Knihy
E-knihy

Mirusik

2

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

I've lived a thousends lives...

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

I've lived a thousends lives...

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje aktivity

2
2

Mirka Marcinová napísala recenziu

01.07.2020 08:51

Táto kniha je totálny mindblow. Napínavé, znepokojujúce, creepy, pri čítaní som mala zimomriavky aj som bola dojatá. Skvelý nápad a excelentné spracovanie. Colleen je PANI autorka. Odporúčam!!!

Čítaj viac

2
2

Mirka Marcinová napísala recenziu

11.06.2020 06:43

Skvelá kniha. Dej bol zaujímavý, originálny, nechýbali zvraty a šokujúce odhalenia. Veľký posun oproti prvej časti vidím v postavách. Autorka ich vykreslila komplexnejšie a nahliadli sme aj do ich minulosti a to sa mi páčilo. Čo sa týka samotnej erotiky, nachádza sa v knihe hojne. Niektoré pasáže dosiahli určitý stupeň zvrátenosti, ale za nejaké extrémy by som to neoznačila. Ak sa čitateľ dokáže dostatočne obrniť, čítanie si užije. V príbehu stále hrá prím sadomasochizmus a rozhodne to nie je čítanie pre puritánov ani maloletých. Odporúčam čitateľom, ktorý maju radi erotickú literatúru, pretože toto je erotická kniha v pravom zmysle slova.

Čítaj viac

2
2

Mirka Marcinová napísala recenziu

08.06.2020 09:32

Srdce pre Mirku je jedna úžasná kniha s veľkou výpovednou hodnotou. Som nadšená a čítanie bol naozaj zážitok. Príbeh ma emočne žmýkal hlavne na začiatku a autorka exceletne zobrazila Mirkinu citovú stránku a jej vyrovnávanie sa so stratou mamy. Hlavná myšlienka knihy sa mi veľmi páčila. Pri čítaní som mala slzy v očiach, aj som sa usmievala od ucha k uchu. :) Skvelá kniha!

Čítaj viac

2
2

Mirka Marcinová napísala recenziu

02.06.2020 06:12

Kniha je skvelá oddychovka. Príbeh typu-to-love o vzťahu študentky a profesora síce nie je originálny nápadom, ale mne sa kniha páčila. Bolo to čtivé a na to, že je to autorkina prvotina je to viac než dobré. Dúfam, že bude aj pokračovanie, pretože záver bol dosť otvorený a zaujíma ma ako to medzi Miou a Zeusom dopadne. :)

Čítaj viac

2
2

Mirka Marcinová napísala recenziu

22.05.2020 17:46

Myslím, že žiadna YA knižka ma neodrovnala tak ako toto. Úprimne nečakala som to, čo mi bolo na stránkach naservírované. Zároveň autorke tlieskam, že mala guráž podať veci veľmi realisticky. Je pre mňa čudné napísať, že sa mi to páčilo, lebo nie, nepáčilo sa mi to, o čo tam išlo, ale kniha je SKVELÁ! Odporúčam prečítať, ale s upozornením pre slabšie povahy.

Čítaj viac

2
2

Mirka Marcinová napísala recenziu

14.05.2020 20:57

Prvé čo ma na tejto knihe zaujalo bola obálka. Tá je naozaj krásna a musím pochváliť prácu grafika. Okrem toho, že som sa nechala zlákať vizuálom, tak ma oslovila aj anotácia sľubujúca príbeh ženy, ktorá sa živí ako luxusná spoločníčka. No a tu je prvý problém. Dej je síce akousi spoveďou, ale žiadny "príbeh" som tam nenašla. Skôr mi to prišlo ako zhluk historiek o mužoch, obohatený o úvahy a myšlienky, ktoré vyzneli ako snaha riešiť si nejaké komplexy. Rozhodne som čakala niečo iné a toto moje očakávanie ostalo nenaplnené. Číta sa to pomerne ľahko a rýchlo. Kniha je svojím spôsobom zaujímavá vzhľadom na to, čo je jej obsahom, ale pre mňa toto ako biografia nemalo žiadnu výraznú výpovednú hodnotu.

Čítaj viac

2
2

Mirka Marcinová napísala recenziu

14.05.2020 20:53

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Príbeh Katy a Daemona nabral romantickejšie kontúry a je to diel od dielu akčnejšie. Minimálne v závere. Dej Opálu je zaujímavý, ale nedeje sa tam nič také, čo by ma prinútilo sedieť na zadku a nepustiť knihu z ruky. Dokonalo to však vyvažuje posledných cca 10-15 strán, ktoré sú jedno veľké napätie. Bezprostredne po dočítaní autorku nenávidím za ten koniec. Úplne ma rozsekal a som nesmierne zvedavá na pokračovanie. Dúfam, že sa ho v preklade dočkáme čoskoro.

Čítaj viac

Opál
  • Jennifer L. Armentrout
4,7
9,49 €

2
2

Mirka Marcinová napísala recenziu

14.05.2020 20:49

Druhá kniha série Lux priamo nadväzuje na predošlý diel. Príbeh je oveľa akčnejší, ale romantická linka nezaostáva. Je to príjemná zmes napätia a romantiky, kde nechýbajú zvraty a odhalenia. Rovnako ako prvá časť aj toto bolo veľmi čtivé a autorkin štýl písania je skvelý. Osobne sa mi celá táto "mimozemská" séria pozdáva a teším sa na tretiu časť.

Čítaj viac

Ónyx
  • Jennifer L. Armentrout
4,8
9,49 €

2
2

Mirka Marcinová napísala recenziu

19.04.2020 07:18

Neodporúčam. Odhliadnuc od toho, že samotný obsah nie je podľa môjho názoru nič moc, je táto e-kniha jeden veľký nepodarok. V texte totiž chýbajú celé vety a odseky, ktoré v papierovej verzií sú. Mne osobne to nesmierne vadilo a častokrát som sa pristihla, že som sa zastavila v čítaní, pretože mi to nedávalo logiku. Jednoducho toto nie. Ak už, tak hardback a ani ten Vám zrovna veľmi neodporúčam. Sú aj lepšie knihy. :/

Čítaj viac

2
2

Mirka Marcinová napísala recenziu

18.03.2020 01:32

Veľmi zaujímavé čítanie aj pre laika bez ambícií vydať svoj rukopis. Autorka nenúteným a miestami aj vtipným spôsobom približuje proces vydania knihy vo vlastnej réžií. Podelí sa s čitateľom o pozitíva aj negatíva, aj o vlastné skúsenosti a postrehy, ktoré sprevádzajú tento proces. V neposlednom rade sa venuje aj takej ošemetnej téme ako sú financie. Náklady a zisk. Bez servítky. Veľmi oceňujem autorkinu snahu napísať túto knihu spôsobom, že máte pocit, že sa s vami o svoje dojmy delí kamarátka. Táto kniha je "must have" pre každého autora (aj budúceho), ktorý sa pohráva s myšlienkou samovydania a rovnako bude atraktívna pre každého, koho zaujíma vsetko čo predchádza tomu kým sa kniha dostane do jeho knižnice. :)

Čítaj viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“