Čarodejnice - Roald Dahl, Enigma, 2012

9,20 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Čarodejnice

Sfilmované! Toto je pravdepodobne prvý "detský horor" vôbec (ak sem nerátame, povedzme... Červenú čiapočku). V príbehu malého chlapca, ktorého čarodejnice premenia na myš,... Čítať viac

4,8 256 hodnotení
Vek
7+
Vydavateľstvo
Enigma, 2012
204 strán
3 hodiny čítania

Sfilmované! Toto je pravdepodobne prvý "detský horor" vôbec (ak sem nerátame, povedzme... Červenú čiapočku). V príbehu malého chlapca, ktorého čarodejnice premenia na myš, zažijete scény, pri ktorých tuhne krv v žilách, no i množstvo komických situácií. Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

9,20 €

Na sklade 3 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 51 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (10)
Čarodejnice - Roald Dahl, Enigma, 2006
Brožovaná väzba
Slovenčina, 2006
Vypredané

The Witches - Roald Dahl, Quentin Blake (ilustrátor), Penguin Books, 2022
Brožovaná väzba
Angličtina, 2022
Viac ako 30 dní

9,95 €


The Witches - Roald Dahl, Puffin Books, 2016
Brožovaná väzba
Angličtina, 2016
Viac ako 30 dní

8,50 €


Čarodějnice - Roald Dahl, Quentin Blake (ilustrátor), Pikola, 2017
Pevná väzba
Čeština, 2017
Vypredané

Čarodějnice - Roald Dahl, Adolf Born (ilustrátor), , 1993
Pevná väzba
Čeština, 1993
Vypredané

The Witches - Roald Dahl, Quentin Blake (ilustrátor), Penguin Books, 2020
Brožovaná väzba
Angličtina, 2020
Vypredané

The Witches - Roald Dahl, Puffin Books, 2013
Brožovaná väzba
Angličtina, 2013
Vypredané

The Witches - Roald Dahl, Penguin Books, 2007
Brožovaná väzba
Angličtina, 2007
Vypredané

The Witches - Roald Dahl, Puffin Books, 2001
Brožovaná väzba
Angličtina, 2001
Vypredané

Hexen hexen - Roald Dahl, Rowohlt, 2003
Brožovaná väzba
Nemčina, 2003
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Východ slnka na Bali - Sandy Barker, Metafora, 2024
Čarodejnice - Roald Dahl, Enigma, 2012
9,20 €

Viac o knihe

Sfilmované!

Toto je pravdepodobne prvý "detský horor" vôbec (ak sem nerátame, povedzme... Červenú čiapočku).
V príbehu malého chlapca, ktorého čarodejnice premenia na myš, zažijete scény, pri ktorých tuhne krv v žilách, no i množstvo komických situácií. Koniec príbehu je prekvapujúci. Vzťah babičky a vnuka, začarovaného do zvieracej podoby, vás určite dojme a azda vám i trochu pomôže v hľadaní odpovede na otázku, čo je v ľudskom živote dôležité a čo nie.
Za tento neodolateľne originálny príbeh, ktorý bol i sfilmovaný, získal Roald Dahl, ktorého dnes už netreba ani slovenským čitateľom predstavovať, prestížnu literárnu cenu Whitbread Award.

Ilustroval Quentin Blake.
Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Originálny názov
The Witches
Počet strán
204
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×215 mm
Hmotnosť
356 g
ISBN
9788081330070
Rok vydania
2012
Vekové odporúčanie
7+
Naše katalógové číslo
122801
Štýl
napínavý, humorný, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Enigma
Pre koho
pre deti, pre dievčatá
Ostatné
Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

256 hodnotení

218
24
8
2
4

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

20
Cyntoryn zvieratiek - Stephen King, 2019
Práve čítam
Cyntoryn zvieratiek

Malá knihomoľka z Bratislavy :) zbožňujem knihy, ale nie sú viac ako skutočný život, tak nezabúdajme žiť a zažívať! <3 IG: mercinkaa

Marcela Kurajdová
Overený zákazník
13.11.2023
Čarodejnice súúú PECKÁÁÁÁÁÁ :)
A ja že čo mi to pripomína? Keď som si dávnejšie pozrela film The Witches s Anne Hathaway (stále pre mňa bude Emily z Diabol nosí Pradu), tak som zhodnotila, že fajn, ale celkom strašidelné pre malé deti alebo nie? Ušlo mi, že ide o rozprávku, teda prvý „detský horor“ od Roalda Dahla, ktorú mám už nejaký ten rok v knižnici. Neviem, kam vtedy blúdili moje oči pri záverečných titulkoch, ale všetko má svoj čas. :)

Opäť som čítala aj počúvala a porovnala si preklady a celkový pocit z SK knižky a CZ audia. Musím priznať, že rozprávky na mňa spravia krajší dojem v mojom rodnom jazyku. Knižka bola milšia, citlivejšia, miestami až dojemná a smutná. Také to ňuňuňu v strašidelnom opare. :)

České audio prebúdzalo väčšieho dobrodružného ducha, napätie aj zadržaný dych v bububu chvíľach, ktoré v sebe má aj kniha, ale keď ju počúvate, je to viac akčnejšie.
Aspoň mne sa tak zdá.
Ako vždy, ilustrácie sú parádne a tentokrát nebudem pobúrená (z Matildy som mierne vyšilovala) :D, že ako môže niekto takto plašiť deti? A možno by ma prekvapila ich odvážnosť a odhodlanie pre boj so zlom. Tiež fakt, že decká naozaj „neriešia“ a berú všetko tak, ako je. Neboja sa príliš, ako ja dospelé žieňa predpokladám, a tiež veľa závisí od interpretácie.

Pán Dahl ako správny Angličan nezaprel „neškodnú“ temnotu, nečakané aj nešťastné zvraty a smutné konce, z ktorých dokázal vydolovať pozitívnu a krásnu myšlienku.
~
„Ak ťa má niekto rád, nezáleží na tom, kto si alebo ako vyzeráš.“
~
Náramne som sa bavila, často sa rehotala a dopátrala sa ešte k staršej filmovej verzii z r. 1990. Kamoška vraví, že je to celkom scary, tak som zvedavá a na dnešný večer je plán zariadený. Edícia od Enigma je nádherná. Nevedela som jej odolať. Pretŕča sa v mojej knižnici a čaká na svoju chvíľu. Veď to poznáte.

Za svoje Čarodejnice získal autor prestížnu literárnu cenu Whitbread Award a myslím, že právom.
„Naozajstné čarodejnice sa obliekajú do normálnych šiat a vyzerajú celkom ako ostatné ženy. Bývajú v normálnych domoch a mávajú úplne normálne zamestnania. Preto je ťažké ich rozoznať. Čarodejnica je vždy žena.“
Čítať viac
Jana
Neoverený nákup
19.12.2022
Kniha nie len pre deti
Knižku som kúpila neteriam na Vianoce s tým, že si ju prečítam do 24.12. nakoľko námet vyzeral zaujímavo :) Knižku som zhltla za pár hodín, bola napínavá a nápaditá a trošku strašidelná. Mňa by určite ako dieťa, ktoré malo vždy rado strašidelné príbehy veľmi potešila ;) Čítať viac
Vladimír Proa
Neoverený nákup
8.12.2022
Úžasná kniha
Úžasná kniha. Príbeh plný napätia. Knihu čítala aj moja dcérka a je z nej nadšená. Ja som zasa nadšený z FANTASTICKEHO PRISTUPU zamestná čov MARTINUSU, ktorý poradili, pomohli a všetko s úžasným úsmevom na tvári Čítať viac
Anna
Neoverený nákup
5.1.2022
Ďalšia z kníh spisovateľa Ronalda Dahla , z ktorej je dcéra nadšená . Po prečítaní Matildy, Kamaráta obra tato kniha takisto spĺňa očakávania. Čítať viac
21.11.2021
Príbeh rozpráva o malom chlapcovi, ktorý pri tragickej nehode prišiel o oboch rodičov. Ďalej sa o neho stará starká. Rozpráva mu tie najčudnejšie príbehy o čarodejniciach a ako chlapček onedlho zistí, nie sú to len výmysly. Čarodejnice totiž skutočne existujú a premenia ho na myšku.

Knihe je cielená na detské publikum, ale myslím, že sa bude páčiť aj dospelým. Príbeh ma spočiatku celkom zaujal. Dahl píše pútavo, aj keď som v niektorých pasážach cítila, že som na tento štýl písania už stará. Niektoré rozprávky zjavne dokážem sledovať, ale čítať už len zriedka. Napokon to však bolo fajn.

Páči sa mi nápad aj poučenie, ktoré z príbehu plynie. Vzťah starkej a začarovaného vnuka je veľmi milý, tak ako aj ich odvážny plán na porazenie čarodejníc.

Fascinujúce na tom celom je to, že chlapčekovi ani prinajmenšom nevadí, že sa stal myškou. Vlastne je s tým celkom spokojný. Vie, že starká ho bude mať rada aj napriek tomu, pretože slovami autora: "Ak ťa má niekto rád, nezáleží na tom, kto si alebo ako vyzeráš."
Čítať viac
najlepšia čitateľka Emalis
Neoverený nákup
9.7.2021
Jednoducho: Super kniha!
Príbeh chlapčeka, ktorý sa premenil na myš. Je to smutný a strašidelný príbeh, ktorý je v niektorých chvíľach aj vtipný a veselý.
Je to skvelá kniha,nedokázala som ju pustiť z rúk - bolo ťažké keď som mala ísť spať. Zaspávala som s mysšlienlou, že čo sa chlapčekovi stane.
Nejaký čas po prečítaní som sa bála dať si cukríky :) - veď uvidíte prečo.

Odporúčam najmä deťom, ktoré majú radi strašidelné i tým čo veria na čary.
Autor dokázal preniesť strašidelnú atmosféru - Je to také strašidelné, že každému dieťaťu stuhne krv v žilách!!! Naozaj odporúčam!!
Čítať viac
30

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
Overený zákazník
23.2.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Knihy od Dahla sú milo a pútavo písane, zaujímavé, veselé i strašidelné, rozvíjajú fantáziu a nechýba v nich humor. Rozprávky sú plne dobrodružstiev, z ktorých si môžu deti vziať aj ponaučenie. Dej je ľahký, bezstarostný, vtipne podaný a tak trocha bláznivo uletený. Rada si občas prečítam niečo ľahšie a na prvý pohľad tieto detské knižky sú určite vhodne aj pre dospelých čitateľov. Predovšetkým pre tých, ktorí sa radi vracajú do detstva. Kniha čarodejnice je považovaná za prvý detsky knižný horor. Malého chlapca čarodejnice premenia na mys. Musí toho veľa riskovať, ale babička, ktorá je skvela parťáčka a bývala lovkyňa čarodejníc, mu dodáva pocit istoty a odvahu. Dej je originálny, pestrý, plný napätia, zvratov a fantázie. Prelínajú sa v ňom komické a strašidelne situácie. Čítať viac
Ľubomír Bukový
Overený zákazník
2.11.2020
Strasidelna kniha
Nazor 8r dcery: Knihu nedokazem docitat, lebo je prilis strasidelna. Odlozim si ju na neskor, ked budem starsia o niekolko rokov. Kniha sa nepaci ani mame. Čítať viac

Roald Dahl

Čítať viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green, 2013
Na vine sú hviezdy
John Green