Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Xmas
Zberateľské záložky
Ktorý obraz si poskladáte?

Obraz na jednu stranu vytvorilo duo Tomski&Polanski

Tomski&Polanski je pražský ilustrátor so štyrmi rukami, z ktorých dve patria Lukášovi a ďalšie dve Ilone. Ich tvorba je založená na výraznej farebnej palete, skrytej symbolike a tiež na pojedaní zeleniny, filozofickej literatúre a výletoch po svete. Z prevažujúceho digitálneho kreslenia týchto výtvarníkov často bolia oči, a tak si odskakujú k tradičným technikám ako akryl, pastel, airbrush a ďalšie ufúľané remeselné procesy. Hoci sa ilustráciou už dlho profesionálne živia (pošepky povedané – zarábajú si tým), neustále ich to baví. Želajú pekné záložkobranie.

Dielo na opačnej strane záložky namaľovala Lenka Javorská

Lenka Javorská sa venuje ilustrácii a grafickému dizajnu, pričom farby a štetce ju lákali odmalička. Najprv ju zvábili vo vrecku na výtvarnú výchovu, neskôr sa začala venovať farbičkám v počítači. Mimochodom, svojmu počítaču Lenka dala meno, volá ho Bublifuk. Vytvára v ňom snové a hravé obrázky, ktorými chce deťom otvárať nepoznané svety a dospelákov zasa na chvíľu vrátiť do detských čias… obliecť si pruhované ponožky, čítať medzi hviezdami, vyplávať na oceán... Pridajte sa aj vy! :-)

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia