Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
The Shock Doctrine - Naomi Klein, Penguin Books, 2007

18,82 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
The Shock Doctrine - Naomi Klein, Penguin Books, 2007
The Shock Doctrine - Naomi Klein, Penguin Books, 2007

The Shock Doctrine

This is a book about shock, and the way it's applied to countries and people. It is the unofficial story of how the 'free market' came to dominate the world from Chile to... Čítať viac

Vydavateľstvo
Penguin Books, 2007
Počet strán

This is a book about shock, and the way it's applied to countries and people. It is the unofficial story of how the 'free market' came to dominate the world from Chile to Russia, China to Iraq, South Africa to Britain... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Angličtina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania
Šoková doktrína - Naomi Klein, Dokořán, 2010
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2010
Vypredané

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Ako Francúzi vymysleli lásku - Marilyn Yalom, mamaš, 2023

Viac o knihe

This is a book about shock, and the way it's applied to countries and people. It is the unofficial story of how the 'free market' came to dominate the world from Chile to Russia, China to Iraq, South Africa to Britain.

It is a story radically different from the one usually told. Based on breakthrough historical research and four years of on-the-ground reporting, Naomi Klein explodes the myth that 'free markets' lead to 'free people'. She reveals that our world is increasingly in thrall to a little understood yet hugely influential ideology: the shock doctrine. This is a doctrine that sees moments of collective crisis as a 'window of opportunity'. With societies too terrified or disoriented to protect their own interests, the free market advances, using the trademark tactic of rapid-fire economic shock therapy. Often, a refusal to comply results in distinctly more corporeal shocks: the shock of the Taser gun, or the electric cattle prod. Our history is littered with events that have provided opportunities for the shock doctrine. From the 1970s dictatorships of South America, through the Falklands War, Tiananmen Square and the collapse of the Soviet Union, Naomi Klein reinterprets our past to trace the rise of disaster capitalism, a program of social and economic engineering advanced through shock. Playing out today around the world in Israel, Iraq, New Orleans and South-East Asia, The Shock Doctrine reveals the true beliefs that lie behind global policy and in doing so reframes our history and our present.
Čítať viac
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×197 mm
Hmotnosť
394 g
ISBN
1846140280
Rok vydania
2007
Naše katalógové číslo
46749
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
Penguin Books
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Martin Jurčík
Overený nákup
12.1.2014
Skvelá kniha
Výborná a velmi aktuálna kniha. Autorka poukazuje na spojitosti rôznych udalostí s politikou. Všímavejší si dokážu všimnúť, že neoliberalizmus už vlastne funguje celosvetovo a štát do trhu v podstate nezasahuje, takisto neposkytuje "zdarma" sociálnu podporu, minimálna mzda je pod hranicou minima.... viac v knižke ;) Čítať viac
Pištík
Neoverený nákup
8.11.2011
Pre všetkých antiglobalistov
Dobrá kniha. Človek získa slušný prehľad politických a korporatívnych príčin a dôsledkov dôležitých udalostí na medzinárodnej scéne v druhej polovici 20. storočia ako Pinochetov prevrat v Chile, Gorbačovovo Rusko alebo ukončenie apartheidu v Južnej Afrike. Miestami je to trochu moc konšpiračné, ale prehľad, ktorý človek z tejto knihy získa je úctihodný.

Nemalo by chýbať v knižnici každého, kto sa zaujíma o globalizmus (a hlavne antiglobalizmus).
Čítať viac
Marika
Neoverený nákup
10.1.2014
Názor čitateľa
súhlasím s názorom, mala by byť v každej knižnici, hlavne u ľudí tzv. strednej triedy (ak ešte u nás je) a to preto aby sme boli ostražití voči tým politikom, ktorí nám ťahajú medové motúze, myslím, že už poctivých politikov niet.
To čo sa stalo v krajinách menovaných v knihe sa stalo a deje sa i u nás, až je z toho zle na žalúdku, lebo som si uvedomila ako nás roky oblbovali a my sme trpezlivo čakali: no nech si ešte utiahneme opasok, veď trošku vydržme a potom už bude len dobre. Modré oči ! Mám pocit, že aj náš p. Mikloš bol žiakom Friedmena, nejdem to zisťovať, lebo sa mi nechce, ale dostal nás tam kde chcel a všetci jemu podobní pred ním aj po ňom. On asi ale spí dobre.
Trošku je tá kniha písaná až moc podrobne, s veľmi veľa údajov a odkazov, čo z nej robí ťažké čítanie, no ale nejde o román, ale o ťažkú realitu.
Čítať viac

„Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné.“

Malý princ - Antoine De Saint-Exupéry, Antoine De Saint-Exupéry (ilustrátor), 2019
Malý princ
Antoine De Saint-Exupéry, Antoine De Saint-Exupéry (ilustrátor)