Aniho papyrus - Jaromír Kozák, Volvox Globator, 2006

16,45 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Aniho papyrus - Jaromír Kozák, Volvox Globator, 2006
Aniho papyrus - Jaromír Kozák, Volvox Globator, 2006

Aniho papyrus

Nejkrásnější egyptská kniha mrtvých

Egyptská kniha mrtvých se v Egyptě dochovala v celé řadě exemplářů. Žádný z nich však není tak rozsáhlý a tak nádherně vyzdobený jako Aniho papyrus... Čítať viac

Vydavateľstvo
Volvox Globator, 2006
Počet strán
163

Egyptská kniha mrtvých se v Egyptě dochovala v celé řadě exemplářů. Žádný z nich však není tak rozsáhlý a tak nádherně vyzdobený jako Aniho papyrus... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v jednej knižnici. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Profesorka - Freida McFadden, Motýľ, 2024

Viac o knihe

Egyptská kniha mrtvých se v Egyptě dochovala v celé řadě exemplářů. Žádný z nich však není tak rozsáhlý a tak nádherně vyzdobený jako Aniho papyrus. Jeho kaligrafické písmo ho navíc předurčuje i k tomu, aby posloužil také jako čítanka studentům egyptských hieroglyfů. Aniho papyrus rovněž lépe něž kterýkoli jiný exemplář Egyptské knihy mrtvých vypovídá o práci velmi úzkého okruhu písařů, kteří měli přístup k těmto původně natolik tajným textům, že se nemohly dostat do ruky ani samotného faraona. Úchvatné ilustrace Aniho papyru výmluvně přibližují nauku o přeměnách duše, o jejím putování záhrobním světem a návratu k pozemskému životu. Ta je zde líčena s dynamikou, jaká není vyjádřitelná pouhým popisem. Písmo i ilustrace jsou totiž prostorově uspořádané, což je něco, co naše moderní knihy nedokáží.
Čítať viac
Počet strán
163
Väzba
pevná väzba
Rozmer
170×240 mm
Hmotnosť
542 g
ISBN
8072076221
Rok vydania
2006
Naše katalógové číslo
31829
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Volvox Globator
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

6 hodnotení

6
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Kika
Neoverený nákup
25.2.2009
Jaromír von Däniken?
V krátkosti a žiadna recenzia. Pán Kozák je iste skvelý lingvista a veľmi vzdelaný človek. Celá rw nw prt m hrw sa pre čitateľa nedá v úplnosti pochopiť bez tých malých poznámok pod prekladom.
A tu vidím problém... myslím, že som tzv. celkom "open minded", ale po nielkoľkých odkazoch na Zecharia Sitchina, Atlantídu, že citujem "dnes pribúda vedcov, ktorí pochybujú o evolúcii a ukazujú, že mikroorganizmy sa zdajú byť skôr strojmi a dokazujú, že DNA nemohla vzniknúť náhodným zoskupovaním molekúl"(toto ma fakt "zabilo") , som už mala naozaj dosť a knihu som pre nedostatok času na zahlcovanie si mysle ďalšími a ďalšími konšpiráciami musela odložiť.
Najviac ma dráždi, s akou samozrejmosťou prezentuje tieto pseudovedecké teórie, ako jediné možné a všeobecne uznávané! (čo nie sú!)
Už sa nedivím, prečo sa naňho dívajú experti z Karlovky s tak trochu nadvihnutým obočím. Pán Kozák musel iste kedysi výdatne sledovať "Okem boha Hora" (čo bolo fakt mrte- ak pri tom nepodľahnete new age) :-)
Ale ezoterikom sa táto interpretácia Knihy mŕtvych bude páčiť.
Čítať viac

Vydavateľstvo Volvox Globator

Čítať viac

„Tak prečo máme ustavične ambíciu milovať? Pretože láska je bod, kde sa stretáva pravda s mágiou.“

Roviny života - Julian Barnes, 2015
Roviny života
Julian Barnes