatelům - manažerům.
Čítať viac
Originálny názov
Haširu koto in cuite kataru toki in boku no kataru koto
Počet strán
176
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
134×206 mm
Hmotnosť
300 g
ISBN
9788020713209
Rok vydania
2010
Edícia
Světová knihovna
Naše katalógové číslo
81372
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
Odeon CZ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,1 / 5

22 hodnotení

9
8
3
2
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

9
Overený zákazník
22.1.2021
Vytrvať, znamená neporušiť rytmus
Sústredennosť, vytrvalosť, sebaprekonávanie, ...zručnosti nevyhnutné pre dobrý život analyzuje Murakami svojským príťažlivým štýlom. Nedáva rady, skôr nastoľuje otázky, vychádzajúce z osobnej skúsenosti spisovateľa a maratónskeho bežca. Autor píše ako existencialista: "běhám, abych dosáhl prázdna. I do takového prázdna se občas samovolně vplíži momentálni myšlenky,... které se podobají mrakum na obloze... přicházejí a pak táhnou dál. Obloha ale zústavá pořád stejná" O písaní a behaní píše autor zanietene a s vášňou, ako o veciach, ktoré sú v jeho živote najdôležitejšou esenciou. Možno vás to naštartuje začať s behaním:) Čítať viac
Diana
Overený zákazník
6.8.2010
...
Sonda do duše môjho obľúbeného spisovateľa, sonda do duše človeka, ktorý sa pravidelne venuje behu. Dve aktivity, ktoré sú zdanlivo neporovnateľné a predsa sa môžu prelínať. Ak čakáte typickú "murakamiovku", budete sklamaní, tentokrát nejde o dej, ale skôr o vyznanie spisovateľa. Kto má rád Murakamiho a navyše rád behá (moja obľúbená kombinácia), bude spokoný. Ja som bola. Čítať viac
Rastislav Mikuláš
Overený zákazník
26.7.2010
Najprv bežec, potom Murakami
Pár knižiek Murakami som už prečítal v minulosti a bolo to veľmi príjemné čítanie. No a keďže tiež behanie je jedna z mojich záľub, tak keď vyšla Murakamiho knižka o behaní, - tak nebolo o čom.

Autor samotný knižkou a jej názvom nič nesľubuje, avšak keďže štvrťstoročie pravidelne a výrazne beháva, tak postupom času popísal pár esejí o zážitkoch či o tom čo sa mu honí hlavou. A samotná knižka nie je nič menej a ani nič viacej.

Objektívne neviem zhodnotiť knižku, ale subjektívne som zdieľal autorove zážitky či útrapy z behu (tie sú logicky pre všetkých bežcov plus mínus rovnaké) a samotné čítanie si veľmi užíval. Opis originálneho maratónskeho behu (t.j. z Atén do dedinky Marathon) je podľa mňa výborný a presne vystihuje o čom to behanie je.

Pre tých čo čítavajú Murakamiho a behávajú jasná voľba, pre bežcov ak majú vzťah k čítaniu tak tiež odporúčam, pre "murakamistov" iba vtedy ak nebudu očakávať Norské dřevo (aby sami neboli sklamaný).
Čítať viac

Haruki Murakami

Čítať viac

„Neopúšťať planétu Zem je ako byť stroskotancom na pustom ostrove a nepokúšať sa odtiaľ uniknúť.“