Knižnice pre škôlky
Múdre hranie
Knihy pre najmenších

V ponuke máme mnoho kníh pre deti. Nájsť medzi nimi také, ktoré by boli primerané veku detí v škôlkach a zároveň boli pekné obsahom aj spracovaním, vie byť veru náročné. Preto sme pripravili zoznam, ktorý vám môže pomôcť s výberom práve do vašich škôlok. 

Knihy sme rozdelili do niekoľkých kategórií, aby sa vám vyberalo ešte jednoduchšie: knihy na predčítanie, obrázkové knihy (picture books), náučné knihy a básničky.

Radi by sme ešte pripomenuli, že knihy patria deťom do rúk. Krásne obálky predsa tak lákajú k listovaniu! Vďaka blízkosti a dostupnosti si deti budujú vzťah ku knihám a čítaniu. Vyhraďte teda v triede špeciálne miesto pre malú knižnicu prístupnú deťom. Najlepšie je, ak sú v nej knihy vystavené obálkami von. Potom stačí takúto výstavkovú knižnicu doplniť truhličkou, kde si deti budú môcť voľne vyberať ďalšie knihy. Voľne dostupný knižný kútik by mal byť súčasťou každej škôlkarskej triedy. 

Pri výbere kníh do vašej škôlkarskej knižničky odporúčame vyberať čo najširšie spektrum kníh. Žánrovo aj spracovaním. Deti sa totiž zaujímajú o množstvo tém, ktoré v knihách nájdete. Okrem toho je dobré ponúknuť deťom aj široký výber spôsobov výtvarného spracovania jednotlivých kníh. Najmä obrázkové knihy sú často takmer umelecké diela, ktoré kladú dôraz na umelecké spracovanie ilustrácií. Tak sa môže formovať literárny aj estetický vkus detí. 

Ponuku kníh priebežne aktualizujeme.„Izba bez kníh je ako telo bez duše.“

Marcus Tullius Cicero