Hry

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Nie je možné meniť veľkosť písma, formát je preto vhodný skôr pre väčšie obrazovky.

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na:

Neprečítate na:

Ako čítať e-knihy zabezpečené cez Adobe DRM?

Zlatý vtáčik
E-kniha

Prostredníctvom ďalších príbehov Jany Belkovej z knihy -Zlatý vtáčik, nahliadneme nielen do jedného domčeka plného chudobných ľudí. Chudobní sa väčšinou poberú do sveta, aby si... Čítať viac

Vek
7-10
Vydavateľstvo
Jana Belková
Počet strán
79

Prostredníctvom ďalších príbehov Jany Belkovej z knihy -Zlatý vtáčik, nahliadneme nielen do jedného domčeka plného chudobných ľudí. Chudobní sa väčšinou poberú do sveta, aby si niečo vyslúžili. Čo sa však stane ak sa v skromnej... Čítať viac

  • PDF

    Prečítate na zariadeniach:

    • Pocketbook
    • Kindle
    • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
    • Počítač s príslušnou aplikáciou

    Nie je možné meniť veľkosť písma, formát je preto vhodný skôr pre väčšie obrazovky.

    Viac informácií v našich návodoch

    EPUB

    Prečítate na zariadeniach:

    • Pocketbook
    • Kindle
    • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
    • Počítač s príslušnou aplikáciou

    Viac informácií v našich návodoch

    MOBI

    Prečítate na zariadeniach:

    • Pocketbook
    • Kindle
    • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
    • Počítač s príslušnou aplikáciou

    Viac informácií v našich návodoch

  • Slovenčina
Cena: 8,00 €
Ihneď na stiahnutie
Máte čítačku, tablet alebo mobil? Stiahnite si do nich e-knihu: budete ju mať hneď a ešte aj ušetríte život stromom. Viac informácii o e-knihách nájdete tu.
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Linda Lietavová:Slová, ktoré nepadli.Linda Lietavová, 2026

Viac o e-knihe

Prostredníctvom ďalších príbehov Jany Belkovej z knihy -Zlatý vtáčik, nahliadneme nielen do jedného domčeka plného chudobných ľudí. Chudobní sa väčšinou poberú do sveta, aby si niečo vyslúžili. Čo sa však stane ak sa v skromnej chalúpke stretnú Pokora s Pýchou? Ako sa skončí ich rozhovor a odveký boj? To sa dozviete práve v jednom z desiatich príbehov, ktoré táto kniha ukrýva. Ani Zlatý vtáčik to nemá ľahké. Jeho putovanie je síce zápolením s mnohými prekážkami, no stretnutia s nezvyčajnými bytosťami mu prinášajú poznanie a pocit slobody. Na záver vás ešte čaká prekvapenie v podobe najkrajšej rozprávky pre dievčatko, ktoré zažíva najúžasnejší deň vo svojom živote. Prečo je to práve tak? To je zatiaľ naše tajomstvo.
Naše katalógové číslo
1941173
Počet strán
79
ISBN MOBI
978-80-570-4832-9
ISBN EPUB
978-80-570-4831-2
ISBN PDF
978-80-570-4830-5
Vekové odporúčanie
7-10
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Jana Belková
Kategorizácia

Našli ste chybu alebo škodlivý obsah? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu alebo škodlivý obsah

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5
1
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Miloš Jesenský
Neoverený nákup
17.2.2024
Zlatý vtáčik
Každá veľká kultúra stojí na príbehoch a týka sa to aj tej našej, slovenskej. Pri kolíske slovesnosti stoja popri povestiach aj rozprávky, ešte aj dnes najpopulárnejšie žánrové útvary, od čias romantizmu uchovávané nielen pamäťou, slovom, ale aj písmom. Od zlatých čias Pavla Dobšinského dodnes vydávané a napodobňované, stále žiadané detskými i dospelými čitateľmi či poslucháčmi. Základné delenie rozlišuje rozprávky na ľudové a umelé. Ale zatiaľ čo prvé pomenovanie sedí, v druhom už také výstižné nie je. Slovo umelý nám totiž navodzuje význam čohosi syntetického, neprirodzeného či nebodaj neživého. A to rozhodne nie je pravda, pretože ak niekto nanovo píše autorské rozprávky, tvorí ich predovšetkým srdcom.
A to je aj prípad Jany Belkovej, ktorá – a to je dôležité spomenúť – nie je v tejto oblasti žiadnym nováčikom. Po úspešných tituloch „Rozprávkach na kamenistých chodníčkoch“(2020). „Príbehy ušité (aj) filozofiou“ (2021), či „Kde sa voda sypala a piesok lial“ (2022), prichádza aj v tomto roku s pôvabnou desiatkou príbehov v knihe ,, Zlatý vtáčik.“ Už letmé nahliadnutie do obsahu s názvami ako „Múdry si pýta odmenu“, „Čertova smoliarka“ alebo „O Pýche a Pokore“, aby sme spomenuli aspoň niektoré z nich, nás presviedčajú, že si v nasledujúcich stránkach naozaj prídeme na svoje. Pokiaľ ide o osvedčené postavy a rekvizity rozprávok, majú svoje osobitné kúzlo, ktoré Jana Belková dokáže citlivo umocniť vlastným umeleckým štýlom i výberom výrazových prostriedkov. Dej podáva svižne a ľahko, jazykom prístupným pre najmladších čitateľov, ale schopným zaujať aj dospelých, čakajúcich napínavý dej medzi začiatkom a tradične dobrým koncom, so skrytou pravdou a dobromyseľným ponaučením pre všetkých.
Rozprávky „Zlatý vtáčik“ doplnené ilustráciami samotnej autorky dodávajú jej výtvorom osobitnú magickú atmosféru. Príbehy so silným sociálnym cítením, ktorý tak skvele zapadá do odvekej túžby tvorcov rozprávok po čestnosti, dobrote a spravodlivosti tu nachádzame cizelované jemnými prvkami humoru. Spoľahlivo ukotvené v prirodzených morálnych hodnotách a vždy smerujúce k víťazstvu dobra nad zlom, môžu aj skoršie narodenému publiku priniesť útechu trvácnych, hoci aj trošku starosvetsky pôsobiacich hodnôt v našom, až bláznivo premenlivom modernom svete. V ňom síce vandrovku nazývame cestovaním, ale stále ostávame hľadačmi pravdy, krásy a šťastných koncov.
Miloš Jesenský, spisovateľ
reagovať

Lenže som až prineskoro pochopila, ktorým smerom sa bolo treba uberať: smerom k túžbam. Človek by čakal, že ľudí zachraňujú celkom iné veci: povinnosť, čestnosť, dobrota srdca, zmysel pre spravodlivosť. Nie. To, čo zachraňuje, sú túžby. Sú jedinou skutočnou vecou. Ak ich máš, zachrániš sa.
Kniha: Oceán more (Alessandro Baricco), 2004
Oceán more
  • Alessandro Baricco