Podivuhodné zvieratá - Rossella Trionfetti (Ilustrátor), Cristina Banfi, Bambook, 2019

3,80 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Podivuhodné zvieratá - Rossella Trionfetti (Ilustrátor), Cristina Banfi, Bambook, 2019
Podivuhodné zvieratá - Rossella Trionfetti (Ilustrátor), Cristina Banfi, Bambook, 2019

Podivuhodné zvieratá

Ako už určite vieš, naša planéta Zem je domovom veľkého počtu druhov stvorení. Mnohé z nich sú všeobecne známe, iné menej. Spolu s priateľským prírodovedcom, ktorý ťa bude v... Čítať viac

Vydavateľstvo
Bambook, 2019
64 strán
54 minút čítania

Ako už určite vieš, naša planéta Zem je domovom veľkého počtu druhov stvorení. Mnohé z nich sú všeobecne známe, iné menej. Spolu s priateľským prírodovedcom, ktorý ťa bude v tejto knižke sprevádzať, spoznáš niektoré z tých najnezvyčajnejších živočíchov.. Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

3,80 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 19 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Modré z neba - Jeannette Walls, Tatran, 2024
Podivuhodné zvieratá - Rossella Trionfetti (Ilustrátor), Cristina Banfi, Bambook, 2019
3,80 €

Viac o knihe

Ako už určite vieš, naša planéta Zem je domovom veľkého počtu druhov stvorení.
Mnohé z nich sú všeobecne známe, iné menej. Spolu s priateľským prírodovedcom, ktorý ťa bude v tejto knižke sprevádzať, spoznáš niektoré z tých najnezvyčajnejších živočíchov. Zatiaľ o ich existencii pravdepodobne ani netušíš. Možno si pomyslíš, že sa pri tvorení podivuhodného nosánika žirafieho a Yeti kraba príroda dobre zabavila, zamyslíš sa nad výnimočnou krásou pestrofarebnej krevety mantis, zatiaľ čo pri prehliadaní strašidelnej upírskej chobotnice budeš mať zimomriavky. A aká rozkošná je maličká chobotnica dumbo! Pusť sa do čítania a priprav sa na stretnutie s novými živočíchmi, ktoré si obľúbiš.
Čítať viac
Počet strán
64
Väzba
pevná väzba
Rozmer
260×290 mm
Hmotnosť
654 g
ISBN
9788080900458
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
693547
Ilustrácie
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Bambook
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

5 hodnotení

3
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

2.9.2023
Kniha nie len pre deti
Christina Banfiová, ktorá spracovala texty ku knižke podivuhodné zvieratá sa už viac ako 20 rokov venuje vedeckej komunikácí a výučbe prostredníctvom hry, nie je preto prekvapením, že táto knižka je písaná veľmi hravou formou a obsahuje množstvo zaujímavých informácií o nezvyčajných a podivuhodných zvieratách.

Pri každom zvieratku sa dozviete okrem jeho vedeckého názvu aj informáciu o dĺžke jeho života, či prostredia v ktorom sa vyskytuje. Takže ak máte doma malého bádateľa alebo bádateľku, táto knižka je výbornou voľbou na krátke čítanie pred spaním, či samostatné bádanie počas dňa.

Mňa zaujala knižka práve svojím názvom. Keďže som od malička zbožňovala prírodopisné filmy a listovala v encyklopédiach o zvieratkách bola som zvedavá, či sa v knihe vyskytnú aj nejaké, ktoré nepoznám. Na moje prekvapenie bolo v knihe množstvo nových zvierat, o ktorých som nikdy predtým nepočula.

Všetky som si vyhľadala na internete a porovnávala s ilustráciami, bol to pre mňa skvelý relax na predĺžený víkend a po vyhľadaní realnych fotiek zvierat mi nedá nespomenúť skvelú prácu ilustrátorky

Sleduj IG @na_ruzovej_policke
Čítať viac
12.6.2023
Ak máte doma malého dobrodruha, toto je kniha ako stvorená pre neho. Ak žiadneho dobrodruha vo svojom okoli nemáte, ale radi zisťujete nové veci, tak táto kniha je ako stvorená práve pre vás.

Podivuhodné zvieratá je kniha pre deti, no ja by som ju odporučila malému školákovi, ktorého zaujíma svet okolo nás a nebojí sa dozvedieť čo to nové aj o poriadne nezvyčajných tvoroch.

Ryba s narúžovanými perami, modlivka nábožná, či bazilišol zelený, aj o týchto a mnohých dalších nezvyčajných zvieratách, ktoré žijú na našej planéte, sa môžete v knihe dočítať.

Kniha je bohato ilustrovaná, pri jednotlivých živočíchoch nájdete základné informácie, ale aj zopár dalších zaujímavosti.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Grada.
Čítať viac
Beáta
Neoverený nákup
30.8.2021
Nádherná ilustrovaná kniha
V tejto veľkoformátovej knihe sa stretávame s nádhernými ilustráciami a textom dostačujúcim aj na všeobecný rozhľad pre dospelých. Zaujme každého malého zvedavca, ktorému nestačí poznať iba zvieratká, s ktorými sa stretáva, ale potrebuje toho vedieť viac. Priznám sa, že ja sama som o niektorých nepočula a aj o pre mňa známych som sa dozvedela niečo nové.
Kniha je spracovaná veľmi pútavo a obrázky zaujali i moju dvojročnú dcérku. Celkovo je kniha vhodná už pre detičky od takých 4-5 rokov a určite ju využijú aj počas zodierania školských lavíc.
Ja knihu maximálne odporúčam.
Čítať viac

„Vždy, keď niekto umrie, starostlivo vygravírujú do náhrobku jeho dátum narodenia a smrti. Ale vlastne to jediné, čo sa skutočne ráta, je tá malá pomlčka medzi rokmi.“

Kodanská pieseň piesní - Annette Bjergfeldt, 2021
Kodanská pieseň piesní
Annette Bjergfeldt