Štyri dôvody, prečo pracovať v Martinuse

1. Vôňa kníh a čerstvej kávy

Pracuj s tým, čo miluješ a v prostredí, kde sa cítiš ako doma.

Knihy sú našou vášňou a veríme, že aj tvojou! Vkročiť každý deň do miestnosti, ktorú celú vypĺňajú nádherné, voňavé, múdre i zábavné knihy je naozaj iný pocit. Robí nám skutočnú radosť, keď pomôžeme tomu, že si tá správna knižka nájde svojho čitateľa.

V mnohých našich kníhkupectvách je tento pocit vylepšený aj o výnimočné prostredie kníhkaviarní Foxford. Tie nielen dopĺňajú dve tretiny legendárneho 3K (kniha, káva, koláč), ale posúvajú zákaznícky zážitok na celkom novú úroveň. Vôbec nám neprekáža, ak si čitatelia vyberajú svoje nové knižné poklady pri šálke lahodného nápoja :-)

Chcem sa k vám pridať

2. Zažiješ u nás človečinu

Pracuj medzi ľuďmi, ktorí ťa príjmu, budú rešpektovať a budete si navzájom inšpiráciou.

Človečina patrí medzi štyri základné hodnoty Martinusu (no dobre, máme ešte piatu, neoficiálnu, ktorú ti prezradíme, až keď sa stretneme :-)) Človečinu sme si zadefinovali takto: „Každý z nás je jedinečný, ale spolu sme jeden veľký tím. Vieme, že bez úprimnej komunikácie, snahy porozumieť jeden druhému a aj celému obrazu, to fungovať nebude. Veríme si a rešpektujeme sa navzájom, pretože každý z nás je v niečom výnimočný a môže inšpirovať k veľkým veciam. Vieme, čo znamená byť profesionál, ale aj že korenie je humorom života :-) Keď zbadáme problém, hľadáme spôsob, ako ho vyriešiť. Keď niekomu môžeme pomôcť, urobíme to, pretože chápeme, že náš úspech je spoločný.“

A o tom to je – snažíme sa pristupovať s pochopením a úctou nielen voči našim zákazníkom, ale aj k sebe navzájom, pretože nás to obohacuje ľudsky aj profesionálne. Viac o našom vzťahu k diverzite a hodnotách, za ktoré sa nemusíme hanbiť, píšeme v našom kódexe Pestrý Martinus.

Chcem vytvárať pestrý svet

3. Príbehy píšeme spoločne

Riadime sa heslom: „Aké si to spoločne spravíme, také to v Martinuse budeme mať.“

Máš prirodzenú chuť meniť veci okolo seba a vieš prebrať iniciatívu? U nás sa budeš cítiť ako ryba vo vode! Nehľadáme pasívneho človeka, ktorý čaká na príkazy, namiesto toho ti dáme slobodu, dôveru a nástroje, aby si veci pomenoval a mohol riešiť. Nedelíme sa na „my a oni“. Navzájom sa počúvame, zaujíma nás názor kolegov. Vysvetľujeme a pomáhame si. Máme vlastnú firemnú sociálnu sieť, vďaka ktorej je ľahšie vyjadriť sa k čomukoľvek dôležitému. Ale aj nedôležitému, napríklad prostredníctvom zábavného gifka :-)

Chcem prispieť svojou kapitolou

4. Máš chuť zlepšovať seba aj svet

Ak máš chuť získavať nové skúsenosti a čeliť novým výzvam, si na správnom mieste.

Radi sa učíme a zlepšujeme. Ba čo viac, „Stále lepší“ je zároveň jednou z našich hodnôt! Možností na zlepšovanie sa máš u nás hneď niekoľko. Noví kolegovia sa v rámci prvého roka vydávajú na Cestu Martinusáka, počas ktorej im predstavíme naše hodnoty a sériu užitočných nástrojov a techník, o ktoré sa vedia oprieť nie len pri práci, ale aj v osobnom živote.

A to zďaleka nie je všetko – okrem zaujímavých interných školení ťa čaká aj vlastný rozpočet určený na vzdelávanie. Využiť ho vieš na rozvoj nielen podľa tvojich aktuálnych potrieb, ale aj na prípravu na takú pracovnú pozíciu, na ktorú chceš časom dozrieť.

Ak máš záujem, vždy sa nájde príležitosť priučiť sa niečo nové a užitočné! Možno sa pridáš medzi Ambasádorov detskej literatúry alebo sa v kaviarni naučíš robiť latte art :-) Je to predsa radosť, objaviť v sebe nové (a občas skutočne nečakané!) talenty. Sme presvedčení, že neustálym rozvíjaním seba samých dokážeme nielen inšpirovať ľudí vo svojom okolí, ale aj budovať svet, kde je vzdelávanie a práca na svojich schopnostiach skutočnou hodnotou.

A čo by sme boli za milovníkov kníh, keby sme pre teba nepripravili zoznam titulov, ktoré nečítame len pre radosť, ale aj keď sa chceme niečo nové naučiť. Pozri sa bližšie na tie, ktoré v nás obzvlášť zarezonovali.

Mám chuť byť stále lepší

„Pretože každá výnimočná chvíľa, je len všedná chvíľa prežitá s výnimočným človekom. “