Vianoce
Mami, oci, ľúbte ma - Petra Arslan Šinková
Mami, oci, ľúbte ma

15,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Mami, oci, ľúbte ma

Príbehy o hneve

Dovoľme deťom v bezpečí a v našej blízkosti prejaviť svoje pocity. Aj hnevať sa je v poriadku... Čítať viac

Séria
Mami, oci
Vydavateľstvo
Fortuna Libri, 2022
Počet strán
48

Dovoľme deťom v bezpečí a v našej blízkosti prejaviť svoje pocity. Aj hnevať sa je v poriadku... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

15,90 €

Na sklade, posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Dovoľme deťom v bezpečí a v našej blízkosti prejaviť svoje pocity.
Aj hnevať sa je v poriadku.
Pomocou troch príbehov v knihe naučme deti, ako zistiť, čo nám hnev chce povedať, ako ho prejaviť, a aj ako sa upokojiť.
Dovoľme deťom hnevať sa, ale pomôžme im hnev zvládnuť.
Čítať viac
Počet strán
48
Väzba
pevná väzba
Rozmer
275×240 mm
Hmotnosť
535 g
ISBN
9788057302636
Rok vydania
2022
Edícia
Fortuna Praxis
Naše katalógové číslo
1590417
Jazyk
slovenčina
Séria
Mami, oci
Vydavateľstvo
Fortuna Libri
Účel knihy
na učenie situácií, proti stresu
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

4 hodnotenia

3
0
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

B Kovacova
4.8.2022
Toto by si mal prečítať každý rodič =)
Keď nám dorazila táto detská knižka, povedala som si, že krpko sa určite poteší. Potešil sa. Ale až keď som si knihu prelistovala, zistila som, že bude poučná nie len pre neho, ale aj pre nás…a možno aj viac, ako pre neho.
.
Knihu zostavila detská psychologička PaedDr. Petra Arslan Šinková a pomocou krátkych príbehov názorne zobrazuje situácie, na ktoré rozlične reaguje dieťa aj rodič. Rodič tak ľahšie dokáže pochopiť zmýšľanie dieťaťa a priblíži sa tak tomu, čo sa to v tej malej hlave odohráva.
.
Z príbehu si dieťa dokáže odniesť to, ako ľahšie spracovať svoj hnev a snáď aj trošku pochopiť rodičov. Pre nás, nechápavých rodičov, je za každým príbehom krátky manuál, ako dieťaťu pomôcť spracovať hnev, ako čím lepšie reagovať v danej situácii a komunikovať s tým malým zlostným čertom, ktorý meria niečo okolo metra.
.
Kniha je pekne ilustrovaná a samotné ilustrácie deťom napovedia veľa o tom, čo prežívajú postavičky v príbehoch. Sú zamerané na rôzne emócie, ktoré lomcujú našími vzdorujúcimi ratolesťami a krpko mal pri listovaní knihou veľa veľa otázok.
.
Knihu máme doma už dlhšie, no kým som si utvorila názor, chcela som si otestovať niektoré rady a manuály, ktoré autorka prezentuje. Musim povedať, že pochopiť dieťa je jednou z najkľúčovejších vecí. Nie vždy Vám dieťa zožerie, keď mu poviete, že ho chápete. Preto mu to treba poriadne vyargumentovať, aby ste ho uistili, že ste úplne v obraze, a rozumiete, že problém, ktorý sa Vám môže zdať banálny, pre neho znamená celý svet.
.
O podobný prístup sme sa snažili aj pred tým, no pomocou tejto knihy som pochopila viac vecí a (myslím že celkom úspešne) ich uplatňujeme aj v praxi. Za nás veľká spokojnosť a ideme krotiť leva s porozumením a rešpektujúc jeho pocity, no s nastavenými hranicami.
Čítať viac
17

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
5.7.2022
Výborná
Najnovšia kniha z tejto skvelej edície sa venuje detskému hnevu a jeho zvládaniu. Pomáha aj rodičom, ako k nemu pristupovať a ako vysvetliť deťom, že je v poriadku byť nahnevaný, len sa o tom treba rozprávať a dušičke sa hneď uľaví. Rodičia budú mať svoje deti radi aj vtedy, keď sú nahnevané, či už z nemožnosti prespať u kamarátky, alebo ak sa niečo nedarí, prípadne závidia druhým. Rozhovor je to, čo môže pomôcť. Netreba v sebe hnev dusiť. V knihe sú okrem príbehov aj tipy, rady a návody pre rodičov. Odporúčam od 4 rokov. Čítať viac

Čítať viac

„One must always be careful of books and what is inside them, for words have the power to change us.“

Clockwork Angel - Cassandra Clare
Clockwork Angel
Cassandra Clare