Veľké letné knižkohranie
Prečítané leto

Prázdniny a leto sú na oddych. Zdá sa, že ten už všetci potrebujeme ako soľ.
Prečítané leto vám opäť pomôže sa spolu hrať, výletovať a hlavne si veľa čítať. Ponúkame vám tri témy, ktorými sa môžete inšpirovať pri svojich vlastných rodinných dobrodružstvách. Ku každej téme sme vybrali overené knižné tipy, pričom knižky sú rozdelené aj podľa veku.
Pribaľte si knihy do batôžku do vlaku či na veľkú lesnú výpravu. Vidíme sa na cestách! #knizkynacestach


Ako mať dobré leto (aj po únavnom roku)

1. Hrajte sa!

Hrajte Lego, Scrabble, Tik Tak Bum!, Aktivity junior, Logic, Dixit. Rozvíjajú pamäť, sústredenie, priestorové vnímanie a mnoho iného. A je to sranda!

2. Pečte a zavárajte

Kuchyňa je koncentrovaná hodina matematiky: váženie surovín, zdvojovanie základnej dávky waflí a prepočítavanie percent tak, aby mal uhorkový nálev tú správnu chuť. Pridajte čítanie receptov a jemnú motoriku pri miešaní a zalievaní.

3. Choďte von, veľa!

Objavujte s deťmi vaše mesto: miestne zrúcaniny, graffiti, knižnice, letné kiná. Skúmanie mapy s nanukom v ruke je bonus.

4. Čítajte si spolu

Na kupku knižku, v aute audioknihu. V reštaurácii menu a na ulici názvy obchodov. Ak máte doma drobca, ktorý potrebuje vaše predčítanie, zabezpečte sa audioknihami. Čítanie pre radosť je nesmierne dôležité, a je pritom presne také – pre radosť!

5. Čítajte si sami

Deti čítajú podstatne viac, keď vidia čítať dospelých. Nech vás preto vidia s knihou v ruke. Ste ich vzorom.Čítanie pomáha proti prázdninovému útlmu

Učitelia so smiechom vravia, že v septembri sa im do škôl a škôlok vracajú prázdne hlávky. Je to tak. Avšak straty, ku ktorým počas leta dochádza, sú veľmi veľké, a veru nie na zasmiatie. Na Slovensku sa o tomto veľa nehovorí, no vo svete je takzvaný „prázdninový útlm“ veľmi podrobne preskúmaný. Negatívnemu efektu sa však ľahko vyhnete: stačí si prečítať 4 až 6 kníh.

V spolupráci s Krajinou čitateľov preto prinášame tento výber krásnych a kvalitných kníh pre deti a mládež. Navyše, počas celého júla získate ku každému nákupu či objednávke detských kníh v Martinuse aj plagát Abeceda Prečítaného leta, ktorý vám pomôže prežiť spoločne hodnotné leto.

Zistite viac na www.precitaneleto.sk

„Nikdy nezapomeň, kdo jsi, protože svět na to nezapomene určitě. Udělej to svou předností a nedopusť, aby to bylo tvou slabostí. Obrň se proti tomu a nikdy to nebude použito k tomu, aby ti to ublížilo.“

Hra o trůny - 1 - George R.R. Martin
Hra o trůny - 1
George R.R. Martin