Frida Kahlo - Maria Isabel Sánchez Vegara, Gee Fan Eng (ilustrátor), Slovart, 2022

7,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Frida Kahlo

Zoznám sa s výnimočnými ľuďmi a ich nevšednými osudmi. Či už ide o dizajnérov, umelcov či vedcov, všetci dosiahli úžasné úspechy, hoci na začiatku bol každý z nich len malé... Čítať viac

Séria
Malí ľudia, veľké sny
Vydavateľstvo
Slovart, 2022
Počet strán
32

Zoznám sa s výnimočnými ľuďmi a ich nevšednými osudmi. Či už ide o dizajnérov, umelcov či vedcov, všetci dosiahli úžasné úspechy, hoci na začiatku bol každý z nich len malé dieťa s veľkými snami. Frida Kahlo prežila v mladosti hrozivú nehodu autobusu,... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

7,95 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 33 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Knihy pre deti vo veku 4-6 rokov

Naši škriatkovia odporúčajú

Dáma z Milkweed Manoru - Julie Klassen, i527.net, 2024

Viac o knihe

Zoznám sa s výnimočnými ľuďmi a ich nevšednými osudmi. Či už ide o dizajnérov, umelcov či vedcov, všetci dosiahli úžasné úspechy, hoci na začiatku bol každý z nich len malé dieťa s veľkými snami.

Frida Kahlo prežila v mladosti hrozivú nehodu autobusu, ktorá ju poznačila na celý život. Nemohla chodiť a tak začala v posteli maľovať. Jej autoportréty zobrazovali bolesť a zúfalstvo, ale aj životnú vášeň a intuíciu, ktoré ju poháňali vpred. Vďaka svojim obrazom sa stala najznámejšou umelkyňou 20. storočia. Na konci knihy nájdeš skutočné fotografie Fridy a fakty z jej života.
Čítať viac
Originálny názov
Little People, Big Dreams - Frida Kahlo
Počet strán
32
Väzba
pevná väzba
Rozmer
195×239 mm
Hmotnosť
352 g
ISBN
9788055655451
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1459345
Ilustrácie
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Španielsko
Séria
Malí ľudia, veľké sny
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
pre deti a mládež
Účel knihy
na rozvoj dieťaťa
Ostatné
Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Frida Kahlo - Maria Isabel Sánchez Vegara, Gee Fan Eng (ilustrátor), Slovart, 2022
Anna Franková - Maria Isabel Sánchez Vegara, Sveta Dorosheva (ilustrátor), Slovart, 2022
15,90 €

Hodnotenia

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

19.9.2022
Radosť pre malých, aj veľkých
Dnes by som vám rada predstavila edíciu venovanú deťom, ale určite knihy potešia aj nejedno dospelé (viem, o čom píšem :)

Edícia kníh "Malí ľudia, veľké sny" predstavuje známych ľudí z rôznych sfér tým najmenším. Preto sú knihy ladené jednoducho, pestro a sú ilustrované, aj keď na konci knihy sú predsa len reálne fotografie daného velikána.

V knihách sa nenachádza veĺa písaného textu, prevažujú ilustrácie, ktoré podnetia detskú predstavivosť, ale aj napriek skromným cca 30 stranám autorka vystihne podstatu, čo je pre mňa obdivuhodné, a tak sa deti majú možnosť zoznámiť so zaujímavými osobnosťami a získať základné vedomosti o nich nenásilnou formou.

Mňa veľmi potešilo, že táto séria odštartovala práve Fridou Kahlo,famóznou maliarkou 20.storočia, ktorá aj napriek nepriazňou osudu sa dokázala presadiť a premietnuť svoje emócie na dychberúce obrazy.

Ak uvažujete nad touto sériou kníh, určite neotáľajte. Prekrásne spracovanie sa u vás v knižnici hneď zabýva a čo nevidieť, rozšíri sa o ďalších velikánov a ich životné príbehy.
Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac
Kúpte spolu
Frida Kahlo - Maria Isabel Sánchez Vegara, Gee Fan Eng (ilustrátor), Slovart, 2022
Anna Franková - Maria Isabel Sánchez Vegara, Sveta Dorosheva (ilustrátor), Slovart, 2022
15,90 €

„Hviezdna obloha je váš najvernejší priateľ, ak sa s ňou raz zoznámite; je stále prítomná, ponúka nám mier, pripomína nám, že náš nepokoj, naše pochyby, naše trápenia sú triviálne a dočasné. Vesmír je a bude neotrasiteľný...“

Ticho v období hluku - Erling Kagge, 2017
Ticho v období hluku
Erling Kagge