Deň v starovekom Ríme - Jacopo Olivieri, Clarissa Corradin (ilustrátor), Bambook, 2020

16,50 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Deň v starovekom Ríme

Deti, váš nový kamarát, cestovateľ Viliam Všadebol, vás pozýva na napínavé cestovanie do minulosti! Vyberte sa s ním a s jeho malou kamarátkou do starovekého Ríma, kde na vás už... Čítať viac

1. diel série
Viliam Všadebol
Vek
7+
Vydavateľstvo
Bambook, 2020
Počet strán
58

Deti, váš nový kamarát, cestovateľ Viliam Všadebol, vás pozýva na napínavé cestovanie do minulosti! Vyberte sa s ním a s jeho malou kamarátkou do starovekého Ríma, kde na vás už čakajú úžasné dobrodružstvá... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 32 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Den ve starověkém Římě - Jacopo Olivieri, Clarissa Corradin (ilustrátor), Bambook, 2020
Pevná väzba
Čeština, 2020
Do 3 – 4 dní

13,06 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Nesmrteľnosť - Dana Schwartz, Tatran, 2024

Viac o knihe

Deti, váš nový kamarát, cestovateľ Viliam Všadebol, vás pozýva na napínavé cestovanie do minulosti!
Vyberte sa s ním a s jeho malou kamarátkou do starovekého Ríma, kde na vás už čakajú úžasné dobrodružstvá. Viliam vám ukáže, že zo spoznávania histórie sa môže stať jedna fascinujúca napínavá hra!
Čítať viac
Originálny názov
Avery Everywhere - A Day in Ancient Rome
Počet strán
58
Väzba
pevná väzba
Rozmer
160×230 mm
Hmotnosť
438 g
ISBN
9788080900908
Rok vydania
2020
Vekové odporúčanie
7+
Naše katalógové číslo
746429
Ilustrácie
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
1. diel série
Viliam Všadebol
Vydavateľstvo
Bambook
Ostatné
Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

5 hodnotení

3
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

38

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
31.10.2021
Nádhera
Chceli by ste sa vedieť žmurknutím oka ocitnúť v inej krajine i v inom období? Malý chlapec Viliam, s prezývkou Všadebol, to dokáže.
V tejto knihe sa premení na Boleria a navštívi starý Rím, kde si pozrie zápas gladiátorov, pôjde do dobových kúpeľov i na návštevu ku senátorovi Tulliovi, kde stretne cisára Hadriána, ocitne sa na trhovisku a následne pôjde do Panteónu za bohom Jupiterom.
Táto kniha, a určite aj celá edícia, je nádherná. Počnúc krásnymi ilustráciami, cez zaujímavý príbeh, ktorým sú jednoduchou formou podané dejiny Ríma, ktoré zaujmú nejedného malého čitateľa, ale určite aj dospelých. Dej je spestrený rôznymi faktami, informáciami a opismi. Čitateľ spozná rôznorodosti daného obdobia i historické postavy z dejín.
V tejto krásnej edícii vyšli aj knihy s názvami: Deň v starovekom Grécku, Deň v starovekom Egypte a Deň v Aztéckej ríši. Ja tieto super knihy odporúčam deťom od približne 8 rokov a určite ich budú vedieť využiť aj na hodinách dejepisu.
Mne neostáva nič iné, iba túto edíciu odporučiť všetkými dvadsiatimi.
Čítať viac
13.8.2021
Krásne obsahovo a aj vizuálne
Všadebol sa teda má. Nielenže sa pomocou obyčajného žmurknutia dokáže premiestniť do akejkoľvek krajiny, on sa dokáže ocitnúť aj v inom historickom období.

Vie toho veľa aj o starovekom Ríme, pretože aj tam sa ocitol ako malý Bolerius a vyskúšal si slávne verejné kúpele, navštívil Koloseum, aby si pozrel súboj gladiátorov, dozvedel sa, ktorí bohovia boli tí najvýznamnejší a ako si bolo treba získať ich priazeň, no pozná taktiež tých najslávnejších rímskych cisárov všetkých čias ...
.
Kniha Deň v starovekom Ríme aj aj veľmi pekne graficky spracovaná, čo poteší nejedného malého zvedavca alebo nadšenca histórie. Zaujímavosti a historické fakty sú podané veľmi jednoducho, zrozumiteľne a tak, aby sa dieťa nenudilo a tešilo sa na ďalšiu stranu a novú informáciu. Na každej strane sa nachádzajú krásne obrázky, vďaka ktorým si budú deti vedieť lepšie predstaviť to, o čom práve čítajú.
.
Táto kniha je vhodná pre deti, ktoré už chodia do školy (cca od 7 rokov), no ak máte doma vyslovených zvedavcov, kniha poteší aj ich,
.
Krásna kniha, ktorá zabaví a aj naučí (nielen) deti niečo nové o iných kultúrach a histórii ľudstva
Čítať viac

„Krásne vozidlá len priťahujú závisť priemerných ľudí, pohŕdanie intelektuálov a ľútosť duchovne prebudených, osvietených ľudí.“

Boh cestuje vždy inkognito - Laurent Gounelle, 2015
Boh cestuje vždy inkognito
Laurent Gounelle