4,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Akcia
Audiokniha
Pýcha a predsudok - Jane Austen, 582, Slovart, 2020
Audiokniha
Akcia
Audiokniha
Pýcha a predsudok - Jane Austen, 582, Slovart, 2020
Audiokniha

Pýcha a predsudok
Akcia
Audiokniha

Klasický román anglickej literatúry z prostredia bohatých stredných vrstiev o tom, ako príchod mladého muža prevráti naruby život v rodine s piatimi dcérami... Čítať viac

4,7 1002 hodnotení
Vydavateľstvo
582, Slovart, 2020
Dĺžka
13 hod 33 min

Klasický román anglickej literatúry z prostredia bohatých stredných vrstiev o tom, ako príchod mladého muža prevráti naruby život v rodine s piatimi dcérami... Čítať viac

  • MP3 na CD
  • Slovenčina
12,95 €

4,90 €

-62 %
platí do 31. 7. 2024
Na sklade 2 ks
Posielame ihneď
Ďalšie audioknižné vydania
Pýcha a předsudek - Jane Austen, Tympanum, 2021
MP3 na CD
Čeština, 2021
Do 25 dní
-5 %

23,54 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Pýcha a predsudok - Jane Austen, 582, Slovart, 2020
Audiokniha
4,90 €

Viac o audioknihe

Klasický román anglickej literatúry z prostredia bohatých stredných vrstiev o tom, ako príchod mladého muža prevráti naruby život v rodine s piatimi dcérami.

Pani Bennetová pevnou rukou vedie svoje dcéry k životnému názoru, podľa ktorého je mladá žena v živote šťastná jedine vtedy, keď sa vydá za bohatého
manžela. A tak len čo sa v susedstve zjaví bohatý pán Bingley, Bennetovci začnú spriadať plány, ako zaňho vydať niektoré z dievčat. Slávny príbeh o láske, spoločenských konvenciách a predsudkoch odkrýva vzťahy medzi spoločenskými vrstvami v Anglicku v 18. storočí.

Preklad: Beáta Mihalkovičová
Čítať viac
Originálny názov
Pride and Prejudice
Dĺžka
13 hod 33 min
Naše katalógové číslo
802005
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
582, Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

1002 hodnotení

805
118
31
6
16

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie Martinusákov

Krásne vydanie

Úžasné vydanie nádherného klasického príbehu. Bol to úžasný zážitok otvárať a čítať reálne listy. Ešte keby ten papier bol opotrebovanejší a pôsobil staršie tak by to bolo úplne dokonalé. Kniha je skvelá aj ako darček pre milovníkov Austenovej.

Čítať viac
Martinus
13

Všetko o mojich prečítaných knihách tu :) https://www.goodreads.com/user/show/135586083-nikola-mihalikov

Nikola Ďungelová
Produktový manažér
21. septembra 2014
Názor čitateľa

Aj keď romantika nie je práve mojím žánrom a dostala som sa k nej na odporúčanie, neľutujem ani jednu prečítanú stránku. Pýcha a predsudok je bezpochyby klasika, ktorá máloktorú ženu zanechá chladnú práve osobitým štýlom autorkinho písania, do ktorého sa začítate až tak, že na konci knihy budete chcieť byť hlavnou hrdinkou a túžiť po svojom gentlemanovi ako je pán Darcy. :) Očarujúca kniha svetovej klasiky, ku ktorej si stále nájdem cestu a doslova ma vytrhne z nášho moderného sveta do starého Anglicka z 18 storočia, kde majetok a dobré meno je oveľa dôležitejšie ako láska a vzájomné porozumenie. Kniha nie je len príbehom lásky, ale nesie prvky nadčasového deja, kde autora vykresľuje dobré aj zlé vlastnosti spoločnosti s ktorými sa stretávame aj v dnešnom modernom svete, vlastnosti ktoré v knihe vzájomne kontrastujú a zároveň sa dopĺňajú. Autorka navyše dokázala skvelo zladiť humor a iróniu s vážnosťou. Kniha by mala byť skvostom v každej knižnici ženy akéhokoľvek veku.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Miroslava Špalková
Overený zákazník
18.5.2024
Nedá sa to čítať.
Mňa táto kniha absolútne nebavila. Zavrela som ju po 105 stranách.
Už dlho som nič nudnejšie nečítala.
Samé klebety a nudné dialógy.
Chýba mi napätie. V podstate sa tam nič nedeje. Ja som sa veľmi nudila.
Mala som chuť zahodiť tú knihu.
Darcy je nesympatický,namyslený blbec.
Nemá úctu ani ku Elizabeth.
Nechápem,ako sa mohla do neho zaľúbiť.
Potom sa akože zmení jeho charakter
a povaha,lebo sa do nej zaľúbi.
Riadne naivné,zlí ľudia sa nezmenia.
Žiadny psychologický dej.
Búrlivé výšiny je oveľa lepšia kniha.
Čítať viac
24

Knihomoľka <3 najradšej mám krimi detektívky alebo trillery a fantasy. Jednoducho to kde sa niečo deje a je to napínavé. Na margo toho ale čítam všetko za radom čo mi príde pod ruku. Od filozofických románov po detské knižky. Keby tak bolo viacej času cez ten deň na to. Moje naj top - Harry Potter a trilógia Atramentové srdce :)

Martina Skácalová
Overený zákazník
17.4.2024
Jedna z najkrajších kníh a príbehov klasickej literatúry, krásne rozvinutý milostný príbeh. Rozhodne povinné čítanie, ku tejto knižke sa vždy rada vraciam a aj kvôli tomu, že kniha je plná krásnych myšlienok a rozhovorov, ktoré donútia človeka sa zamyslieť. Čítať viac
Peta
Neoverený nákup
20.3.2024
Pride and Prejudice
Nádherná kniha. Postavy som si zamilovala a ešte dva týždne po prečítaní som na nich myslela. Odporúčam. Čítať viac
Sára
Neoverený nákup
12.3.2024
Pýcha a predsudok
O tomto románe sa písalo v mojej obľúbenej knihe. Hlavnej hrdinke sa veľmi páčil, tak som sa rozhodla, že si ho prečítam aj ja, a určite to neľutujem. Našťastie som nemusela zájsť do kníhkupectva, keďže moja mamina je rovnaký nadšenec pre knihy ako ja, a ani tento kúsok nechýba v jej knižnici. Autorka v ňom opisuje život mladých dievčat v 18. storočí. Dej ma do seba vtrhol po dvoch stranách, a odvtedy som sa od neho nevedela odtrhnúť. Bol veľmi napínavý, každá stránka prinášala nové pocity. Niekedy boli pozitívne, inokedy negatívne a často aj zmiešané. Pri čítaní som musela vyzerať ako blázon. V jednu chvíľu na perách úsmev, o minútu neskôr zmätený výraz na tvári a o chvíľu oči plné sĺz. Vlhké oči som mala najmä pri jednej myšlienke, ktorá sa mi vryla do pamäte: Nikdy sa nevzdávaj svojho šťastia, ale tiež nepriprav iných o to ich. Hlavná hrdinka prekonala rôzne ťažkosti, nikdy však nemyslela iba na seba, ale aj na druhých. Nezabúdala ani na to, že aj ona má právo byť šťastná. Z každej knihy by sme si mali zobrať nejaké ponaučenie. Táto má veľmi jednoduché, no v tejto dobe plnej predsudkov aj veľmi dôležité: Nie každý je taký, ako sa na prvý pohľad zdá. Zjednodušene: Vždy by sme si mali každého najprv poriadne preklepnúť, a až potom si o ňom utvoriť úsudok. Mne táto kniha zmenila život a som si istá, že som nebola prvá ani posledná. V kníhkupectvách a v knižniciach čaká na romantické a históriu milujúce duše. Čítať viac
30
Overený zákazník
12.3.2024
Milujem Jane Austen! Túto knihu som si chcela prečítať už dávnejšie. Som veľmi rada, že som si na ňu našla čas, pretože to nie je až také ľahké čítanie. Celý príbeh je naozaj skvost a nie nadarmo sa zaraďuje medzi klenot svetovej klasickej tvorby.

Kniha Pýcha a predsudok ma očarila už hneď na začiatku po príchode pána Bingleyho a Darcyho. Atmosféra tej doby ma preniesla do starého Anglicka z 18. storočia, kde majetok a dobré meno je dôležitejšie ako láska ľudí.

Okrem spomínaného príbehu lásky v sebe nesie aj prvky deja, ktorý je nadčasový. Môžeme vidieť vykreslené dobré, ale aj zlé vlastnosti ľudí v danej spoločnosti s ktorými sa stretávame aj v dnešnom svete. Páčilo sa mi aj to, ako autorka výborne zladila humor a iróniu s vážnosťou.

Dej je plynulý a popretkávaný príbehmi ďalších vedľajších postáv, štýl príbehu je pestrý a svieži, nechýba bohatá slovná zásoba, inteligentné dialógy medzi postavami. Zároveň si môžeme predstavovať, ako v tom čase ľudia žili, ako sa správali, obliekali,.. Autorka veľmi pekne opisuje povahové rysy postáv - ich kontrast pekne opisuje rozmanitosť spoločnosti.

Jane Austen dokázala, že je výborná spisovateľka a jej príbehy sa dajú čítať aj po toľkých rokoch. Plánujem si prečítať aj ďalšie knihy z jej bohatej tvorby. Tento nesmierne krásny príbeh odporúčam každému čitateľovi a verím, že sa vám zapáči rovnako ako mne.
Čítať viac
15.12.2023
všetko a ešte viac
Ako je možné, že kniha napísaná takmer 200 rokov dozadu je rovnako aktuálna, vtipná a pohotová aj dnes?
Elizabeth má svoj štýl aj šarm a vôbec sa pánovi Darcymu nečudujem. Veľmi sa mi páčilo, že si obaja neváhali priznať chyby a poučiť sa z nich. Napriek tomu, že dej bol pomalý, tak som nemala pocit že sa vlečie a plynul tak prirodzene. Chvíľku som sa strácala v rodoch, hodnostiach a komu patrí ktoré sídlo, no pomerne rýchlo som sa zorientovala.
Stránky som hltala jednu za druhou aj vďaka výbornému slovenskému prekladu, po ktorom siahla v obave, že by som sa v archaickej angličtine trocha strácala.
Skrátka, je to všeobecne uznávaná pravda, že je to skvelá kniha a mala by patriť do povinného čítania.
Čítať viac
23
Zátišie - Sarah Winman, 2023
Práve čítam
Zátišie

Som knihomoľka už od dôb, čo viem čítať. :) Počas detstva som prečítala najmä mnoho klasiky, ktorá ostala v mojom srdci až doteraz. V tínedžerskom veku som začala čítať aj modernú literatúru mnohých žánrov. :)

Mária Sadecká
Overený zákazník
25.11.2023
Nadčasová
Nie všetky knihy od Austenovej mám rada, ale túto som prečítala viackrát. Milujem ju a vždy po prečítaní mam pocit nádeje. Čítať viac
15.9.2023
Konečne som sa pustila do čítania klasiky! Na začiatok treba povedať, že je to kniha z 18. storočia a podľa toho bola napísaná a postavy sa tak náležite chovali. Čítala sa mi celkom fajn, avšak človek si na ňu musel chvíľočku zvyknúť. Fakt príjemný romantický dej (o kom/o čom je snáď nemusím nikomu rozpisovať), ktorý skončil happyendom, som si užila. Avšak netvrdila by som, že ju musí čítať každý a že jej formu aj každý pochopí (viď menejhviezdičkové recenzie). Hoci z nej nie som „totálne paf“ ako ostatní recenzenti, za mňa jej dávam solídnych 4,5/5* Čítať viac

Jane Austen

Čítať viac

„Krása je, keď nemáš potrebu nič meniť. Nič netúžiš pridať, nič vziať a len sa fascinovane dí­vaš, počúvaš. To platí­ v hudbe, vo výtvarnom umení­, v rozhovore, vo všetkom. Všetko závisí­ od potrieb človeka. Hladnému je krásny chrumkavý chlieb.“

Každý deň má niekto narodeniny - Silvia Bystričanová, 2013
Každý deň má niekto narodeniny
Silvia Bystričanová