Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Tance zabudnutých - Andrej Csino, Andrej Csino, 2020

11,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Tance zabudnutých

Príbeh boha Anubisa v dvoch časových obdobiach, počas 2. svetovej vojny a v súčasnosti. V oboch líniách Anubis prežíva súbežný vzťah s inou ľudskou ženou, ktorú odmietne... Čítať viac

Vydavateľstvo
Andrej Csino, 2020
194 strán
3-4 hodiny čítania

Príbeh boha Anubisa v dvoch časových obdobiach, počas 2. svetovej vojny a v súčasnosti. V oboch líniách Anubis prežíva súbežný vzťah s inou ľudskou ženou, ktorú odmietne odprevadiť do ríše mŕtvych.... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

11,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 8 – 13 dní
Stíhame do Vianoc

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Keď si ľahnem, začína sa večer - Linn Skaber, E.J. Publishing, 2023
Tance zabudnutých - Andrej Csino, Andrej Csino, 2020
11,90 €

Viac o knihe

Príbeh boha Anubisa v dvoch časových obdobiach, počas 2. svetovej vojny a v súčasnosti.
V oboch líniách Anubis prežíva súbežný vzťah s inou ľudskou ženou, ktorú odmietne odprevadiť do ríše mŕtvych. Tak Anubis, unavený prázdnou nesmrteľnosťou musí chrániť svoju lásku pred následkami svojich činov. Navštívite aj červený ostrov, kde sa rodí nový život v zamatových kožúškoch ohnivých líšok, odveziete sa tam vo veľrybe, so zachráneným maďarským zabíjačom náckov Jánozsom, navštívite boxerský zápas 97-ročnej šampiónky Dominiky, zalietajte si s krásnou Cuuti nad novinovými stánkami možno New Yorku, prežijete zápasy Anubisa s démonmi a pokúsite sa o vzburu na samotných nebesiach. A hlavne, prečítajte si pravidelné, láskavé komentáre príbehu od samotného Boha. (alebo je to sám autor?)

Tance Zabudnutých sú druhá kniha Andreja Csina, marketingového kreatívca, rozhlasového moderátora a popularizátora mladých slovenských autorov.
Čítať viac
Počet strán
194
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×210 mm
Hmotnosť
242 g
ISBN
978805702258
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
810357
Štýl
duchovný, filozofický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Andrej Csino
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,0 / 5

4 hodnotenia

2
0
0
0
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Jana
Neoverený nákup
10.3.2023
Ráčte si láskavo podkasať sukne, dámy moje, pôjdeme teraz peklom...
Čitateľsky to bola pre mňa výzva. A asi aj istá forma psychohygieny - dielo veľmi ľudské. Na jednej strane dojemné, až ma to uvádzalo do rozpakov, na strane druhej veľmi inšpiratívne. Príbeh o BOHOPSOVI Anupovi, ktorý ochutnal víno života, aj keď bolo zakázané.
Autor si dal veľmi záležať na výbere námetu - chcel, aby bolo dielo dramatické, ale umožňovalo využívanie fantázie a ilúzie ako zázemie pre veľký ľúbostný príbeh. Explózia emócií, stretov a zmierení. Hlboké pravdy o hlbinách ľudských duší v rozprávke. Akoby celá kniha bola áriou princa Calafa NESSUN DORMA.
Je tam všetko - bolesti, nevyriešené útrapy našich rodín či rodičov, ktoré nosíme v sebe a láska... Všetci sme sa už stretli s tým, že nám chýbala láska. Nebola možnosť opätovať ju, alebo sme nedokázali niekoho ľúbiť. Alebo ľúbiť tak, akoby sme chceli. V živote nie je nič čierno-biele. Činy pramenia z utrpení, ktoré skrývame za maskou chladu. A je to aj o hrdosti a pokore, o sile ducha z pera autora, ktorý vie, že skutočný tanec života je "HLAD PO PREŽITÍ". Aby sme pochopili, aké je život cítiť a oslobodiť sa od minulosti.
Autor použil metódu spontánneho písania, hovorový jazyk, priamočiarosť, údernosť a nástroje chápania davu na ulici. Preto sa môže dielo javiť prvoplánovite ako urážka verejného vkusu a mravnosti (čo mi pripomína rok 1956 - HOWL -Vytie). Ale je to tým, že autor sa stotožňuje s našimi životnými pocitmi ako beatova generácia okolo Kerouaca. Je tam mnoho odkazov a prepojenie na osobnosti, ktoré vyznávali vedomie osobnej spolupatričnosti... citát z Herberta Hanckeho ... "Vieš John, toto je naozaj zbitá generácia".
Je to zamyslenie sa, že neviditeľná niť udalostí zvedie dokopy aj najpodivnejšie indivíduá.
A môj favorit? Jednoznačne Jim vo vyžehlených tesilkách, ktorý stratil svoj kvetinový záhon.
Autor v nás zanecháva otázku: "Aké tiene minulosti a tajomstvá rodov ovplyvňujú našu prítomnosť?" A čo dielo zanechalo vo mne? Ako keď zabehnete preteky a na konci zistíte, že ste vlastne mali ešte mnoho síl a je vám tak trochu za cestou ľúto...
Čítať viac
Karina Š.
Neoverený nákup
17.2.2023
A teraz, vážení... sa pôjdete tam dolu naučiť, čo je to vlastne láska.
Veríte na spriaznené duše a osudovú lásku, pre ktorú sa oplatí bojovať do posledného dychu? Nechajte sa vtiahnuť do príbehu o Anubisovi, egyptskom bohovi, ktorý sprevádzal mŕtvych cestou na druhý svet...až kým nespoznal to silné puto k pozemskej žene menom láska.

Príbeh sa odohráva v dvoch časových líniách, v prvých kapitolách sa môže zdať zložitý, no čochvíľa sa začítate a udomácnite vo všetkých tých krásnych metaforách a prirovnaniach, ktorými je kniha naplnená. Dej veľmi dobre dovysvetľujú intermezzá, v ktorých autor, a možno je to najvyšší boh, stojí nad príbehom v úlohe akéhosi pozorovateľa a opisuje, že osudy ľudí nie sú dopredu napísané a že on vlastne v strastiach našich životov nemá prsty.

Som presvedčená, že vás oslovia aj občasné odbočky - príbeh 97-ročnej Dominiky, šampiónky v boxe či Jánoša a veľryby, ktorý nápadne pripomína biblický príbeh o Jonášovi... príbehy, ktoré na prvý dojem nesúvisia s dejom, ale vlastne ho celý dokresľujú.
Čítať viac
Juraj prusa
Neoverený nákup
12.8.2022
Slabota
Kniha s potencialom, ale pisana bez talentu a stavy. Skoda, lebo naznaky v nej su. Len trosku sikovnosti a vyzeralo by to uplne inak. Čítať viac

„To jediné, na čo sa nevzťahuje pravidlo väčšiny, je ľudské svedomie.“